25 minut

23. březen

Obsah dílu

Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

Části dílu

01:23
Největší nákaza spálou za 10 let
  V Česku v posledních dvou týdnech přibývá případů spály a spálové angíny. Mezi dětmi je podle hygieniků nejvíce nemocných za posledních deset let.
  03:48
  Nadprůměrné teploty v Česku
   Česko má za sebou dva nejteplejší dny tohoto roku. Rtuť teploměru se dnes hlavně na jihu Moravy dostala až ke 22 stupňům Celsia.
   05:49
   Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě
    Jen na Plzeňsku včera vyjížděli ke čtyřem takovým zásahům. Hořely louka u Stříbra, u Nepomuku hektar lesního podrostu i balíky sena u Přeštic.
    06:19
    Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku
     Veškerou drůbež musí její majitel nechat utratit. Celkově se už jedná o 19. ohnisko ptačí chřipky v Česku za letošní rok.
     06:43
     Navýšení dotací pro venkovské prodejny
      Vláda chce provoz služeb zachovat. Podle sdružení je ale nutné navýšit dotace. Jen díky nim totiž některé venkovské prodejny potravin mohou fungovat.
      08:53
      Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka
       Vodní nádrž Skalku na Chebsku, zamořila jedovatá rtuť. Ta do ní proudí z kontaminovaného německého příhraničí, konkrétně z řeky Reslavy, přítoku Ohře.
       10:57
       Petice proti vysokým cenám za teplo
        Sepsali ji chebští opoziční zastupitelé. Lidé ve městě platí aktuálně nejvyšší možnou zastropovanou částku a to 1600 korun na Gigajoule.
        13:10
        Vodní záchranáři čekají na novou základnu
         Už 15. rokem čekají na novou základnu vodní záchranáři u přehrady v Jablonci nad Nisou. Dosud sídlili v nájemních prostorách, kde neměli ani vodovod. Vloni ale z místa dostali výpověď a museli ho opustit.
         14:58
         Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni
          Správa železnic ho plánuje nahradit novou konstrukcí. Rozhodnutí ale rozvířilo veřejnou debatu. Lidé podepisují za jeho záchranu petice a požadují, aby zůstal v současné podobě.
          16:33
          Problémy výrobce zdravotnických roušek
           Po covidové pandemii rapidně klesla poptávka po rouškách. A právě tento nízký odbyt patří k hlavním důvodům platební neschopnosti výrobce těchto ochranných pomůcek z Červeného Kostelce na Náchodsku.
           18:29
           Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy
            Práce se dotknou i D1 - počítá se i s opravou sjezdů a nájezdů na D1.
            20:19
            Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze
             Díky hodně šťastné náhodě nepřišel muž z Teplic o skoro 300 tisíc korun. Peníze se v nákupním středisku chystal vložit do bitcoinmatu na základě instrukcí falešného bankéře, zabránil mu v tom ale kolemjdoucí kriminalista v civilu.
             22:29
             Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte
              Odvolací plzeňský krajský soud dnes potvrdil podmíněný trest pro lékaře Domažlické nemocnice Františka Zahálku, a to kvůli nevhodně zvolené léčbě.
              22:55
              Socha pro pražský Památník ticha
               Stotunový kus liberecké žuly stavbaři přesouvali z libereckého kamenolomu až za Prahu, do ateliéru sochaře Jaroslava Róny. Z kamenného monolitu vznikne socha pro pražský Památník ticha.
               23:15
               Raketomet pro Ukrajinu
                V Poličských strojírnách dokončili raketomet pro armádu Ukrajiny jako dar české veřejnosti.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                24. březen

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                6. červen

                Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                6. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                5. červen

                Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                5. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. červen

                Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                2. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. květen

                Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. květen

                Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                30. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám