26 minut

20. června 2023

Obsah dílu

Bezpečnost na železničníc přejezdech — Roste počet zranění na železnici — Přítomnost rodičů při hospitalizaci dětí — Finančíní odměna pro personál, který zpacifikoval útočníka s mačetou — Otevření Centra Duševní rehabilitace v Berouně — Policie obvinila ředitelku společnosti HELIAS z pokusu o dotační podvod — Protest odborářů ve Strakonicích — Motorky a skútry v Praze budou smět jet ve vyhrazených pruzích — Modernizace trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové — Zamítnutá dotace na opravu přehrady — Kompenzace pro obyvatele kvůli demolici Horáckého stadionu — Česko zasáhly tropické teploty — Cvičení záchranářů na vodní nádrží — Na Broumovsku našli upytlačenou vlčici — Obří sochy z písku v areálu zámku Doksy

Části dílu

01:39
Bezpečnost na železničníc přejezdech
  Za prvních pět měsíců roku na železničních přejezdech zemřelo o třetinu víc lidí než ve stejném období loni. Správa železnic chce letos desítky přejezdů v celém Česku lépe zabezpečit.
  04:37
  Roste počet zranění na železnici
   Podle údajů Správy železnic se loni zranilo na dráze 17 osob do 26 let. Předloni jich bylo deset a v roce 2019 došlo jen ke čtyřem úrazům. Data také ukazují, že ještě rychleji roste počet úmrtí.
   06:24
   Přítomnost rodičů při hospitalizaci dětí
    Fakultní nemocnice mají problém pokyn MZ splnit, kapacity budov klinik nejsou dostatečně velké.
    08:44
    Finančíní odměna pro personál, který zpacifikoval útočníka s mačetou
     Jihočeský kraj finančně odmění personál, který minulý týden zpacifikoval muže, když na psychiatrickém oddělení českobudějovické nemocnice zaútočil mačetou. O výši odměny kraj teprve rozhodne.
     09:19
     Otevření Centra Duševní rehabilitace v Berouně
      Nejmodernější technologie i terapie nabídne nově otevřené Centrum duševní rehabilitace v Berouně, které je dle specialistů unikátní i v evropském měřítku.
      11:03
      Policie obvinila ředitelku společnosti HELIAS z pokusu o dotační podvod
       Policie obvinila ředitelku společnosti HELIAS, která v Ústí nad Labem poskytuje služby klientům s tělesným a mentálním postižením. A to z pokusu o dotační podvod a poškození finančních zájmů Evropské Unie.
       11:33
       Protest odborářů ve Strakonicích
        Ve Strakonicích začala první z protestních akcí odborářů kvůli vládním úsporám. Do prázdnin plánují kvůli konsolidačnímu balíčku ještě tři protesty - v Ostravě, ve Zlíně a v Praze.
        12:19
        Motorky a skútry v Praze budou smět jet ve vyhrazených pruzích
         66 kilometrů je celkem v Praze vyhrazených na jízdní pruhy pro autobusy městské dopravy, záchranáře nebo policii. Nově je nyní můžou využívat i motorkáři, aby nebezpečně nekličkovali a neproplétali se mezi auty, což způsobovalo časté nehody.
         14:31
         Modernizace trati mezi Pardubicemi a Hradcem Králové
          Cestování vlakem mezi Pardubicemi a Hradcem Králové by mělo být rychlejší. Umožní to nový dvoukolejný most přes řeku Labe v Pardubicích.
          15:14
          Zamítnutá dotace na opravu přehrady
           Opravu přehrady Jezeří v Krušných horách bude muset zaplatit Povodí Ohře. Původně na ni mělo získat dotaci z Národního plánu obnovy. Jenže tu Evropská komise zamítla. Podnik tak hledá možnosti, jak získat dotace z jiných zdrojů.
           16:52
           Kompenzace pro obyvatele kvůli demolici Horáckého stadionu
            Zastupitelé města Jihlava odsouhlasili na dnešním jednání kompenzace vlastníkům sousedních budov za zvýšenou prašnost a hlučnost v době demolice stávajícího Horáckého stadionu.
            18:13
            Česko zasáhly tropické teploty
             Do Česka přišly první tropické dny v tomto roce. Teploty se odpoledne pohybovaly okolo 32 stupňů. Horko zatěžovalo hlavně starší lidi a malé děti.
             20:13
             Cvičení záchranářů na vodní nádrží
              Záchrana velkého počtu osob z hladiny vodní nádrže Rozkoš - téma dnešního společného cvičení všech záchranářů, hasičů a armády. Zkouška připravenosti před začátkem hlavní koupací sezóny ale přišla dva dny poté, co se na Rozkoši utopil rybář.
              21:49
              Na Broumovsku našli upytlačenou vlčici
               Ochranáři z Broumovska podali trestní oznámení. Vlčici našla skupina motorkářů. Zvíře bylo chycené do oka zřejmě několik týdnů, než vysílením uhynulo. V rezervacích napříč Českem nejde o jediný případ. Další - dosud neobjasněné - se staly na Šumavě, kde pytláci ulovili několik rysů.
               23:33
               Obří sochy z písku v areálu zámku Doksy
                V areálu zámku Doksy vznikají obří sochy z písku. Autorem je bývalý sportovec, trenér rychlostní kanoistiky, Tomáš Dostál, který tvoří pod pseudonymem Bosambo.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                21. června 2023

                Přehled dílů

                4597 dostupných
                Stopáž26 minut

                23. července

                23. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. července

                Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                22. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. července

                Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                19. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám