26 minut

6. duben 2023

Část: Průvod řehtaček v Českých Budějovicích

Obsah dílu

15 tisíc obyvatel Jihlavy bylo v noci na dnešek a ještě během dopoledne bez vody — Plná kapacita dopracních spojů — Dopravní kontroly během Velikonoc — Auto plné sáčků s konopím, hašišem a extází — Návrat chovu drůbeže v Brodu nad Tichou — Veterináři potvrdili další úhyn desítek racků kvůli ptačí chřipce — Obnovení dodávek vody v Jihlavě — Dopad cen skla a porcelánu na restaurace — Krácení daně ve výši 42 milionů korun — Dotace pro malé obchody — Druhá sezona historického kolotoče na Letné — Rušení poboček České pošty — Bývalé problémové ubytovny ožívají — Konec zimní sezony v Krkonoších — V Liberci dokončují nový pavilon nukleární medicíny — Průvod řehtaček v Českých Budějovicích — Pečení velikonočního pečiva v pekárně v Lomnici

Části dílu

01:12
15 tisíc obyvatel Jihlavy bylo v noci na dnešek a ještě během dopoledne bez vody
  Závadu se podařilo opravit dnes odpoledne.
  03:23
  Plná kapacita dopracních spojů
   O tisíce míst navyšují dopravci kapacity ve vlacích a autobusech. S velikonočním prodlouženým víkendem se lidé vracejí domů nebo míří na dovolenou a návštěvy. Ve většině dálkových spojů jsou už místa vyprodaná.
   05:19
   Dopravní kontroly během Velikonoc
    Kvůli svátkům houstne provoz také na silnicích a dálnicích. Na řidiče se po celé Velikonoce zaměří dopravní policisté. S kontrolami začali už dnes.
    06:45
    Auto plné sáčků s konopím, hašišem a extází
     U dvojice, která drogy převážela, je při běžné kontrole v Praze našli policisté.
     07:18
     Návrat chovu drůbeže v Brodu nad Tichou
      Firma Česká drůbež tam definitivně může obnovit chov. Dnes dokončila naskladnění první stáje. Dohromady je v ní 263 tisíc slepic. Do Velikonoc ale vejce ještě snášet nebudou.
      09:12
      Veterináři potvrdili další úhyn desítek racků kvůli ptačí chřipce
       Ptáky našli u Zámeckého rybníka v Chropyni na Kroměřížsku. Další hromadné úhyny těchto ptáků zaznamenala veterinární správa také na Hodonínsku a Kladensku.
       09:41
       Obnovení dodávek vody v Jihlavě
        Jak jsme slibovali, ještě jednou míříme do Jihlavy za Blankou Poulovou, která má další aktuální informace o tamní havárii vodovodu.
        11:06
        Dopad cen skla a porcelánu na restaurace
         Na provozovatele restaurací, barů i hospod dopadá zdražování skla a porcelánu. Jejich výrobci kvůli vyšším nákladům zdražili skleničky nebo talíře skoro o třetinu.
         12:44
         Krácení daně ve výši 42 milionů korun
          O víc než čtyřicet dva milionů korun na daních měly stát připravit firmy, které podle celníků smyšlenými fakturami uměle navyšovaly své náklady. Dvě společnosti působily na západě Čech a jedna v Praze.
          14:02
          Dotace pro malé obchody
           Pro provozovatele malých obchodů vysoké ceny energií a nájmů ještě víc ztížily jejich podnikání. To se projevilo na obrovském zájmu o krajské dotace na podporu malých obchodů, ale i o program Obchůdek 2021 plus, který vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.
           16:00
           Druhá sezona historického kolotoče na Letné
            Opravený více než 130 let starý kolotoč láká návštěvníky na pražské Letné. Po dlouhé rekonstrukci, která vyšla zhruba na 23 milionů korun, zahájil druhou sezonu.
            16:47
            Rušení poboček České pošty
             Vedení České pošty se do konce měsíce sejde se starosty obcí, ve kterých plánuje rušit své pobočky. Jak potvrdilo, téměř všechny už má domluvené. Například v Praze 3 by nakonec mohlo zůstat o jednu pobočku víc.
             19:18
             Bývalé problémové ubytovny ožívají
              Dříve problémové ubytovny v Ústí nad Labem opět ožívají. Někde s obavou místních, že z nich opět budou byty pro nepřizpůsobivé.
              21:00
              Konec zimní sezony v Krkonoších
               Velká lyžařská střediska v Krkonoších zastaví své lanovky a vleky v pondělí. V tuzemských nejvyšších horách tím po Velikonocích definitivně skončí zimní sezona.
               22:28
               V Liberci dokončují nový pavilon nukleární medicíny
                Na jeho podobě nemocnice spolupracovala s Ústavem jaderného výzkumu v Řeži. Podle vedení Krajské nemocnice Liberec se jedná o nejmodernější stavbu svého druhu v celé republice.
                23:05
                Průvod řehtaček v Českých Budějovicích
                 Dnes je Zelený čtvrtek, naposledy se rozezněly zvony, které podle tradice odletěly do Říma. Nahradí je řehtačky, nebo hrkači. A právě ti za chvíli vyrazí také v Českých Budějovicích.
                 24:14
                 Pečení velikonočního pečiva v pekárně v Lomnici
                  Ceny výrobků ovlivnily drahé energie.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  11. duben 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  22. únor

                  Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                  22. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. únor

                  Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                  21. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. únor

                  Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                  20. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. únor

                  Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                  19. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. únor

                  Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                  16. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  15. únor

                  Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                  15. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. únor

                  14. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  13. únor

                  Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                  13. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. únor

                  Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                  12. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. únor

                  Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                  9. 2. 2024 na ČT1

                  Napište nám