26 minut

6. února

Obsah dílu

Ministerstvo termín pro podávání přihlášek neprodlouží — Problémy s digitalizací — Roste zájem o nájemní bydlení — Protestní akce zemědělců na Českolipsku — Opravená trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králově — Testování vodíkového autobusu v Mostě — Dvě nová ohniska ptačí chřipky — Vítkův hrádek potřebude opravu — Tisící dárce kostní dřeně v Plzni — Začíná mistrovství světa v biatlonu — Na jihu Čech přibývá útoků vandalů — O Aquacentrum ve Vrchlabí je velký zájem — Nedostatek porodních asistentek — Natáčení nového filmu v Zubrnicích

Části dílu

01:52
Ministerstvo termín pro podávání přihlášek neprodlouží
  Termín pro podávání přihlášek na střední školy ministerstvo školství neprodlouží, zůstává do 20. února. Ministerstvo chce podle mluvčí Terezy Fojtové zachovat čas pro ředitele škol na kontrolu přihlášek.
  03:36
  Problémy s digitalizací
   Technické problémy provázely v minulosti i další systémy digitalizace státní správy. Příkladem je nedávné spuštění aplikace eDoklady. Do té si lidé můžou uložit elektronickou variantu občanského průkazu. Kvůli velkému počátečnímu náporu a přetížení systému vznikaly problémy s přihlášením přes Identitu občana.
   05:24
   Roste zájem o nájemní bydlení
    V Praze každoročně přibude kolem tisícovky nových nájemních bytů. A to je podle realitních expertů největší změna na trhu s bydlením za posledních 30 let.
    07:02
    Protestní akce zemědělců na Českolipsku
     Soukromí zemědělci na Českolipsku uspořádali protestní jízdu traktorů. Chtěli tím podpořit stanovisko Agrární komory z minulého týdne, která po ministru zemědělství požaduje do března splnění dřívějších vládních slibů.
     08:13
     Opravená trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králově
      Po dvou a půl letech skončila rekonstrukce další části trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Větší část vytížené spojnice je tak nyní dvoukolejná. Lidé mohou využívat opravené zastávky i nová nástupiště.
      10:01
      Testování vodíkového autobusu v Mostě
       V Mostě začalo zimní testování vodíkového autobusu. Cílem je vyzkoušet možnosti vozidla, tak aby v budoucnu zvládlo nahradit klasické naftové autobusy městské hromadné dopravy.
       11:25
       Dvě nová ohniska ptačí chřipky
        Dnes je odhalili veterináři ve Středočeském kraji. Nákaza se prokázala v malochovech drůbeže ve Hředlích na Rakovnicku a Zaječově na Berounsku.
        12:19
        Vítkův hrádek potřebude opravu
         Vítkův hrádek nejvýše položená zřícenina hradu v Česku potřebuje opravu. Přední Výtoň, která je majitelem památky, proto v únoru vyhlásila veřejnou sbírku.
         14:05
         Tisící dárce kostní dřeně v Plzni
          Český národního registr dárců dřeně dnes v Plzni odebral krvetvorné buňky už tisícímu dárci. Pomoci k uzdravení mají vážně nemocnému pacientovi. Aby se zvýšila šance na vyléčení dalších těžce nemocných, registr nové dárce stále hledá.
          16:05
          Začíná mistrovství světa v biatlonu
           Už jen několik minut zbývá v Novém Městě na Moravě do slavnostního ceremoniálu k zahájení Mistrovství světa v biatlonu. První soutěžní disciplíny odstartují zítra.
           18:26
           Na jihu Čech přibývá útoků vandalů
            Jihočeská města a obce bojují s častějšími útoky vandalů. V parcích nebo na stezkách ničí stromy, vytrhávají záhony a nevyhýbají se ani městskému mobiliáři. Škody jdou často do desítek tisíc korun.
            20:18
            O Aquacentrum ve Vrchlabí je velký zájem
             Nebývalý zájem o vrchlabské aquacentrum. Město ho otevřelo vloni i přesto, že očekávalo ztrátový provoz. Návštěvníků je ale dostatek, a tak radnice už provoz nemusí dotovat.
             21:56
             Nedostatek porodních asistentek
              V nemocnicích chybí porodní asistentky. Zatímco teď jsou hlavně u porodů, do budoucna by se měly stále více zapojovat. Třeba i v péči o ženy během těhotenství a v prvních dnech mateřství.
              23:43
              Natáčení nového filmu v Zubrnicích
               Dobrodružství dětských hrdinů, které se odehrává na sklonku druhé světové války. Takový bude nový snímek Tichá pošta režiséra Jána Sebechlebského.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               7. února

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               7. června

               Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

               7. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               6. června

               Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

               6. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               5. června

               Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

               5. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               4. června

               Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

               4. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               3. června

               Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

               3. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám