25 minut

19. září

Obsah dílu

V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

Části dílu

01:14
V domovech pro seniory chybí personál
  V pobytových službách včetně domovů pro seniory chybí asi tisíc pracovníků pečovatelů i zdravotních sester. Zatímco klientů je mnoho, pracovníci do těchto zařízení se shání těžce.
  03:45
  Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci
   Osm a půl milionu korun dluží státu Bublava v Krušných horách. Pro obec kde žije zhruba čtyři sta lidí je to skoro celý rozpočet. Problémy přinesla před víc než dvaceti lety výstavba aquaparku.
   05:39
   Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě
    Národní centrála proti organizovanému zločinu kvůli případu od rána zasahovala v několika armádních objektech, včetně Generálního štábu.
    05:58
    Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta
     Jeho řidič zůstal ve voze zaklíněný, vyprošťovat ho museli hasiči. Na místo pro něj přiletěl vrtulník, který ho s těžkými zraněními transportoval do pražské fakultní nemocnice v Motole. Nikdo z cestujících autobusu se nezranil.
     06:28
     Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů
      Obžalobě čelí na tři desítky lidí, například bývalý starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký nebo dva současní radní Jan Votoček a Richard Bureš.
      06:51
      Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut
       Podíl ojetých aut se stočeným tachometrem na českých silnicích vzrostl od roku 2021 o dva procentní body a to na 35 procent. Důvodem je rostoucí cena ojetin.
       09:01
       Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově
        Letecká záchranná služba v Plzeňském kraji by se mohla z Líní přesunout do nedalekého Chotěšova. Pozemky, které patří Plzni, si dnes přijeli prohlédnout zástupci armády. Stanoviště záchranářů spolu s mezinárodním letištěm je stále zvažovanou variantou pro stavbu Gigafactory – továrny na baterie do elektromobilů.
        10:49
        Protihluková opatření na dálnicích
         Na dálnici D10 pokračuje dostavba nového sjezdu před Mladou Boleslaví. Usnadnit má cestování z Prahy na Nymburk i Mělník. A silničáři dnes začali také s výstavbou u dálnice D1. V úseku u pražského Šeberova budou instalovat skoro kilometr dlouhou protihlukovou stěnu.
         13:12
         Startují dotační programy na úspory domácností
          Po letní přestávce se vrací dotační program Nová zelená úsporám. O peníze mohou žádat vlastníci bytových domů. Za týden se k nim mohou přidat majitelé rodinných domů v rámci projektu Oprav dům po babičce.
          15:04
          Podpora přívozů ve Středočeském kraji
           Středočeský kraj podpoří přívozy v pěti obcích. Na jejich provoz a údržbu vyčlenil přes 1,5 milionu korun. Přívozy podle hejtmanství významně přispívají k rozvoji regionu a podporují turistický ruch.
           17:01
           Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti
            Moravské Budějovice na Třebíčsku sníží od příštího roku daň z nemovitosti. Zástupci, kteří tuto změnu podpořili, tak chtějí peníze nechat rodinám a firmám, aby je využili podle vlastního uvážení.
            19:04
            Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody
             Bez vody je rybník Malý Vajgar, který je přímo pod zámkem v Jindřichově Hradci. Rybáři ho vypustili kvůli opravě výpustního zařízení.
             21:03
             Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren
              Průzkumu, který iniciovala obec se zúčastnilo přes sto domácností. Tři čtvrtiny respondentů se vyslovilo pro větrný park. Zásadně proti bylo zhruba 17 procent hlasujících.
              22:56
              Čepro staví další nádrže na palivo
               Státní firma Čepro zahájila stavbu šesti nových zásobníků na palivo v Hněvicích nedaleko Štětí. Jedním z hlavních zákazníků čepra je Správa státních hmotných rezerv. Sklad v Hněvicích tak patří do kritické infrastruktury státu.
               23:38
               Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši
                Říká se mu Malý Karlův most, protože připomíná zmenšeninu slavné gotické památky v Praze. Mají ho v Dobříši. Kvůli havarijnímu stavu ale potřebuje 200 let starý most rekonstrukci.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                20. září

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                1. prosinec

                Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                1. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. listopad

                Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                30. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. listopad

                Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                29. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. listopad

                Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                28. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. listopad

                27. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. listopad

                Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                24. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. listopad

                Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                23. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. listopad

                Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                22. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. listopad

                Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                21. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. listopad

                Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                20. 11. 2023 na ČT1

                Napište nám