25 minut

19. září

Obsah dílu

V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

Části dílu

01:14
V domovech pro seniory chybí personál
  V pobytových službách včetně domovů pro seniory chybí asi tisíc pracovníků pečovatelů i zdravotních sester. Zatímco klientů je mnoho, pracovníci do těchto zařízení se shání těžce.
  03:45
  Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci
   Osm a půl milionu korun dluží státu Bublava v Krušných horách. Pro obec kde žije zhruba čtyři sta lidí je to skoro celý rozpočet. Problémy přinesla před víc než dvaceti lety výstavba aquaparku.
   05:39
   Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě
    Národní centrála proti organizovanému zločinu kvůli případu od rána zasahovala v několika armádních objektech, včetně Generálního štábu.
    05:58
    Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta
     Jeho řidič zůstal ve voze zaklíněný, vyprošťovat ho museli hasiči. Na místo pro něj přiletěl vrtulník, který ho s těžkými zraněními transportoval do pražské fakultní nemocnice v Motole. Nikdo z cestujících autobusu se nezranil.
     06:28
     Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů
      Obžalobě čelí na tři desítky lidí, například bývalý starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký nebo dva současní radní Jan Votoček a Richard Bureš.
      06:51
      Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut
       Podíl ojetých aut se stočeným tachometrem na českých silnicích vzrostl od roku 2021 o dva procentní body a to na 35 procent. Důvodem je rostoucí cena ojetin.
       09:01
       Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově
        Letecká záchranná služba v Plzeňském kraji by se mohla z Líní přesunout do nedalekého Chotěšova. Pozemky, které patří Plzni, si dnes přijeli prohlédnout zástupci armády. Stanoviště záchranářů spolu s mezinárodním letištěm je stále zvažovanou variantou pro stavbu Gigafactory – továrny na baterie do elektromobilů.
        10:49
        Protihluková opatření na dálnicích
         Na dálnici D10 pokračuje dostavba nového sjezdu před Mladou Boleslaví. Usnadnit má cestování z Prahy na Nymburk i Mělník. A silničáři dnes začali také s výstavbou u dálnice D1. V úseku u pražského Šeberova budou instalovat skoro kilometr dlouhou protihlukovou stěnu.
         13:12
         Startují dotační programy na úspory domácností
          Po letní přestávce se vrací dotační program Nová zelená úsporám. O peníze mohou žádat vlastníci bytových domů. Za týden se k nim mohou přidat majitelé rodinných domů v rámci projektu Oprav dům po babičce.
          15:04
          Podpora přívozů ve Středočeském kraji
           Středočeský kraj podpoří přívozy v pěti obcích. Na jejich provoz a údržbu vyčlenil přes 1,5 milionu korun. Přívozy podle hejtmanství významně přispívají k rozvoji regionu a podporují turistický ruch.
           17:01
           Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti
            Moravské Budějovice na Třebíčsku sníží od příštího roku daň z nemovitosti. Zástupci, kteří tuto změnu podpořili, tak chtějí peníze nechat rodinám a firmám, aby je využili podle vlastního uvážení.
            19:04
            Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody
             Bez vody je rybník Malý Vajgar, který je přímo pod zámkem v Jindřichově Hradci. Rybáři ho vypustili kvůli opravě výpustního zařízení.
             21:03
             Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren
              Průzkumu, který iniciovala obec se zúčastnilo přes sto domácností. Tři čtvrtiny respondentů se vyslovilo pro větrný park. Zásadně proti bylo zhruba 17 procent hlasujících.
              22:56
              Čepro staví další nádrže na palivo
               Státní firma Čepro zahájila stavbu šesti nových zásobníků na palivo v Hněvicích nedaleko Štětí. Jedním z hlavních zákazníků čepra je Správa státních hmotných rezerv. Sklad v Hněvicích tak patří do kritické infrastruktury státu.
               23:38
               Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši
                Říká se mu Malý Karlův most, protože připomíná zmenšeninu slavné gotické památky v Praze. Mají ho v Dobříši. Kvůli havarijnímu stavu ale potřebuje 200 let starý most rekonstrukci.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                20. září

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                3. říjen

                Dva mrtví a dva zranění po srážce s vlakem — Teplé září prodloužilo zemědělcům sezonu — Meteorologové varují před silným větrem — Nehoda sanitky a dodávky v Brně — Policejní honičku zažila v noci na dnešek dálnice D1 — Únik kyseliny salicylové na gymnáziu v Kroměříži — Výročí sjednocení Německa — Odpor proti stavbě větrníků v Santiniho krajině — Posílení bezpečnostních hlídek ve vlacích — Pochod za snížení rychlosti v centru Prahy — Vzrostl zájem o exotické dovolené — Výměna zastávkových přístřešků téměř dokončena — Kouřová zkouška v tunelech na D8 — Výletní loď Máj musela kvůli závadě z Máchova jezera

                3. 10. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                2. říjen

                Nedostatek zubních pohotovostí — V regionech chybí stomatologové — Začala stavba ochranného valu u dolu Turów — Výročí požáru Luční boudy — Policisté zasahovali při řádění fanoušků — Nouzové přistání horkovzdušného balonu — Registrace ukrajinských aut v Česku — Oprava Šítkovského jezu — Spor o nájem letiště v Líních — Kontroverze kolem nové sportovní haly v Pardubicích — V hrázi Orlíku vznikne přečerpávací elektrárna — Nedostatek změstnanců v sociálních službách — Obyvatelé Chodova se dočkají obchvatu — Hartigova ulice místo Koněvovy

                2. 10. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                29. září

                Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                29. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. září

                Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                27. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                26. září

                Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                26. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                25. září

                Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                25. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. září

                Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                22. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. září

                Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                21. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. září

                Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                20. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. září

                V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                19. 9. 2023 na ČT1

                Napište nám