26 minut

2. listopadu 2023

Část: Legendární restaurace bez provozovatele

Obsah dílu

Odbory ohlásily protest — Protest odborů 27. listopadu — Základní úroková sazba zůstává stále na sedmi procentech — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — V centru Karlových Varů odpoledne vykolejil nákladní vlak — Uctění památky obětí komunistického režmu — Začaly Dušičky – policisté a strážníci začínají hlídat hřbitovy — Silný vítr na východě Česka — Zdražení eletřiny — Plzeň zdraží teplo o 28,3 % — Jediná plně automatická železnice v ČR už funguje — Otevření stanice metra Jiřího z Poděbrad — Nehoda cisterny zablokovala dopravu na Rychnovsku — Babyboxům hrozí konec — Vědci objevili mikroplasty v plodové vodě a placentě — Legendární restaurace bez provozovatele — Policisté pomohli zachránit životy — Přípravy na svátek sv. Martina

Části dílu

01:10
Odbory ohlásily protest
  Část odborů, která působí ve veřejné správě a službách, se hodlá zapojit do listopadového protestu. Oznámily to už například školské odbory.
  03:59
  Protest odborů 27. listopadu
   Už včera oznámila protest Českomoravská konfederace odborových svazů, a to s termínem 27. listopadu. Stávkou se připojí také největší tuzemská automobilka Škoda Auto.
   05:52
   Základní úroková sazba zůstává stále na sedmi procentech
    Právě od této hodnoty se následně odvíjejí úroky u hypoték a dalších úvěrů, včetně těch pro firmy. Půjčky tak ani po dnešku zřejmě nezlevní.
    06:23
    Tři roky vězení pro Dominika Feriho
     Tři roky ve vězení s ostrahou uložil soud bývalému poslanci Dominiku Ferimu za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby.
     06:31
     V centru Karlových Varů odpoledne vykolejil nákladní vlak
      Podle drážních hasičů se souprava, která převážela kamení, dostala mimo koleje při posunování vagonů.
      06:58
      Uctění památky obětí komunistického režmu
       Památku obětí komunistického režimu odpoledne uctilo pietní shromáždění na pražské Pankráci. V tamní vazební věznici se nachází pohřebiště, na kterém jsou zpopelněné ostatky desítek politických vězňů z let 1948 až 1965.
       07:24
       Začaly Dušičky – policisté a strážníci začínají hlídat hřbitovy
        A taky přilehlá parkoviště. Nejen kvůli případným krádežím, ale i zvýšené dopravě. Na silnice teď vyjíždí i tzv. sváteční řidiči.
        08:44
        Silný vítr na východě Česka
         Bouře Ciarán, která zasáhla západní Evropu, částečně ovlivňuje i počasí v Česku. Podle meteorologů se v tuzemsku projevuje hlavně velmi silným větrem. Před ním také varovali, a to především ve východní části země.
         09:51
         Zdražení eletřiny
          Zákazníkům ČEZ, kteří nemají fixovanou cenu, zdraží elektřina kvůli návrhu Energetického regulačního úřadu maximálně o dvě procenta.
          10:22
          Plzeň zdraží teplo o 28,3 %
           Zastupitelé Plzně dnes hlasováním potvrdili, že cena tepla ve městě poroste. Zvýšení ale nebude tak vysoké, jaké navrhovala Plzeňská teplárenská. Ta požadovala zdražení zhruba o 40 procent.
           12:13
           Jediná plně automatická železnice v ČR už funguje
            Švestková dráha na severu Čech, v současné době jediný a nejmodernější železniční polygon v Česku, je plně digitalizovaný. Vše na trati, přejezdy, informační cedule i zastávky jsou plně automatizované. Soukromá firma, která polygon vlastní tak testuje, jak moc by železnice do budoucna šla řídit na dálku.
            14:00
            Otevření stanice metra Jiřího z Poděbrad
             Po asi deseti měsících mohou opět cestující v pražském metru využívat stanici Jiřího z Poděbrad. Dělníci vyměnili eskalátory, obnovili technologie a zrekonstruovali obklady a další části stanice.
             15:49
             Nehoda cisterny zablokovala dopravu na Rychnovsku
              U nehody cisterny s chemikálií a tří osobních aut zasahovali hasiči na Rychnovsku 11 hodin. Silnice byla uzavřená do dnešního dopoledne. Při střetu se zranili tři lidé.
              16:11
              Babyboxům hrozí konec
               Výbor pro práva dětí při OSN vyzývá ke zrušení babyboxů a většímu využívání takzvaných utajených porodů. Ministerstvo zdravotnictví na to už dopisem upozornilo ředitele nemocnic.
               18:10
               Vědci objevili mikroplasty v plodové vodě a placentě
                Ostravští vědci jako první na světě prokázali přítomnost takzvaných mikroplastů v lidské plodové vodě. Zároveň potvrdili, že se látky nacházejí i v placentě. Zkoumali 10 žen, mikroplasty objevily u 9 z nich.
                18:35
                Legendární restaurace bez provozovatele
                 Legendární restaurace Masné krámy v Českých Budějovicích, kterou provozuje národní pivovar Budvar, je k pronájmu. Uchází se o ni 6 zájemců. Původně
                 20:51
                 Policisté pomohli zachránit životy
                  Prezident Petr Pavel ocenil medailí za hrdinství i dva jihočeské policisty Martina Salaye a Jiřího Štěpánka. Oba loni v dubnu zasahovali u požáru ubytovny v TábořeKlokotech. Z ohně zachránili 10 lidí.
                  22:38
                  Přípravy na svátek sv. Martina
                   Pečená husa, knedlík, zelí. Na tradiční pochoutku, která se váže ke svátku svatého Martina, se připravují restaurace i domácnosti.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   3. listopadu 2023

                   Přehled dílů

                   4595 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. července

                   8. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám