26 minut

15. září 2023

Obsah dílu

Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

Části dílu

01:08
Lázně vyhodnocují letošní sezonu
  Lázně vyhodnocují první plnohodnotnou sezonu po covidových letech. A vyplnila se jejich očekávání. Klienti se do lázní vracejí, i když zatím pomalu.
  03:37
  Lázeňská sezona v Teplicích
   Teď se živě podíváme do nejstarších lázní ve střední Evropě – do Teplic. Tam letos proběhla už 869. lázeňská sezóna. Jaká byla, přiblíží redaktor Milan Danda.
   05:04
   Problematická novela silničního zákona
    Obce, které chtějí vybírat od řidičů pokuty za rychlost tápou a nevědí, co si počít s novelou silničního zákona. Za problematickou totiž považují větu, podle níž "přestupek spáchá řidič, který povolenou rychlost překročí o víc než 10 kilometrů v hodině".
    07:36
    Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty
     Utekl od nehody na 196. kilometru, kde se ve směru na Prahu srazily tři dodávky. Nikdo se nezranil.
     08:02
     ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D
      Dopravní podnik hlavního města Prahy uspěl u předsedy antimonopolního úřadu Petra Mlsny s rozkladem týkajícím se druhého úseku metra D z Olbrachtovy na Nové Dvory.
      09:51
      Obnovení provozu automobilky Toyota
       Kolínská Toyota po skoro čtyřech týdnech v pondělí naplno obnoví provoz. Dnes firma spustila výrobu karoserií a lakovnu. Důvodem odstávky byly chybějící plastové díly, které automobilce dodává společnost Novares.
       10:29
       Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje
        V objektu, který procházel rekonstrukcí, naštěstí nebyli žádní turisté. I přesto museli záchranáři ošetřit čtyři zraněné. Proč začalo hořet, zjišťují kriminalisté.
        12:19
        Osmiletý trest za zneužívání dětí
         Na 8 let do vězení s ostrahou poslal krajský soud v Táboře devětačtyřicetiletého Jana Bártu za pohlavní zneužívání nezletilých chlapců. Nařídil mu i ochrannou ústavní léčbu a zákaz činnosti.
         13:07
         Referendum k hazardu v Tuchoměřicích
          Ve středočeských Tuchoměřicích mají dnes místní referendum, ve kterém se obyvatelé vyjadřují k tomu, jestli by v obci měla vzniknou hned dvě kasína.
          15:02
          Úbytek vody ve studních na Pardubicku
           Obyvatelé Čeperky na Pardubicku si stěžují, že jim ubývá vody ve studních. Podle nich hlavně od té doby, co pardubický VAK modernizoval úpravnu vody v nedalekých Hrobicích.
           16:59
           Pád motorového větroně na Karlovarsku
            Už jsme tento týden vysílali o tragickém pádu ultralightu v Tlustici u Berouna, o havárii paraglidu u Frýdku-Místku a další obětí je pilot motorového větroně, který se zřítil u Toužimi na Karlovarsku.
            18:28
            Přesun výroby českých klavírů a pianin
             Zuzana Ceralová-Petrofová není spokojená s podnikatelským prostředním. Sama je členka NERV.
             20:26
             Delší sezona v Krkonoších díky počasí
              Přes devadesát procent pokojů obsazených - tolik hlásí ubytovatelé v horském středisku Špindlerův Mlýn v Krkonoších za poslední víkend a podobný scénář očekávají i v následujících dnech.
              22:13
              Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu
               Na polovinu září je nadprůměrně teplo, přesto některé kempy ukončí sezonu. Ta letošní byla na Lipensku srovnatelná s loňskou. A někde i lepší.
               23:57
               Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie
                V Novém Městě nad Metují dnes vrcholí 45.ročník festivalu české filmové komedie. Zhruba za půl hodiny porota předá ocenění v 8 kategoriích.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                18. září 2023

                Přehled dílů

                4595 dostupných
                Stopáž26 minut

                19. července

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám