26 minut

16. října 2023

Obsah dílu

Teplotní rekordy vystřídal mráz — Na Ještědu začali zasněžovat — Nehoda uzavřela dálnici D1 — Žaloba zdravotní sestry — Na Březníku naměřili -9℃ — Světový den záchrany života — Nedostatek znalců protahuje soudy — Vojáci cvičí v kyber protoru — Jak dávat přednost záchranářským vozům — Spory ve FN Bulovka — Spor o stavbu dálnice D3 — Podpora pohybu dětí ve školách — Údržba hlavní dráhy na letišti Václava Havla — Havárie vodovodního řadu v Jihlavě — Dotace na renovace budov a památek — Další vlna odprodeje vojenských bunkrů

Části dílu

01:17
Teplotní rekordy vystřídal mráz
  Většinu území dnes zasáhly přízemní mrazíky. Ty byly fatální pro některé druhy rostlin. Zahrádkáři by si podle odborníků měli včas zazimovat i muškáty, protože ranní mráz meteorologové očekávají i v příštích dnech.
  03:04
  Na Ještědu začali zasněžovat
   Nízké teploty už jako první v zemi využili vlekaři na libereckém Ještědu. Tamní sjezdovku začali zasněžovat. A to i přesto, že patří k těm níže položeným.
   03:36
   Nehoda uzavřela dálnici D1
    Na dvě hodiny ráno uzavřela dálnici D1 nehoda dvou nákladních aut, která se stala na 301. kilometru ve směru na Brno. Jeden z řidičů skončil v nemocnici se zlomenou nohou.
    03:57
    Žaloba zdravotní sestry
     Okresní soud v Pardubicích začal projednávat žalobu zdravotní sestry z případu chlapce, který zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici v takzvaném bdělém kómatu.
     04:56
     Na Březníku naměřili -9℃
      Vůbec nejnižší teplotu dnes meteorologové naměřili na Březníku u Modravy, kde spadla pod mínus devět stupňů Celsia. Zároveň to byl rekord pro pondělní den.
      06:24
      Světový den záchrany života
       Česko si dnes připomnělo Světový den záchrany života. Preventivní a osvětové akce připravily pro návštěvníky například nemocnice v Praze nebo jihočeští záchranáři.
       08:38
       Nedostatek znalců protahuje soudy
        Žalobu na nadměrný hluk při kopané ve Studenci u Jilemnice už 4 roky řeší soudy. Líčení se nejméně o rok a půl protáhne.
        10:32
        Vojáci cvičí v kyber protoru
         Výcvik členů aktivních záloh a Skupiny kybernetických sil a informačních operací.
         12:24
         Jak dávat přednost záchranářským vozům
          Nepozornost řidičů nebo jejich špatné reakce komplikují práci záchranářům. Vážnou nehodou nedávno skončil výjezd zdravotníků v Ostrově.
          14:23
          Spory ve FN Bulovka
           Protestující lékaři z fakultní nemocnice na Bulovce jednají se zástupci Ministerstva zdravotnictví. Řeší napjatou situaci na urgentním přijmu a oddělení ARO.
           15:53
           Spor o stavbu dálnice D3
            Odpůrci výstavby dálnice D3 přes Posázaví podají kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Reagují tak na zamítnutí žaloby proti výjimkám pro chráněné druhy živočichů v úseku mezi Václavicemi a Voračicemi.
            18:01
            Podpora pohybu dětí ve školách
             V Teplicích se zapojí všech 26 prvních tříd do projektu "Trenér ve škole", který zajišťuje proškolené sportovní trenéry na výuce tělesné výchovy. Projekt je zaměřen na podporu pohybu a rozvoj dětí od začátku jejich školní docházky.
             19:51
             Údržba hlavní dráhy na letišti Václava Havla
              Začala pravidelná údržba hlavní vzletové a přistávací dráhy na pražském Letišti Václa Havla. Denní provoz od osmi do šestnácti hodin, se tak dočasně přesune na vedlejší ranvej.
              20:17
              Havárie vodovodního řadu v Jihlavě
               Problémy na vodovodním řadu v Jihlavě dopoledne komplikovaly dopravu na hlavním průtahu krajskou metropolí. Silnici se jim podařilo zcela zprůjezdnit po dvanácté hodině.
               21:50
               Dotace na renovace budov a památek
                Stát rozdělí další 3,5 miliardy korun na energetické úspory. Dotacemi chce mimo jiné podpořit přímo v Praze opravy veřejných budov a v regionech pak úpravy památek.
                23:45
                Další vlna odprodeje vojenských bunkrů
                 Ministerstvo obrany České republiky vyhlásilo výběrové řízení na odprodej nemovitého majetku. Jde o bunkry vybudované před druhou světovou válkou. Celkem je to 24 řopíků.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 17. října 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 21. června

                 21. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. června

                 Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                 20. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. června

                 Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                 19. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. června

                 První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                 18. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám