26 minut

18. října 2023

Obsah dílu

Úsilí krajů o změny rozpočtového určení daní — Česko má za sebou další mrazivou noc — Mráz může ohrozit některé plodiny — Za znásilnění horzí muži 12 let vězení — Na trať mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí se vrátily vlaky — Zvýšení pokut za jízdu načerno — Zvýšení pokut za jízdu načerno — Protipovodňové cvičení na Labi — Praha nekoupí Jindřišskou věž — Kvalita oprav na středočeských silnicích — Zprovoznění 3. nejdelšího horkovodu v ČR — Další pomoc Ukrajině v zimním období — Nižší zájem o pobyty na horách — Budování svazkových škol — Školky v Hradci Králové jsou plné — Opravená rozhledna Boubín

Části dílu

01:09
Úsilí krajů o změny rozpočtového určení daní
  Vláda nepodpořila, ale ani neodmítla návrh na změnu rozpočtového určení dní. Dosavadní způsob rozdělování peněz je podle některých krajů zastaralý a nespravedlivý.
  03:57
  Česko má za sebou další mrazivou noc
   Nejnižší teploty naměřili meteorologové na Šumavě – kolem deseti stupňů pod bodem mrazu. U některých šumavských stanic jsou to jedny z nejnižších teplot za posledních čtyřicet let.
   05:36
   Mráz může ohrozit některé plodiny
    Morava a Slezsko má za sebou zatím nejstudenější ráno letošního podzimu. Nejchladněji bylo na Rýmařovsku, kde teplota klesla i ve 2 metrech nad zemí k mínus 4°C
    07:31
    Za znásilnění horzí muži 12 let vězení
     Policie dopadla čtyřiatřicetiletého muže, který je podezřelý ze znásilnění dívky v Hradci Králové. Zneužít ji měl na konci září u jedné z tamních základních škol. Násilníka dnes poslal soudce do vazby. Hrozí mu až 12 let vězení.
     07:54
     Na trať mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí se vrátily vlaky
      Provoz tam v části Bělidla včera zastavila srážka kamionu s osobním vlakem a následný požár.
      08:37
      Zvýšení pokut za jízdu načerno
       Dopravní podniky v Česku usilují o zvýšení stropu na maximální pokuty pro cestující bez platné jízdenky. Ten stávající je už 14 let nastavený na 1500 korun.
       10:04
       Zvýšení pokut za jízdu načerno
        Dopravní podniky v Česku usilují o zvýšení stropu na pokuty za cesty bez platné jízdenky. Ten je momentálně nastaven na 1500 korun a neměnil se už 14 let.
        11:39
        Protipovodňové cvičení na Labi
         Připravenost na povodně v těchto dnech prověřují v Ústí nad Labem. Jednou za 10 let tam zkouší postavit protipovodňové stěny. Letos stavěli tu v městské části Střekov. Šlo téměř o jeden kilometr dlouhý úsek.
         13:23
         Praha nekoupí Jindřišskou věž
          Hlavní město nekoupí od pražského arcibiskupství středověkou Jindřišskou věž. Podle radního Adama Zábranského je církví požadovaná cena 100 milionů korun asi dvakrát vyšší, než určil znalecký posudek.
          13:58
          Kvalita oprav na středočeských silnicích
           Středočeští cestáři chtějí víc kontrolovat kvalitu oprav na silnicích. Pomáhat by jim v tom měla silniční laboratoř, která s cestáři uzavřela rámcovou smlouvu na čtyři roky.
           15:55
           Zprovoznění 3. nejdelšího horkovodu v ČR
            Energetici uvedli do zkušebního provozu třetí nejdelší horkovod v České republice - spojuje Jadernou elektrárnu Temelín s Českými Budějovicemi. Slibují si od něj mimo jiné výrazné snížení emisí.
            16:46
            Další pomoc Ukrajině v zimním období
             České regiony společně s ministerstvem zahraničí řeší případnou další pomoc Ukrajině. V Užhorodě zasednou zástupci Asociace krajů.
             18:50
             Nižší zájem o pobyty na horách
              Řada horských hotelů a penzionů hlásí nižší zájem o ubytování na podzimní prázdniny. Třeba ty ve Špindlerově Mlýně udávají o 15 procent méně rezervací než vloni.
              20:43
              Budování svazkových škol
               Počet obyvatel středních Čech roste, na základních školách ale scházejí místa pro nové žáky. Obce se tak sdružují do svazků, aby zajistili finance na budování škol nových. Stavba jedné takové dnes začala v Chýni.
               21:24
               Školky v Hradci Králové jsou plné
                Nedostatek míst v mateřských školách - problém, se kterým se potýká řada rodičů napříč Českem. Plné kapacity mají i školky v Hradci Králové.
                23:17
                Opravená rozhledna Boubín
                 Potřetí za poslední 4 roky musela obec Kubova Huť opravit rozhlednu na vrcholu šumavského Boubína. Vedení obce proto plánuje, že v budoucnu postaví rozhlednu úplně jinou.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 19. října 2023

                 Přehled dílů

                 4595 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám