Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

Části dílu

01:23
Nedostatek některých léků přetrvává
  V řadě lékáren pořád chybí potřebná antibiotika. Hlavně sirupy pro děti. Když to šlo, vyráběly si nemocnice léky sami. Teď ale podle nich někde chybí i přísady na to.
  04:14
  Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi
   Pokud budou pracovat na zkrácený úvazek od osmi do třiceti hodin týdně budou moci jejich zaměstnavatelé uplatnit 5% slevu na pojistném.
   04:57
   Dvě policejní honičky na jihu Čech
    Zátarasy a rychlá jízda i v centru města. Dvakrát, jen několik dní po sobě, policie pronásledovala řidiče po jihočeských silnicích. V jednom případě na hlídku létaly skleněné lahve.
    06:38
    Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních
     Požár nákupního centra a obchodu se sportovními potřebami v Mariánských lázních vyšetřují policisté jako obecné ohrožení z nedbalosti.
     07:11
     Dopravní změny v centru Českých Budějovic
      Komplikace kolem dopravních změn v centru Českých Budějovic pokračují. Podle rozhodnutí krajského soudu musí nové vedení města vrátit značení do původního stavu.
      08:55
      Zdražení parkovného v Třebíči
       Snížit počet aut v centru města se snaží i Třebíč. Od nového roku proto výrazně zdražila parkovné. Celodenní stání na některých parkovištích vyjde řidiče na čtyři sta korun.
       09:30
       Mrazivé počasí komplikuje dopravu
        Podobně jako v předchozích dnech i v pátek komplikuje sníh a vítr dopravu na některých místech Česka. Problémy mají zejména kamiony.
        11:59
        Výcvik vojáků v újezdu Hradiště
         Příprava na bojové mise v Afganistánu nebo třeba i v Bosně a Hercegovině. Výcvik v největším vojenském prostoru v Česku absolvovaly už tisíce vojáků.
         14:16
         Plány na celoroční splavnění Labe
          Labe by se mohlo stát součástí kritické infrastruktury. Usilují o to provozovatelé výletních lodí, rejdaři i některá města na Labi a mají podporu ministerstva dopravy. Takový krok by urychlil splavnění nejmohutnější tuzemské řeky.
          16:45
          Nedostatek míst ve speciálních školách
           V Praze chybí 800 míst ve speciálních mateřských a základních školách pro děti s fyzickým nebo mentálním postižením. Někteří rodiče tak čekají na umístění dětí i několik měsíců.
           19:15
           Spor o rozšíření skládky v Čáslavi
            Zatímco lidé zvětšování hory odpadků odmítají, rada města ho odsouhlasila.
            21:12
            Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu
             Historické terasy v centru Hradce Králové jsou kvůli sesuvu před 12 lety stále zavřené. Podle odborníků je severní část hradby v havarijním stavu a hrozí, že spadnou i její další části. Město plánuje s opravami začít do 4 let.
             21:46
             Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště
              Rodiče s dětmi vyhledávali spíš aktivity uvnitř budov.
              23:42
              Školáci mají pololetní prázdniny
               Některým dětem na ně naváže i první turnus prázdnin jarních. A tak se už od rána plní horská střediska.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

               17. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

               16. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

               15. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám