25 minut

22. prosinec 2022

Část: Rekonstrukce budovy nádraží v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Oslabený personál v nemocnicích — Nurofen sirup je opět dostupný — Při nechodách na D1 se srazilo 20 aut — Ledovka už třetí den působí komplikace — Poškozený železniční most v Brně — Kontrola prodeje kaprů — České dráhy posilují spoje kolem Vánoc — Obleva v Krušných horách — Obleva na horách — Rekonstrukce budovy nádraží v Českých Budějovicích — Nový úsek dálnice D35 — Lidé na vánočních trzích šetří — Doručování vánočních zásilek — Smrt kojence v Domažlicích — Zamítnutí návrhu Martina Balhara na obnovu řízení — Školákům začínají vánoční prázdniny

Části dílu

01:17
Oslabený personál v nemocnicích
  Vlna chřipky a respiračních onemocnění už se v Česku netýká jen dětí, ve velkém se šíří i mezi zdravotníky, kteří s nemocnými přicházejí do soustavného kontaktu.
  03:43
  Nurofen sirup je opět dostupný
   Lékárny už postupně dostávají léky, kterých v minulých dnech na českém trhu nebylo dost. Šlo teď za epidemie chřipky a dalších respiračních nemocí ponejvíc právě o sirup Nurofen pro děti.
   05:49
   Při nechodách na D1 se srazilo 20 aut
    Dálnice D1 ve směru na Brno 3 hodiny stála, kolona aut tam dosahovala až 20 kilometrů, i objízdné trasy byly plné. U Velké Bíteše na Vysočině se totiž v husté mlze srazilo 20 aut.
    07:13
    Ledovka už třetí den působí komplikace
     Třetí den se Česko probudilo do ledového rána. Na Severu Čech zmrzlé silnice komplikovaly meziměstskou dopravu. Zmrzlý déšť ale dopoledne vystřídala obleva.
     09:13
     Poškozený železniční most v Brně
      Při stavbě protipovodňových stěn v Brně byl poškozený pilíř i klenba železničního mostu tzv. vídeňského viaduktu přes Svratku. Vlaky z hlavního nádraží v Brně musí jezdit s omezením po jedné koleji, nebo odklonem.
      09:28
      Kontrola prodeje kaprů
       Na kontrolu prodeje kaprů, jestli ryby nejsou týrané a zákazníci šizení, dohlížejí kontroloři Veterinární správy a Obchodní inspekce. Zjištěných pochybení jsou desítky.
       09:42
       České dráhy posilují spoje kolem Vánoc
        České dráhy ode dneška posilují dálkové spoje. Část z nich je totiž před Vánočními svátky i Silvestrem vyprodaná. Přidají tak stovky dalších míst na nejvytíženějších trasách hlavně mezi krajskými městy.
        11:17
        Obleva v Krušných horách
         Do Česka dorazila výrazná obleva. O sníh tak přijdou hlavně Krušné hory a Šumava. Kromě vysokých teplot tání sněhu urychluje i déšť.
         13:02
         Obleva na horách
          Do českých hor dorazila obleva. Jaká je situace na jednotlivých vrcholech?
          14:43
          Rekonstrukce budovy nádraží v Českých Budějovicích
           Rekonstrukce budovy hlavního vlakového nádraží v Českých Budějovicích je komplikovanější, než se předpokládalo a práce se protahují. Budou zřejmě trvat ještě i celý příští rok.
           16:15
           Nový úsek dálnice D35
            Řidičům se dnes otevřel další úsek dálnice D35 z Časů do Ostrova v Pardubickém kraji. Měří téměř 15 kilometrů a navazuje na část dálnice vedoucí z Opatovic nad Labem. Jeho výstavba trvala čtyři roky.
            17:59
            Lidé na vánočních trzích šetří
             Po dvou letech trhovci doufali, že letos si polepší a tržby budou srovnatelné s těmi před covidovou pandemii. Jenže většina z nich potvrzuje, že lidé spíš šetří.
             19:57
             Doručování vánočních zásilek
              Tlak na včasné doručení dárků pod stromek ze strany zákazníků je obrovský. V posledních třech dnech přitom kurýrům rozvážku zkomplikovala ledovka. I tak by se ale včas objednané dárky měly dostat ke všem adresátům.
              21:55
              Smrt kojence v Domažlicích
               Kriminalisté prověřují okolnosti úmrtí tříměsíčního chlapce, ještě kojence, kterého rodiče večer přivezli na pohotovost nemocnice v Domažlicích. Lékaři ho propustili domů s tím, že jde jenom o nachlazení, jenže dítěti se poté přitížilo a do rána umřelo.
               22:19
               Zamítnutí návrhu Martina Balhara na obnovu řízení
                Ostravský krajský soud zamítl návrh Martina Balhara na obnovu řízení. Balhar si odpykává 19 let ve vězení za vraždu pošťačky ve Skřípově na Opavsku.
                22:53
                Školákům začínají vánoční prázdniny
                 Žákům a studentům už začaly vánoční prázdniny pokud jejich školy už dnes neměly ředitelská volna, byli ve třídách naposled.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 23. prosinec 2022

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 21. září

                 Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                 21. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. září

                 Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                 20. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. září

                 V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                 19. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 18. září

                 Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                 18. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. září

                 Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                 15. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. září

                 Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                 14. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. září

                 Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                 13. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. září

                 Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                 12. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. září

                 Aktivity školáků podražily — Maroko české hasiče nevyužije — Řidič pod vlivem drog ujížděl policistům ulicemi Prahy 8 — Dopravní nehoda na Jičínsku — Napadení v Praze 7 — Tisíce lidí stále čekají na doručení svého balíku — Škoda Auto omezila výrobu — Preventivní vyšetření na rakovinu — Policie odhalila skupinu pedofilů — Komplikace kvůli přípravě dálnice D35 — Plzeňský kraj mění zásady územního rozvoje — Plzeňská teplárna opustí uhlí — Dalších 8 míst pro vážení kamionů — V bavorském NP uhynula poslední vlčice

                 11. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 8. září

                 Zahájení programu Oprav dům po babičce — Klesají ceny energií — Pokuta 15 milionů pro nemocnici v Nové Vsi pod Pleší — V Děčíně hořelo jehličí — Odstávka automobilové výroby — Rekonstrukce Branického mostu — Uzavření cyklostezky v Hluboké nad Vltavou — Nemocnice Plzeňského kraje ve vysoké ztrátě — Kriminalisté hledají muže, který včera odpoledne na pražském Chodově okradl nevidomého seniora — Nové tanky pro českou armádu — Penicilinu už je dostatek — Archeoskanzen v jihočeském Trocnově — Zhruba každý pátý jelen na Šumavě je nakažený motolicí — Na jižní Moravě začíná vinobraní — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Během srpna se podle úřadů mírně navýšil počet lidí bez práce

                 8. 9. 2023 na ČT1

                 Napište nám