25 minut

21. září

Obsah dílu

Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

Části dílu

01:23
Lékaři se bouří proti přesčasům
  Odboráři z jihočeských nemocnic, záchranné služby, lázní, hygienické stanice i sociálních služeb odmítají další práci přesčas ve zdravotnictví. Bojí se navýšení dobrovolných přesčasů ze současných 416 hodin na 832 hodin ročně.
  04:05
  Jednání o přesčasech lékařů
   Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek tento týden už se zdravotnickými odbory jednal a sliboval pomoc. Jaký konkrétní postup tedy lékaři můžou od ministra čekat, na to už se ptám Jany Bílek Marečkové.
   05:41
   Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu
    Celní správa letos zajistila při kontrolách na silnicích třikrát více nelegálního alkoholu než loni a to více než 5000 litrů. Nárůst eviduje i v provozovnách a to zhruba o třetinu.
    07:36
    Nelegální dovoz cigaret z Turecka
     A první záchyty už mají celníci i na Jihočeském letišti v Českých Budějovicích, které funguje teprve od srpna. Opakovaně tam odhalili nadlimitní dovoz cigaret z Turecka. A to u turistů, kteří se vraceli z dovolené.
     08:07
     Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku
      V Otinovsi na Prostějovsku odpoledne vybuchl rodinný dům. Exploze si vyžádala jednu oběť. Majitel uvnitř skladoval zábavní pyrotechniku.
      09:22
      Zamčené zásilky v libereckém depu
       Pokračuje spor mezi společností Zásilkovna a depem z Liberecka. Vznikl na konci srpna, kdy Zásilkovna ukončila spolupráci s externím dodavatelem.
       11:09
       Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci
        V ulici Na Strži se jedná o nejdražší nemovitost, kterou pošta za poslední čtyři roky prodává. Vyvolávací cena byla 310 milionů korun. Poštovní přepážky mají na Pankráci zůstat minimálně do roku 2028.
        12:52
        Zrušení nebezpečného přejezdu
         Za poslední dva měsíce tu došlo ke dvěma srážkám vlaků s osobními auty. Jedna navíc skončila tragicky. Přejezd bez závor je blízko hlavního tahu na Šumavu a denně tudy projíždí stovky aut.
         14:43
         Protest obránců zvířat
          Zástupci organizace OBRAZ, obránci zvířat uspořádali symbolický pietní akt za 300 krav, které byly podle obžaloby utýrané na farmě na Chomutovsku. Případ v těchto dnech řeší krajský soud v Ústí nad Labem. Obráncům zvířat se nelíbí, že obvinění chtějí podepsat dohodu o vině a trestu.
          16:51
          Objasnění vraždy Otýlie Vranské
           Jeden z nejznámějších případů v dějinách české kriminalistiky je zřejmě objasněn. Za devadesát let starou vraždou Otýlie Vranské stáli s nejvyšší pravděpodobností Josef Pěkný a Antonie Koklesová.
           18:53
           Další požár v bývalém hotelu Máj
            V Ústí nad Labem ráno opět hořela ruina někdejšího hotelu Máj. Podle hasičů požár založili nejspíš bezdomovci, kteří v torzu objektu přebývají.
            20:42
            Nejhorší sezona na Teplé Vltavě
             Letošní vodácká sezona na Teplé Vltavě v národním parku Šumava je nejhorší za posledních 13 let. Kvůli suchu a nízké hladině se řeka desítky dnů nesmí splouvat.
             22:33
             Výhled počasí
              Ano, až do poloviny září bylo horko, podle meteorologů se teploty pohybovaly 10 stupňů nad průměrem. Počasí se ale má změnit během dnešní noci a zítřka. Už nad ránem by na západě Čech mohlo pršet.
              23:03
              Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově
               Podle současného vedení města byl nákup obrazů nevýhodný. Kolekci pořídila na splátky před dvěma lety minulá radnice. Město by mělo majiteli zaplatit celkově milion eur. Návštěvnost výstavy, která měla díla zaplatit, je ale oproti plánům asi desetinová. O výhodnosti investice debatují právě teď krumlovští zastupitelé.
               23:38
               Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie
                V lindavské sklárně se vyrábí od roku 1999. Trofej zůstává věrná návrhu Bořka Šípka, který ztvárnil podobu Thálie k 10. výročí předávání cen v roce 2003. Výroba každého kusu zabere skoro týden.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                22. září

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                8. prosinec

                Vláda a lékaři podepsali dohodu — Zdravotnictví v číslech — Změny u podbory v nezaměstnanosti — Žhář před soudem — Změny v jízdních řádech — Pokračuje stávka strojvůdců v Německu — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Budoucnost Schwarzenberské hrobky — Bezpečnější doprava na Klatovské třídě — Rekonstrukce podchodu u nádraží v Liberci — Hasiči ověnčili mariánský sloup — Posílené hlídky kvůli kapsářům — Varování před krádežemi aut — Šumava a přípravy na svátky — Výstraha před ledovkou — ZOO Hluboká po kalamitě opět otevírá — Zoo v Hluboké má vánoční osvícení

                8. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. prosinec

                Regionální centra chtějí více peněz z daní — Rozdělení daní — Trest pro pěstitele Konopí z Broumovska — Oprava Barrandovského mostu — Pardubická třída Míru opět uzavřena — Další stávka německých strojvůdců — Nejnáročnější část roku pro doručovatele — Muž hrozil revizorům mačetou — Ochrana a navracení ukradených památek — Chrám sv. Ignáce z Loyoly po rekonstrukci — Roste zájem o lesní školky — Zastřelený vlk — Na Labi je obnovená lodní přeprava — Unikátní trámový most na jihu Čech — Voda z tajícího sněhu vyplavila dům — Skiareály na Šumavě zahájili sezonu

                7. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                6. prosinec

                Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku — Dojezdová vzdálenost záchranky — Zákaz návštěv v nemocnicích — Jak bezpečně jezdit v zimě — Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun — Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové — Rekonstrukci mostů zastavilo počasí — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Sankce za omezování lékařské péče — Prezident Pavel na návštěvě Broumovska — Led zastavil provoz lipenského přívozu — Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci — Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví — Žižkovské cedule na charitativní účely

                6. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. prosinec

                Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

                5. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                4. prosinec

                Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                4. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. prosinec

                Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                1. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. listopad

                Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                30. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. listopad

                Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                29. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. listopad

                Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                28. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. listopad

                27. 11. 2023 na ČT1

                Napište nám