26 minut

31. říjen 2023

Obsah dílu

Petice proti Národnímu parku Křivoklátsko — Petice proti NP Křivoklátsko má přes 11 tisíc podpisů — Skiareály se připravují na sezonu — Nelegální odpad z Polska — Provoz na D5 zastavila nehoda dvou aut — Likvidace následků požáru turnovské Juty — Teplárny v Plzeňském kraji počítají v příštím roce se snížením cen — Zdražování energií — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Dopravní omezení kvůli opravě křižovatky Rondel — Dva zranění po výbuchu domu v Plasích — Spuštění nejvýkonnější větrné elektrárny — Kyberútoky na seniory — Majitelům psa hrozí půl roku vězení — Soud s Dominikem Ferim se blíží ke konci — Divočáci už se zase stěhují do měst

Části dílu

01:12
Petice proti Národnímu parku Křivoklátsko
  Sněmovní výbor projednal petici, která odmítá vznik Národního parku Křivoklátsko. Předkládají ji starostové obcí.
  03:16
  Petice proti NP Křivoklátsko má přes 11 tisíc podpisů
   Petici proti zřízení národního parku podepsalo přes 11 tisíc lidí. Včetně starostů a starostek křivoklátských obcí. Část z nich dnes dorazila i na jednání sněmovního petičního výboru.
   04:56
   Skiareály se připravují na sezonu
    Víc než jednu miliardu dají do nadcházející zimní sezony tuzemská horská střediska. Jde především o nové sjezdovky nebo lanové dráhy. Za skipasy tuto zimu lyžaři v Česku zaplatí přibližně stejnou částku jako loni.
    06:51
    Nelegální odpad z Polska
     Kamion s 23 tunami odpadu z Polska zadrželi celníci na Náchodsku při běžné kontrole. Podle dokumentů, které řidič předložil, mělo jít o plast. Ve skutečnosti ale vezl směs odpadu včetně kovu, textilu a papíru.
     07:13
     Provoz na D5 zastavila nehoda dvou aut
      Provoz na dálnici D5 mezi Plzní a Rokycany odpoledne zastavila nehoda dvou aut. Dodávka tam narazila do nákladního auta, které stálo v koloně před dopravním omezením. Řidiče dodávky s těžkým zraněním museli z auta vyprostit hasiči.
      07:36
      Likvidace následků požáru turnovské Juty
       V areálu turnovské Juty stále probíhá likvidace následků mohutného požáru. Ten vypukl v noci z 10. na 11. října. Plameny zasáhly výrobní a skladovací halu. Zaměstnanci naštěstí stihli včas utéct.
       09:35
       Teplárny v Plzeňském kraji počítají v příštím roce se snížením cen
        Nižší zálohy by měli platit lidé třeba v Klatovech nebo Domažlicích. A taky v městech na Šumavě. Ty před lety vsadily na štěpku. Její cena se totiž v letošním roce stabilizovala.
        11:18
        Zdražování energií
         Energetický regulační úřad navrhuje růst cen v takzvané regulované složce. Projevit se to má vyššími účty za elektřinu. Obavy z dalšího zdražování dnes ale mírnil premiér Petr Fiala. Ceny podle něj porostou pouze o jednotky procent.
         11:47
         Dostavba jaderné elektrárny Dukovany
          Další fáze největší zakázky v historii Česka. Společnost ČEZ dostala finální nabídky na stavbu pátého jaderného bloku v Dukovanech od všech tří zájemců.
          13:29
          Dopravní omezení kvůli opravě křižovatky Rondel
           Další dopravní omezení pro řidiče v Plzni kvůli dokončovacím pracím na opravě mimoúrovňové křižovatky Rondel. Vyztužení mostů a nový asfalt přijdou Ředitelství silnic a dálnic na 23 miliónů korun.
           15:35
           Dva zranění po výbuchu domu v Plasích
            V Plasích na Plzeňsku došlo ráno k výbuchu uvnitř rodinného domu. V nemocnici skončili dva lidé. Policie teď zjišťuje, co explozi způsobilo.
            16:57
            Spuštění nejvýkonnější větrné elektrárny
             Zatím nejvýkonnější větrnou elektrárnu v Česku spustili v Žipotíně, místní části obce Gruna na Svitavsku. Podle provozovatelů dokáže pokrýt roční spotřebu zhruba 5 tisíc domácností.
             18:46
             Kyberútoky na seniory
              Takzvaní kyberšmejdi volí podle policie stále sofistikovanější způsoby. Mezi jeden z nejzávažnějších typů podvodů patří podvodné telefonáty neboli vishing.
              20:50
              Majitelům psa hrozí půl roku vězení
               Dva majitele psa, který uhynul kvůli tomu, že zůstal uzavřený v rozpáleném autě, obvinili kriminalisté na jihu Čech ze zanedbání péče o zvíře. Muži a ženě teď hrozí až půl roku vězení.
               22:35
               Soud s Dominikem Ferim se blíží ke konci
                Státní zástupkyně dnes navrhla pro Dominika Feriho trest kolem tří let vězení. U soudu zazněly závěrečné řeči. Bývalého poslance viní obžaloba ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Rozsudek by mohl padnout ve čtvrtek.
                23:02
                Divočáci už se zase stěhují do měst
                 Ústí nad Labem i Most stále bojují s přemnoženými divočáky. Jejich stáda se často pohybují i přímo ve městech. I proto tam radnice navezly speciální odchytové klece a myslivci dostávají odměny za každý odstřelený kus.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 1. listopad 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 1. březen

                 Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                 1. 3. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. únor

                 29. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. únor

                 Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                 28. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. únor

                 Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                 27. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám