25 minut

24. listopad 2023

Obsah dílu

Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

Části dílu

01:08
Výpadek dodávky tepla v Praze 4
  Víc než 25 tisíc domácností v Praze-Krči, Lhotce, Kamýku a Modřanech je už celý den bez tepla a teplé vody kvůli poruše potrubí. Dodávky by se právě od této chvíle měly postupně začít obnovovat.
  03:13
  Obnovení dodávek tepla v Chodově
   Dodávky tepla a teplé vody v Chodově, jsou po včerejších výpadcích stabilní. Spor mezi bývalým provozovatelem tepla společností Marservis a městem, tím ale nekončí. Věcí už se zabývají policisté
   05:03
   Domácnosti šetří na energiích
    Údaje Energetického regulačního úřadu ukazují na to, že stále více domácností na energiích kvůli vysokým cenám šetří. Plynu letos spotřebovali o 11 procent méně, než ve stejném období loni. Jedním z důvodů je ale také příznivější počasí.
    05:37
    Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji
     Nejrizikovější silnice v Česku jsou hned po Praze ve Středočeském kraji. K příčinám, které platí i jinde, jako jsou nesprávný způsob jízdy a vyšší než povolená nebo přiměřená rychlost, se v Praze a taky právě ve středních Čechách přidává velká hustota a intenzita provozu.
     07:45
     Vrcholí Black Friday
      Dneškem vrcholí Black Friday. Od letošního roku se obchodníci musí řídit novelou zákona o ochraně spotřebitele. Ta má zabránit uvádění falešných slev a nařizuje počítat slevy z nejnižší ceny produktu za posledních 30 dní.
      10:04
      Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech
       Za tragický výbuch v rodinném domě v Koryčanech, při kterém přišli o život dva zasahující dobrovolní hasiči, dostal Hynek Šípek u soudu v Kroměříži dvouletou podmínku.
       10:30
       Požár v nemocnici Na Homolce
        Hořet odpoledne začalo v technickém zázemí gynekologie nemocnice v Praze Na Homolce. Evakuovat se muselo 50 lidí, nikomu se nic nestalo a přivolaní hasiči oheň zlikvidovali.
        11:03
        Cvičení pěší roty aktivních záloh
         V okolí Kralup nad Vltavou dnes zaznívala střelba. V prostoru skladu kapalných plynů skupiny ORLEN Unipetrol prověřovala armáda připravenost pěší roty aktivních záloh Středočeského kraje.
         12:33
         Budoucnost koalice pardubického magistrátu
          Bývalý primátor Pardubic Martin Charvát se vzdal pozice v současné radě města i všech svých dalších funkcí. Informoval o tom zastupitelský klub Hnutí ANO. Ten bude požadovat stejný krok i od dalších obviněných v rámci korupční kauzy.
          14:53
          Zájem o adventní pobyty na Šumavě
           Hotelům a penzionům na horách se začínají zaplňovat ubytovací kapacity pro dny Vánoc a konce roku. V součtu mají objednávek o něco víc než loni v tuto dobu.
           16:43
           Nový radarový systém na letišt v Kbelích
            Vojenské letiště v pražských Kbelích představilo nový navigační radarový systém. Nový systém umožní výrazně bezpečnější přistávání v noci a za zhoršených povětrnostních podmínek.
            17:55
            Změny v olomoucké koalici kvůli korupci
             Jedním z obviněných tam je už bývalý náměstek hejtmana - náměstek právě pro resort dopravy Michal Zácha, který post zastával za ODS, byť z ní kvůli vyšetřování vystoupil, rozhodla krajská koaliční rada, že ODS už v Olomouckém kraji nebude resort dopravy řídit.
             20:08
             Spor o noční vjezd do centra Prahy
              Včera jsme vás informovali i živě přímo z místa o rozhodnutí centrálního obvodu hlavního města Prahy 1 zakázat noční vjezd do historické části Starého Města. Vyvolalo celou vlnu reakcí, až primátor hlavního města Bohuslav Svoboda nařídil značky zneplatnit.
              22:26
              Parovod do Madety
               Největší česká mlékárna Madeta postaví parovod, který od srpna dodá závodu v Jindřichově Hradci energii. Stomilionovou investici zaplatí potravinářská firma a slibuje si od toho, že už nebude muset reagovat na výkyvy cen energií.
               22:53
               Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek
                Lýdie Suková z Českolipska má na svém kontě například odchyt makaků z děčínské zoo. Věnuje se ale zejména koním a hospodářským zvířatům.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                27. listopad 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                1. březen

                Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                1. 3. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. únor

                29. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                28. únor

                Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                28. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. únor

                Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                27. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                26. únor

                Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                26. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. únor

                23. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. únor

                Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                22. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. únor

                Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                21. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                20. únor

                Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                20. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. únor

                Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                19. 2. 2024 na ČT1

                Napište nám