26 minut

18. prosince 2023

Obsah dílu

Otevření nového úseku D7 u Chlumčan — Mráz komplikoval dopravu — Výstraha před námrazou — Vyšetřování dvojnásobné vraždy v Klánovicích — Dcera za zemřelou matku pobírala sociální dávky — Rozpočet Plzeňského kraje na příští rok — Letos naposledy se v Pardubicích sešli zastupitelé — Viníci odjíždějí od nehod na parkovištích — Nová podoba hlavního nádraží v Praze — Kastelán nesouhlasí s postupy NPÚ, podal výpověď — Je to 12 let od úmrtí Václava Havla — Průvod k uctění památky Václava Havla — Pojízdná prodejna zásobuje příhraničí u Broumova — V Plzni začal prodej vánočních ryb — Archeologové odhalili pozůstatky středověkého domu

Části dílu

01:13
Otevření nového úseku D7 u Chlumčan
  Ředitelství silnic a dálnic dnes dopoledne otevřelo další úsek nově stavěné dálnice D7. Konkrétně ten u Chlumčan na Lounsku. Řidičům začne sloužit po dvou letech výstavby.
  03:26
  Mráz komplikoval dopravu
   Mrznoucí mlhy komplikovaly dopravu. Na silnicích se tvořila námraza. Zejména na západě Čech. V plzeňském kraji záchranné složky vyjížděly k více než desítce dopravních nehod. Ty si vyžádaly i zranění.
   05:14
   Výstraha před námrazou
    A mrznoucí mlhy se mohou na části území objevit i dnes v noci a zítra dopoledne - výstraha meteorologů platí pro část Moravy a sever a severovýchod Čech.
    05:45
    Vyšetřování dvojnásobné vraždy v Klánovicích
     Několik desítek kriminalistů posílených o vyšetřovatele přímo z policejního prezidia je nasazených na objasňování dvojnásobné vraždy - mladého muže a malého dítěte v kočárku na kraji lesa v pražských Klánovicích. Pachatel zatím uniká, zůstává neznámý.
     08:10
     Dcera za zemřelou matku pobírala sociální dávky
      Za ženu, která zemřela, inkasovala dál sociální dávky její příbuzná. Pozůstalá úmrtí v rodině před úřady tajila. Podle informací České televize se jednalo o dceru s matkou. Právě tělo starší ženy našli kriminalisté zakopané na pozemku jednoho z rodinných domů v obci na Jindřichohradecku.
      08:52
      Rozpočet Plzeňského kraje na příští rok
       Se schodkem 2 miliardy korun bude příští rok hospodařit Plzeňský kraj. Nejvíc peněz půjde na dopravu - na dopravní stavby i na hromadné autobusové a vlakové linky a taky do školství.
       09:56
       Letos naposledy se v Pardubicích sešli zastupitelé
        Letos naposledy se v Pardubicích sešli zastupitelé. Na programu mají schvalování rozpočtu i další reakci na listopadovou razii na magistrátu. Policie obvinila celkem 19 lidí. Ve vazbě stále zůstává bývalý primátor Martin Charvát a šéf krajské hospodářské komory Josef Koprivňanský.
        10:42
        Viníci odjíždějí od nehod na parkovištích
         Na přeplněných parkovištích roste počet nehod, od kterých navíc viníci často ujíždějí. Jihočeští policisté řeší měsíčně bezmála 40 takových případů. Neukáznění řidiči při nich často způsobí škody až desítky tisíc korun.
         12:45
         Nová podoba hlavního nádraží v Praze
          Plánovanou novou podobu hlavního nádraží v Praze je možné si prohlédnout ve virtuální realitě. Zájemcům to umožnil Institut plánování a rozvoje hlavního města. Studie počítá s úpravou odbavovací haly a revitalizací přilehlého parku.
          15:03
          Kastelán nesouhlasí s postupy NPÚ, podal výpověď
           Zámek Vimperk na jihu Čech je bez kastelána. Odstoupil z funkce. Nesouhlasí s částí plánovaných změn, které se týkají oprav a přijímání předmětů do sbírek. Zámek je devět let ve správě Národního památkového ústavu. Ten původně chátrající objekt opravuje a zpřístupňuje veřejnosti.
           17:26
           Je to 12 let od úmrtí Václava Havla
            Zemřel 18. prosince roku 2011. A lidi na něj vzpomínají a spontánně si ho připomínají. Samozřejmě hlavně na místech s ním spojených - např. na Hrádečku u Trutnova, kde měl Václav Havel chalupu.
            18:16
            Průvod k uctění památky Václava Havla
             Akce k uctění památky Václava Havla jsou naplánovány i na večer. Před malou chvílí vyrazil vzpomínkový průvod od Národního divadla k Pražskému hradu.
             19:28
             Pojízdná prodejna zásobuje příhraničí u Broumova
              Obce na Broumovsku začala obsluhovat pojízdná pekárna. Zatím zkušebně zásobuje dvakrát týdně lokality, kde kvůli nerentabilnosti nefunguje žádný kamenný obchod. Pečivo sice v porovnání se supermarkety vyjde dráž, ale protože lide nemusí za nákupem cestovat do města, majitel pekárny věří, že ve výsledku na nové službě neprodělají.
              21:07
              V Plzni začal prodej vánočních ryb
               V Plzni dnes dopoledne na městských sádkách u rybníka Košinář začal prodej vánočních ryb. Připraveno je jich 10 tun, jsou to kapři, amuři, líni, štiky a sumci.
               23:04
               Archeologové odhalili pozůstatky středověkého domu
                Výjimečně dobře dochované pozůstatky středověkého domu odhalil archeologický výzkum v klášteře Sázava v těsné blízkosti jeskyně sv. Prokopa. Jedna jeho část se nacházela přímo nad jeskyní.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                19. prosince 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám