26 minut

7. srpna 2023

Obsah dílu

Tornádo u Zvěřínku na Nymbursku — Během víkendu zasahovali hasiči u nadprůměrného počtu událostí — K tématu se vrátíme — 2,5 miliardy korun na obnovu lesů — Nebezpečné přecházení kolejí — Na stavbě nové linky metra D spadl dělník do šachty — Třináctiletý chlapec přežil zásah blesekm — Vydatné dešťové srážky přerušily žně — Tornádo v Tisé — Škody po prudkém dešti v Libereckém kraji — Sjízdnost řek — Nedostatek kamene na stavbu silnic — Začíná festival Prague Pride — Prázdniny dětí z dětských domovů — 350 milionů letos Praha zaplatí za elektřinu — Aš podporuje podnikání dotovanými poukazy — Ve Žďárských vrších se po téměř 200 letech narodila vlčata — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

Části dílu

01:15
Tornádo u Zvěřínku na Nymbursku
  Na Nymbursku se objevilo slabší tornádo. Jeho dráhu meteorologové odhadli v řádu stovek metrů. Země se dotklo na dvou místech, na louce a pak přímo v zastavěné části obce.
  03:16
  Během víkendu zasahovali hasiči u nadprůměrného počtu událostí
   Vyjížděli k více než šesti stovkám zásahů, které souvisely s odstraňováním spadlých stromů, čerpáním vody ze zatopených prostor nebo lagun na silnicích.
   03:43
   K tématu se vrátíme
    Už za chvíli se k tématu znovu vrátíme a ukážeme i následky druhého ze včerejších tornád, která se podle meteorologů v tuzemských regionech vyskytla.
    04:02
    2,5 miliardy korun na obnovu lesů
     Na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě dá stát nestátním organizacím v příštím roce dvě a půl miliardy korun. Řekl to ministr zemědělství Marek Výborný. Lesníci loni vysadili po celé zemi přes 226 milionů sazenic.
     06:06
     Nebezpečné přecházení kolejí
      Na Slezském Předměstí v Hradci Králové instalovala zábradlí v místech, kde lidé i přes zákaz často koleje přecházeli. Podle lidí, kteří mají v lokalitách zahrádky, by situaci vyřešil podchod, který už roky žádají.
      07:56
      Na stavbě nové linky metra D spadl dělník do šachty
       Pětatřicetiletý muž na místě zemřel. Podle policie se nejedná o pracovní úraz, ale zřejmě o sebevraždu. Příčinu smrti vyšetřují kriminalisté.
       08:12
       Třináctiletý chlapec přežil zásah blesekm
        Dětskou kliniku ostravské fakultní nemocnice opustil třináctiletý chlapec, kterého na konci července zasáhl při silné bouřce na táboře poblíž Velkého Újezdu na Olomoucku blesk. Přežil bez následků.
        10:41
        Vydatné dešťové srážky přerušily žně
         Déšť, vítr a dokonce i tornádo. Tak vypadá srpnové počasí. Vytrvalý déšť ale škodí hlavně zemědělcům. Je totiž období žní. Jenže na mokrá pole se zemědělci s technikou nedostanou.
         12:03
         Tornádo v Tisé
          Mírné tornádo se prohnalo Tisou v Ústeckém kraji, dosahovalo rychlosti 90-150 km/h.
          13:31
          Škody po prudkém dešti v Libereckém kraji
           V Liberecké kraji sice nebylo tornádo, prudký déšť ale nejspíš přispěl k prasknutí domu v Turnově Mašově, kam dnes kolem poledne vyjely čtyři jednotky hasičů.
           14:03
           Sjízdnost řek
            Hladiny řek díky dešti stoupají, některé jezy můžou při zvýšeném stavu vody být nebezepčné.
            15:56
            Nedostatek kamene na stavbu silnic
             Stavebního kamene na dopravní stavby bude nedostatek, toho se obávají silničáři hlavně na východě Čech. Během následujících let tam přitom stát chce postavit téměř 60 km dálnic a s tím souvisejících dopravních staveb.
             17:43
             Začíná festival Prague Pride
              Na Střeleckém ostrově v Praze začíná 13. ročník Prague Pride. Jako hlavní téma letos organizátoři zvolili tradice a jejich význam pro fungování společnosti.
              19:20
              Prázdniny dětí z dětských domovů
               Řada dětí zůstala přes prázdniny v dětských domovech. Odjíždí z nich na různé tábory, některé se i v létě dál učí. Třeba v Horní Plané intenzivně trénují angličtinu.
               21:23
               350 milionů letos Praha zaplatí za elektřinu
                To je zhruba o 120 milionů korun méně, než určuje vládní cenový strop. Energii zhruba 200 městských organizací nakupuje firma Technologie hlavního města Prahy.
                21:52
                Aš podporuje podnikání dotovanými poukazy
                 Projekt, který má pomoci podnikatelům i zlepšit služby ve městě, spustila radnice v Aši. Uvolnila peníze, které lidé můžou získat ve formě poukázek. A jimi pak platit v tamních restauracích, barech nebo třeba kadeřnickém salonu.
                 23:58
                 Ve Žďárských vrších se po téměř 200 letech narodila vlčata
                  Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny dnes potvrdili, že jedno z 25 teritorií vlčích smeček v zemi je i na Vysočině. Díky fotopastem a telemetrickému obojku vlka, který pochází z Polska, se daří sledovat jeho pohyb a chování.
                  24:49
                  Výluka vysílače Sušice-Svatobor
                   A před závěrem ještě upozornění na zítřek. Mezi 6. a 15. hodinou bude plánovaná výluka vysílače Sušice-Svatobor pro vysílací síť 21.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   8. srpna 2023

                   Přehled dílů

                   4595 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. července

                   8. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám