25 minut

5. duben

Část: Ukrajinský vyslanec navštívil České Budějovice

Obsah dílu

Výrazný nárůst výdajů za teplo — Požár bytu ve 12. patře panelového domu — Spor o platy pedagogických pracovníků — Doživotní trest pro muže, který zavraždil tři členy své rodiny — Česko má za sebou mrazivou noc — Hasiči vyprošťovali auto z Lužnice nad Vltavou — Obnova pachových ohradníků na Vysočině — Obsazenost ubytování na Velikonoce — Kontrola ČOI na velikonočních trzích — Problémy spalovny u Hradce Králové — Žďár nad Sázavou rozmístí fotopasti u kontejnerů — Nehoda cisterny na 12 hodin zastavila provoz mezi Plzní a Karlovými Vary — Ukrajinský vyslanec navštívil České Budějovice — Krajské dotace na provoz malých pošt — Česká pošta zvažuje první ústupky v rušení poboček — Malířka vystavuje obrazy namalované ústy

Části dílu

01:02
Výrazný nárůst výdajů za teplo
  Domácnosti i obce snížili spotřebu energií, u plynu až o pětinu, u elektřiny o zhruba 10 procent. Pomohla tomu i teplá zima.
  03:33
  Požár bytu ve 12. patře panelového domu
   Pražští hasiči zjišťují, proč v noci začal hořet obytný dům v Záběhlicích. Zatím se kloní k tomu, že příčinou byla zřejmě závada na elektroinstalaci.
   05:34
   Spor o platy pedagogických pracovníků
    130 procent průměrné výplaty v Česku jen pro učitele. Novelu odmítají opoziční poslanci. Nelíbí se jim, že na vyšší plat podle navrhovaného znění nemají nárok třeba vychovatelé nebo asistenti pedagoga.
    07:56
    Doživotní trest pro muže, který zavraždil tři členy své rodiny
     Doživotním vězením dnes potrestal brněnský krajský soud muže, který podle verdiktu vloni zavraždil 3 lidi v Kostelci na Hané na Prostějovsku. Tehdy muž zabil bratra, sestru a otce.
     08:48
     Česko má za sebou mrazivou noc
      Nejchladněji bylo na Šumavě, kde meteorologové v mrazových kotlinách naměřili téměř patnáct stupňů pod nulou. Z mrazů teď mají strach hlavně ovocnáři. Stromy totiž začnou brzy kvést.
      10:19
      Hasiči vyprošťovali auto z Lužnice nad Vltavou
       Osobní auto, které samovolně sjelo do plavebního kanálu v Lužci nad Vltavou na Mělnicku, vytahovali časně ráno hasiči. Řidič ho po zaparkování zřejmě špatně zabrzdil.
       10:39
       Obnova pachových ohradníků na Vysočině
        Na Vysočině přibývá srážek aut se zvěří. I proto myslivci v regionu začali obnovovat pachové ohradníky, které by srny nebo divočáky měly od vstupu do silnice odradit.
        12:08
        Obsazenost ubytování na Velikonoce
         Obsazenost hotelů a penzionů je před Velikonocemi rekordní. V mnoha z nich se už dostali na počet hostů před covidovou pandemií. Češi teď mohou cestovat bez omezení, během dovolených i víc utrácejí.
         14:00
         Kontrola ČOI na velikonočních trzích
          Česká obchodní inspekce se zaměřila na prodejce na velikonočních trzích, odhalila přitom už několik pochybení.
          15:35
          Problémy spalovny u Hradce Králové
           MŽP vrátilo investorovi EOP studii o vlivu na životní prostředí EIA k dopracování.
           17:29
           Žďár nad Sázavou rozmístí fotopasti u kontejnerů
            Chce tím zabránit černým skládkám.
            19:24
            Nehoda cisterny na 12 hodin zastavila provoz mezi Plzní a Karlovými Vary
             Ranní nehoda cisterny dnes bezmála na 12 hodin uzavřela hlavní tah mezi Karlovými Vary a Plzní. Souprava se převrátila do příkopu v serpentinách u Bečova nad Teplou.
             19:46
             Ukrajinský vyslanec navštívil České Budějovice
              Podpořit začlenění ukrajinských žáků, kteří utekli do Česka před válkou, dnes přijel do Českých Budějovic zástupce ukrajinské diplomacie. Navštívil základní školu, ve které se teď učí 110 dětí běženců.
              21:13
              Krajské dotace na provoz malých pošt
               Pardubický kraj bude dotovat vznik poboček Pošty Partner. Nový dotační program mohou využít obce do 2 000 obyvatel. Pobočky Partner fungují na obecních úřadech nebo v místních prodejnách, přičemž nabízejí stejné služby jako velké Pošty.
               23:07
               Česká pošta zvažuje první ústupky v rušení poboček
                Dnes jednala třeba s vedením Prahy 3. Na 75 000 místních tam měla zůstat jedna pošta ze současných šesti. Teď zvažují ponechat pobočky dvě.
                23:28
                Malířka vystavuje obrazy namalované ústy
                 Od dětství je handicapovaná a mimořádně talentovaná. Dvacetiletá malířka Barbora Sedláčková z Českých Budějovic může hýbat jen hlavou. Právě proto maluje ústy. Ode dneška má výstavu obrazů v budějovické radniční síni.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 6. duben

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 29. září

                 Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                 29. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. září

                 Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                 27. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. září

                 Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                 26. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 25. září

                 Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                 25. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. září

                 Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                 22. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. září

                 Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                 21. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. září

                 Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                 20. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. září

                 V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                 19. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 18. září

                 Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                 18. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. září

                 Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                 15. 9. 2023 na ČT1

                 Napište nám