Obsah dílu

Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

Části dílu

01:31
Zdražování ve školních jídelnách
  Umožňuje jim to nová vyhláška, která zvyšuje finanční limity na nákup potravin. Jídelny tak mohou zdražit až o 20 %.
  03:29
  Za obědy si připlatí i vysokoškoláci
   A za jídlo si připlatí i studenti vysokých škol, kteří navštěvují menzy. Ta v Olomouci zdražuje ode dneška o 20 korun. Ceny jsou letos vyšší i ve studentských jídelnách patřících pražskému ČVUT.
   05:35
   Místo dvou pouze jeden volební den
    Takový návrh zákona schválila vláda. Konaly by se v pátek od sedmi do dvaadvaceti hodin. Jednodenní hlasování by se poprvé mělo dotknout komunálních a senátních voleb za tři roky.
    06:30
    První chytrý přejezd v Česku
     První inteligentní železniční přejezd v Česku ve Vendryni na Třinecku na něm dnes spustili ostrý provoz. Křížení je vybavené kamerovým systémem, který automaticky zaznamenává přestupky řidičů.
     08:21
     Druhý den stávky v Nexen Tire
      Už druhý den pokračuje stávka zaměstnanců korejské výrobny pneumatik Nexen Tire v průmyslové zóně u Žatce. Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zamítl návrh vedení továrny na nezákonnost stávky.
      09:02
      Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník
       Za posledního půl roku zdražuje už potřetí. Zatímco ještě v říjnu stál obyčejný dopis 19 korun, teď je to 23 korun. Doporučené dopisy podražily o 10 korun. Dražší jsou i poštovní poukázky.
       11:17
       Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu
        Zpožděné či úplně ztracené zásilky. Takové zkušenosti mají obyvatelé Aše s Českou poštou, která tam před rokem změnila systém doručování a zrušila tamní dodejnu.
        13:21
        Nový ředitel České pošty
         A ještě jedna aktuální zpráva k České poště. Od března ji dočasně povede Miroslav Štěpán. Dosavadní šéf pošty Roman Knap z funkce na konci února odejde.
         13:51
         Začala akce Suchej únor
          Až milion lidí v Česku je podle odborníků na hraně rizikové konzumace alkoholu. Změnit se to snaží kampaň Suchej únor. Má motivovat lidi obejít se aspoň jeden měsíc roce bez alkoholu.
          16:06
          Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy
           Podařilo se mu z batohu vytáhnout finanční hotovost spolu s platebními kartami. Pokud ho někdo pozná, ať kontaktuje linku 158.
           16:48
           Změny veřejné dopravy v Jihlavě
            Ode dneška se otevřela v Jihlavě pro cestující nová trolejbusová trať do průmyslové zóny a změní se tak i linkové vedení MHD.
            18:08
            Otevření areálu TechTower v Plzni
             Plzeň dnes otevřela areál pro vývoj nových technologií - třeba 5G a 6G sítí nebo virtuální realitu. Jde o jednu z největších investic města za poslední roky.
             20:19
             Nový fotbalový stadion v Pardubicích
              Radnice ho postavila za 335 milionů korun bez daně. Nahradil původní historický areál, památkově chráněnou část tribuny museli stavbaři zachovat.
              21:51
              Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni
               Krkonošská horská služba dnes vyhlásila třetí stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech za poslední hodiny připadly desítky centimetrů nového sněhu. Horská služba proto důrazně nedoporučuje vydávat se na krkonošské hřebeny pěšky.
               23:33
               Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky
                Víc než sto milionů korun z fondu ministerstva životního prostředí pomůže farmářům lépe zabezpečit stáda před vlky nebo rysy. Dotace mohou žádat nejen na kompenzaci škod, ale třeba i na lepší oplocení pastvin.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                2. únor

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. březen

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. březen

                Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                16. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám