25 minut

6. listopadu 2023

Část: Pakt ohrožených měst v Karlovarském kraji

Obsah dílu

Dopravní omezení kvůli opravě magistrály — Dostavba části Pražského okruhu — Pakt ohrožených měst v Karlovarském kraji — Nález pum z 2. světové války na Teplicku — Protest proti hluku ze střelnice — Ministr zdravotnictví v Ústí nad Labem — Počet obětí na silnicích — Dopravní výchova ve školách posiluje — Akustické plašiče zabrání srážkám se zvěří — Zasedá studentský Evropský parlament — Majitel rotvailerů obviněn z těžkého ublížení na zdraví — Vrcholí sezona v palírnách — Nová vlčí smečka v Bavorském lese — Silná polární záře na obloze v Česku

Části dílu

01:19
Dopravní omezení kvůli opravě magistrály
  Komplikace při průjezdu Prahou. Naplno se rozeběhla oprava magistrály od Nuselského mostu směrem na Pankrác a dál na dálnici D1. Provoz v každém směru je svedený do dvou pruhů.
  03:31
  Dostavba části Pražského okruhu
   Ministerstvo životního prostředí obdrželo žádost o vydání závazného stanoviska EIA pro dostavbu části Pražského okruhu. Ta má ulevit hlavnímu městu od nadměrné dopravy. Řada lidí se ale obává, že to s sebou naopak přinese větší hlučnost a vyšší koncentraci emisí.
   05:45
   Pakt ohrožených měst v Karlovarském kraji
    Pakt ohrožených měst zakládají Aš a Kraslice v příhraničí Karlovarského kraje. Starostové se shodli, že čelí stejným problémům. Ať už je to nezájem investorů, málo podnikatelů nebo i vznik vyloučených lokalit.
    07:43
    Nález pum z 2. světové války na Teplicku
     Dělníci při výkopových pracích u Rtyně nad Bílinou na Teplicku v hloubce 10 metrů narazili na čtyřistašedesátikilogramové, zřejmě letecké pumy z 2. světové války.
     08:06
     Protest proti hluku ze střelnice
      Sousedé střelnice v Česticích na Rychnovsku, kde cvičí taky policisté a strážníci, obtěžuje hlukem občany sousední Olešnice. Poslali provozovateli předžalobní výzvu.
      10:02
      Ministr zdravotnictví v Ústí nad Labem
       Už 6 tisíc je lékařů, kteří ohlásili, že od prosince nebudou sloužit přesčasy. Přesvědčit se o tom, jak vážná je situace a jakou hrozbu pro provoz nemocnic představuje, byl dnes ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v severních Čechách.
       11:55
       Počet obětí na silnicích
        V roce 2020 na silnicích zemřelo 460 lidí, i když tento počet podle cílů resortu neměl překročit 333. Kontroloři zároveň upozorňují, že v prvním čtvrtletí letošního roku byl počet mrtvých na silnicích nejvyšší od roku 2015.
        12:30
        Dopravní výchova ve školách posiluje
         Dopravní výchova je spojená především s nižšími stupni základní školy. Tým silniční bezpečnosti v Libereckém kraji ale připravil projekt taky pro středoškoláky, nazvaný Neumírej zbytečně
         14:19
         Akustické plašiče zabrání srážkám se zvěří
          Moderní plašiče snižují počet srážek aut se zvěří. Na podzim táhne srnčí zvěř za potravou a nehody jsou častější. Opticko-akustické plašiče pomáhají za tmy řidičům a myslivcům. Jejich účinnost se pohybuje okolo 80 %.
          16:07
          Zasedá studentský Evropský parlament
           V Praze ode dneška zasedá studentský Evropský parlament. Mladí delegáti ze sedmadvaceti zemí stejně jako v reálné evropské instituci řeší problémy a témata, která jsou pro unii aktuální, třeba snížení inflace nebo vliv Číny na Evropu skrze sociální sítě.
           18:06
           Majitel rotvailerů obviněn z těžkého ublížení na zdraví
            Policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví majitele dvou rotvajlerů - psi v květnu pokousali desetiletou dívku. Událost se stala v Holýšově na jižním Plzeňsku.
            18:34
            Vrcholí sezona v palírnách
             Podle jejich provozovatelů je ale letošní rok jedním z nejhorších. Důvod je prostý, urodilo se málo ovoce. I přesto to ceny zatím neovlivnilo a většinou zůstaly stejné jako loni.
             20:31
             Nová vlčí smečka v Bavorském lese
              Ve výběhu v Neuschönau, který byl rok a půl prázdný, jsou teď dva šestiměsíční samci. Druhý areál v Ludwigstahlu zatím zůstává prázdný.
              22:20
              Silná polární záře na obloze v Česku
               Noční nebe bylo nezvykle zbarvené dočervena, byla to polární záře, tentokrát viditelná i na českém území.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               7. listopadu 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               19. června

               Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

               19. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. června

               První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

               18. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. června

               Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

               17. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               7. června

               Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

               7. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               6. června

               Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

               6. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám