25 minut

22. ledna

Obsah dílu

Kraj Vysočina ověřuje elektronické doklady — Digitalizace státní správy — Kasárna Karlín už patří Praze — Autonomní metro v Praze — Praha nechá prověřit tendr na druhou etapu stavby metra D — Meteorologové varují před ledovkou — Nebezpečné nádoby od sprejů — Vedení Liberce má návrhy nové lanovky na Ještěd — Exprimátor Pardubic propuštěn z vazby — Těžba v CHKO Broumovsko — Centrum pro oběti sexuálního násilí — Sesunutý svah u Žatce — Oprava vyhořelé Sokolovny — Před 130 lety se na Šumavě začalo lyžovat

Části dílu

01:07
Kraj Vysočina ověřuje elektronické doklady
  Dneškem začal ostrý provoz elektronických občanských průkazů. Aplikací se lidé můžou prokazovat zhruba na 30 úřadech státní správy hlavně na ministerstvech.
  03:22
  Digitalizace státní správy
   Státní správa už některé doklady digitalizovala. Od letošního je elektronickou verzí nahrazen například velký technický průkaz. Do digitálního prostoru se postupně převádí i komunikace s úřady. A to například pomocí datových schránek. Od 1. prosince 2020 jsou nahrazeny elektronickou podobou také dálniční známky.
   04:23
   Kasárna Karlín už patří Praze
    Ta je získala na základě směny pozemků se státem, který výměnou získal pozemky v nemocnici na Bulovce. Ministerstvo financí potvrdilo, že převod v katastru nemovitostí už je hotový.
    06:16
    Autonomní metro v Praze
     Pražský dopravní podnik by měl vypsat soutěž na automatické vlaky bez strojvedoucích pro linku metra C i budovanou linku D. Oba projekty mají dohromady stát zhruba 86 miliard korun.
     06:41
     Praha nechá prověřit tendr na druhou etapu stavby metra D
      Radní schválili zadání hloubkového interního auditu. Antimonopolní úřad už minulý týden nepravomocně zrušil výsledek třicetimiliardové soutěže, respektive výběr vítěze. Rušit celou zakázku ale metropole nechce.
      07:19
      Meteorologové varují před ledovkou
       Extrémní nebezpečí platí pro východní část Pardubického kraje. V pásu mezi Čechami a Moravou je pak výstraha nižší. Komplikace hrozí v dopravě i energetice. Vyloučená není ani kalamita.
       09:12
       Nebezpečné nádoby od sprejů
        Použité spreje patří do směsného odpadu. Novou kampaň s takovým heslem teď spustila Praha. Hodlá tím varovat před riziky špatného třídění třeba laků na vlasy nebo deodorantů. Pokud v nich totiž stále zbývá nějaký plyn, můžou vybuchnout.
        11:20
        Vedení Liberce má návrhy nové lanovky na Ještěd
         Třináctého února chce s nimi seznámit veřejnost. Varianty zpracovala projekční kancelář Sial, která stojí i za stavbou samotného hotelu s vysílačem Ještěd. Nová lanovka má nahradit původní, která je od tragické nehody v roce 2021 mimo provoz. Podle odhadů přijde na zhruba 300 milionů korun.
         13:05
         Exprimátor Pardubic propuštěn z vazby
          Po 57 dnech opustil obviněný exprimátor M. Charvát vazbu, je stíhaný pro pokus ovlivnit veřejné zakázky.
          15:28
          Těžba v CHKO Broumovsko
           Ve skalnatých svazích Chráněné krajinné oblasti Broumovsko začala těžba nestabilních stromů nad frekventovanou komunikací. Jde o proschlý smíšený les, kde se při zimních výkyvech počasí zvyšuje riziko pádu stromů a uvolněných kamenů.
           17:01
           Centrum pro oběti sexuálního násilí
            V Praze funguje ode dneška první specializované centrum pro oběti sexuálního násilí v Česku. Ročně by mohlo poskytnout pomoc tisícovce lidí.
            19:04
            Sesunutý svah u Žatce
             Deště a také opakované oblevy jsou nejspíš příčinou sesuvu svahu v Žiželicích na Žatecku. 90 tisíc tun zeminy je podle geologů stále v pohybu. V ohrožení jsou tak rodinné domy i historická barokní kaple.
             20:58
             Oprava vyhořelé Sokolovny
              Pokračuje přestavba stoleté sokolovny v Sudoměřicích u Bechyně, kterou víc než před rokem zachvátil rozsáhlý požár. Škody tehdy přesáhly 10 milionů korun. Budovu teď opravuje samotná obec, která ji převzala přímo od Sokolů.
              22:42
              Před 130 lety se na Šumavě začalo lyžovat
               Nejpopulárnější k výuce nového sportu se tehdy stala Weissova louka. Tam funguje areál dodnes. A kromě lyžařských kurzů se tam pravidelně schází i majitelé historických lyží.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               23. ledna

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               19. června

               Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

               19. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. června

               První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

               18. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. června

               Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

               17. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               7. června

               Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

               7. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               6. června

               Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

               6. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám