26 minut

25. září

Obsah dílu

Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

Části dílu

01:09
Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici
  Kriticky zadlužená Česká pošta nejenže propouští zaměstnance včetně doručovatelů, ale taky rozprodává majetek. Došlo už i na tradiční hlavní sídlo pošty - její známou pobočku v pražské Jindřišské ulic.
  03:33
  Hospodaření České pošty
   Kvůli úsporám pošta od začátku července zrušila tři stovky poboček. Ve vlastních nemovitostech jich sídlilo 77. U těch ostatních musí řešit předčasné vypovězení nájmu. A to přináší náklady. Celkovou částku zatím státní podnik nevyčíslil ale třeba u pobočky v českobudějovickém obchodním domě zaplatila pošta dva a půl milionu.
   05:30
   Pošta ve Chřibské opět na prodej
    Ani jeden zájemce se nepřihlásil k prohlídce budovy pošty ve Chřibské na Děčínsku. A zatím to vypadá, že se ani nikdo nepřihlásil do dražby objektu. Dům z roku 1907 se v dražbě snaží Česká pošta prodat po patnácté.
    06:41
    Energetická konzultační střediska
     S možnostmi, jak ušetřit, zájemcům radí energetická konzultační a informační střediska, která zřizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.
     08:51
     Kompromis emisní normy Euro 7
      Česku se spolu s dalšími sedmi zeměmi podařilo v Evropské unii prosadit kompromis ohledně nové emisní normy Euro 7. Její nová podoba, s jejímž návrhem nakonec přišlo Španělsko, znamená, že emisní limity pro osobní i nákladní auta nakonec nebudou tak přísné, jak původně měly být.
      09:18
      Otevření obchvatu Horní Lukavice
       Rychlejší cesta z Plzně na Šumavu. Ředitelství silnic a dálnic dnes otevřelo druhou část nové silnice první třídy mezi Plzní a Přešticemi.
       11:05
       Komplikace na dálnici D3
        Jihočeská dálnice D3 byla u Tábora, až do půl čtvrté odpoledne pět hodin neprůjezdná poté, co se tam ve zúžení srazily dva kamiony.
        11:34
        Nelegálních migrantů v ČR přibývá
         Kontroly nejen správné a bezpečné jízdy, ale především nelegálních migrantů. Rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce dnes proběhla v Plzeňském kraji. Cizinecké policii se podařilo zachytit dva nelegální běžence.
         13:34
         Násilná smrt ženy na Karlovarsku
          Policisté v Karlových Varech vyšetřují případ střelby v budově České pošty v Dalovicích. Oznámili ji svědci krátce před čtrnáctou hodinou odpoledne.
          15:16
          Hasiči likvidovali noční požáry
           Hned dva rozsáhlé požáry likvidovali dnes v noci hasiči. Jeden v Plotištích nad Labem. Při požáru rodinného domu tam zemřel starší muž. V Činěvsi na Nymbursku zase hořel velkosklad potravin.
           16:59
           Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka
            Při požáru před třemi lety tam zahynulo osm klientů a další zemřel následně v nemocnici. Hořet začalo brzy ráno ve společenské místnosti. Policie prověřovala, jestli dům splňoval protipožární normy.
            17:26
            Nové vakcíny proti covidu-19
             Praktičtí lékaři začínají očkovat proti onemocnění covid-19 novými vakcínami. Ty by měly být nejúčinnější hlavně na současnou nejrozšířenější variantu nazývanou kraken.
             19:18
             Sanace skal u Špindlerova Mlýna
              Po čtyřech letech se vracejí stavbaři k sanaci skal nad silnicí z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna. Ze zvětralých masivů odpadají skalní úlomky a ohrožují projíždějící řidiče.
              21:01
              Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska
               Tři desítky ženistů se vrátily ze Slovinska, které začátkem srpna zasáhly ničivé povodně. Vojáci z 15. ženijního pluku v Bechyni tam postavili tři provizorní mosty. Ty původní strhla velká voda. Obnovili tak dopravní spojení mezi obcemi, které byly po povodních odříznuté.
               22:49
               Benefiční koncert pro pardubickou Charitu
                Pardubické charitě chybí milion a půl na nové zázemí pro mobilní hospic. Pomoci sehnat peníze se dnes pokusí vybraní muzikanti z pardubické konzervatoře, kteří už od 19 hodin vystoupí na benefičním koncertě, jehož výtěžek půjde právě Charitě.
                23:42
                Začali podzimní výlovy
                 Rybářství Třeboň, které je největší v Česku, odhaduje úlovek jen podprůměrný. Zhruba o 400 tun méně než loni. Podle rybářů za to může chladné počasí na jaře.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 26. září

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 6. prosinec

                 Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku — Dojezdová vzdálenost záchranky — Zákaz návštěv v nemocnicích — Jak bezpečně jezdit v zimě — Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun — Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové — Rekonstrukci mostů zastavilo počasí — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Sankce za omezování lékařské péče — Prezident Pavel na návštěvě Broumovska — Led zastavil provoz lipenského přívozu — Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci — Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví — Žižkovské cedule na charitativní účely

                 6. 12. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 5. prosinec

                 Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

                 5. 12. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 4. prosinec

                 Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                 4. 12. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 1. prosinec

                 Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                 1. 12. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 30. listopad

                 Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                 30. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. listopad

                 Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                 29. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. listopad

                 Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                 28. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. listopad

                 27. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 24. listopad

                 Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                 24. 11. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 23. listopad

                 Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                 23. 11. 2023 na ČT1

                 Napište nám