26 minut

6. březen 2023

Část: Nové kulturní památky na jihu Čech

Obsah dílu

Průměrná mzda se zvýšila na 43 412 Kč — Univerzitní učitelé nejsou spokojení se svými platy — Rekonstrukce železničního koridoru — Stavbaři se vrátili na dálnici D1 — Obnova Velkého náměstí v Písku — Jednání o záchraně Schichtových závodů — Nové kulturní památky na jihu Čech — Kraj Vysočina začal s výkupem pozemků pro obchvat Okříšek — Aprobační zkoušky pro zdravotníky z Ukrajiny — Podmínky pro podnikání v gastronomii — Bourání drážních domů obývaných bezdomovci — Tři sta milionů zaplatí letos správa šumavského parku za práce v lesích — Do Česka se vrací chřipková epidemie — Železniční most pod pražským Vyšehradem je možné podle odborníků opravit — V Česku vznikne nová chráněná krajinná oblast u soutoku Moravy a Dyje — Přemnožení havrani v Chrudimi a Pardubicích

Části dílu

01:26
Průměrná mzda se zvýšila na 43 412 Kč
  Data z posledního čtvrtletí roku 2022 dnes zveřejnil Český statistický úřad. Průměrná hrubá mzda podle něj na konci loňského roku vzrostla na víc než 43 tisíc a 400 korun měsíčně.
  04:14
  Univerzitní učitelé nejsou spokojení se svými platy
   Hlavně ti z humanitních a sociálněvědních oborů tvrdí, že mají nižší mzdy než na středních školách. Na nedostatečné financování vysokého školství nedávno upozornili peticí.
   05:07
   Rekonstrukce železničního koridoru
    Začala poslední fáze jedné z největších železničních oprav v Česku. Dělníci dokončují rekonstrukci hlavního koridoru mezi Pardubicemi a Českou Třebovou.
    06:46
    Stavbaři se vrátili na dálnici D1
     Za Prahou opravují úsek mezi Všechromy a Mirošovicemi. Pro řidiče tam kvůli tomu platí dopravní omezení.
     07:37
     Obnova Velkého náměstí v Písku
      Obnova Velkého náměstí v Písku by mohla po šesti letech dohadů a odvolání konečně začít. Dosud ji brzdily námitky některých obyvatel.
      09:24
      Jednání o záchraně Schichtových závodů
       V Ústí nad Labem teď zastupitelé města jednají o záchraně bývalých Šichtových závodů. I když demolice továrny proslulé například výrobou mýdla s jelenem už začala, bouří se proti ní místní lidé i historici.
       12:07
       Nové kulturní památky na jihu Čech
        Jižní Čechy mají rozhodnutím Ministerstva kultury 6 nových památek. Historické mosty, vily a další objekty tak získaly státem zaručenou památkovou ochranu, to ovlivní plány na jejich budoucí využití.
        13:56
        Kraj Vysočina začal s výkupem pozemků pro obchvat Okříšek
         Jeden z řady potřebných i kvůli dostavbě elektrárny v Dukovanech. Po nové, šest a půl kilometru dlouhé silnici by se řidiči měli projet do tří let.
         14:36
         Aprobační zkoušky pro zdravotníky z Ukrajiny
          V Česku v mnoha nemocnicích a lázeňských zařízeních chybějí zdravotníci, ať už lékaři nebo zdravotní sestry. Na volná místa by mohli nastoupit zdravotníci z Ukrajiny. Ty ale musejí absolvovat aprobační zkoušku.
          16:37
          Podmínky pro podnikání v gastronomii
           Nejdřív pandemická opatření, pak drahé energie. Podmínky pro podnikání v gastronomii byly v posledních letech pro mnohé restaurace likvidační. A tak omezily provoz, nebo skončily úplně.
           18:25
           Bourání drážních domů obývaných bezdomovci
            Na trase budoucího východního obchvatu Plzně začalo bourání domů, které dlouhodobě obývají bezdomovci. Do míst museli pravidelně docházet strážníci městské policie.
            20:08
            Tři sta milionů zaplatí letos správa šumavského parku za práce v lesích
             Na ně vypisuje vedení rezervace minitendry. Zároveň musí park postupně navyšovat maximální možné odměny lesníkům. Do výběrových řízení se hlásí stále méně firem.
             21:47
             Do Česka se vrací chřipková epidemie
              Vyplývá to ze statistik Státního zdravotního ústavu. V kategorii chřipkových onemocnění se nemocnost blíží ke 20 procentům.
              22:09
              Železniční most pod pražským Vyšehradem je možné podle odborníků opravit
               Shodli se na tom účastníci technického kolokvia, jehož závěry mají sloužit jako podklad pro rozhodnutí ministra dopravy Martina Kupky.
               22:48
               V Česku vznikne nová chráněná krajinná oblast u soutoku Moravy a Dyje
                Shodlo se na tom ministerstvo životního prostředí spolu se starosty i Jihomoravským krajem. Vláda se v programovém prohlášení zavázala, že oblast Soutok bude národním parkem, s tím ale část obcí nesouhlasí.
                23:23
                Přemnožení havrani v Chrudimi a Pardubicích
                 Tisíce havranů hnízdí v Chrudimi, Pardubicích a jejich okolí. Tito ptáci už nemigrují, kvůli mírným zimám zůstávají celoročně a zalíbilo se jim obzvlášť v centrech měst, kde přináší řadu problémů.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 7. březen 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 29. únor

                 29. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. únor

                 Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                 28. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. únor

                 Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                 27. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám