25 minut

8. prosinec 2022

Část: Stavba horkovodu na jihu Čech

Obsah dílu

Nový Portál dopravy — Vyřizování osobních dokladů v Sulicích — Nezaměstnanost v listopadu zůstává na 3,5% — Přibývá lidí, kteří odcházejí do předčasného důchodu — Dvě železniční nehody na Hodonínsku — Rozšíření D10 u Mladé Boleslavi — Nové předsednictvo Asociace Krajů ČR — Kraje chtějí víc peněz z daní — Stavba horkovodu na jihu Čech — Nedostatek lékařů v nemocnicích — Příspěvky na ubytování uprchlíků na Vysočině — Poštám v malých obcích hrozí zánik — RegioPanter jezdí až do Kadaně — Silvestrovské pobyty na Karlovarsku — Ústavní soud potvrdil názor Krajského soudu v Brně, který odmítl stížnost vražedkyně Barbory Orlové — Jednotný etický kodex učitelů — Palác Broadway po třech neúspěšných znovu v aukci.

Části dílu

01:27
Nový Portál dopravy
  Na jednom místě na jedné elektronické adrese je ode dneška možné si vyřídit žádost o řidičský průkaz, výpis trestných bodů za dopravní přestupky nebo i nákup dálničních známek a to na internetovém Portálu dopravy, který resortní ministerstvo spustilo.
  03:36
  Vyřizování osobních dokladů v Sulicích
   Některé vesnice ve snaze usnadnit svým obyvatelům vyřizování dokladů se vydaly vlastní cestou. Např. středočeské Sulice si zřídily detašované pracoviště obce s rozšířenou působností.
   05:27
   Nezaměstnanost v listopadu zůstává na 3,5%
    Míra nezaměstnanosti v Česku je stabilní, nic se na ní nemění už 3 měsíce je na úrovni 3,5 %, byla taková v listopadu stejně jako už v říjnu i v září.
    05:50
    Přibývá lidí, kteří odcházejí do předčasného důchodu
     V Česku rapidně přibývá lidí, kteří odcházejí předčasně do důchodu. Momentálně je v předčasném důchodu 680 tisíc obyvatel státu bezmála o celý 0,25 milion víc než ještě před 12ti lety. Vyplývá to ze statistik Správy sociálního zabezpečení.
     06:35
     Dvě železniční nehody na Hodonínsku
      Kvůli nehodám na přejezdu u Moravského Písku, z nichž jedna byla tragická, byl po velkou část dne zcela zablokovaný a neprůjezdný železniční koridor mezi Polskem a Rakouskem právě na českém území.
      08:36
      Rozšíření D10 u Mladé Boleslavi
       Na 1,25-kilometrovém úseku dálnice D10 u Mladé Boleslavi ve směru na Prahu se od pondělí bude moci jezdit 6-ti pruhy. Jde o frekventovaný úsek mezi sjezdy 46 a 44B. Součástí zprovozňovaného rozšíření je i 250 metrů dlouhá nová opěrná zeď.
       08:50
       Nové předsednictvo Asociace Krajů ČR
        Asociace krajů si v Hnanicích u Znojma volila své vedení na další dva roky. Předsedou zůstává jihočeský hejtman Martin Kuba (z ODS), který neměl protikandidáta. novým místopředsedou byl zvolen liberecký hejtman Martin Půta (z hnutí starostů).
        10:54
        Kraje chtějí víc peněz z daní
         Kraje chtějí víc peněz z daní. Chybí jim prostředky v sociálních službách, školství a dopravě.
         12:57
         Stavba horkovodu na jihu Čech
          Stavbaři dokončují horkovod mezi jadernou elektrárnu Temelín a Českými Budějovicemi. Fungovat by měl od příští topné sezóny. Částečně nahradí spalování uhlí v městské teplárně.
          14:46
          Nedostatek lékařů v nemocnicích
           Nedostatek lékařů komplikuje provoz některých nemocnic. Například lůžkové oddělení interny v Chrudimi je už od července uzavřené. Obecně totiž lékaři z nemocnic často odcházejí do soukromých ambulancí, které pro ně mají řadu výhod.
           16:19
           Příspěvky na ubytování uprchlíků na Vysočině
            Kraj Vysočina chystá nové dohody s provozovateli nouzového ubytování, které prostřednictvím krajského asistenčního centra přiděluje uprchlíkům z Ukrajiny. Dosud uzavřeným přistoupením ke smlouvě, kterými kraj během roku řešil smluvní vztahy s ubytovateli, totiž brzy skončí platnost.
            17:47
            Poštám v malých obcích hrozí zánik
             Poštám na vesnicích, kterým hrozí zánik, bude pomáhat Pardubický kraj. Přitom už teď se často na provozu podílejí obce. Ovšem náklady rostou, stejně jako ceny za listovní a balíkové služby.
             19:29
             RegioPanter jezdí až do Kadaně
              Blaženka. Moderní elektrická vlaková jednotka RegioPanter dnes poprvé dorazila na Kadaňské nádraží. Jméno jí dali strojvedoucí. Šlo o vůbec první přímý spoj s přepravou cestujících na lince U1 z Děčína přes Chomutov přímo do města Kadaně. Přímé vlaky tam zavádí nový jízdní řád od neděle 11. prosince 2022.
              21:29
              Silvestrovské pobyty na Karlovarsku
               Spokojenost s koncem roku, nejistota ohledně roku příštího, tak jsou na tom majitelé a provozovatelé hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení. Silvestrovské pobyty v nich už jsou z velké části obsazené, třeba v Karlovarském kraji mají hotely pro poslední dny roku volných už jenom několik posledních míst. Ale jak to bude dál, si nikdo netroufá odhadovat.
               23:17
               Ústavní soud potvrdil názor Krajského soudu v Brně, který odmítl stížnost vražedkyně Barbory Orlové
                Ústavní soud potvrdil názor Krajského soudu v Brně, který odmítl stížnost vražedkyně Barbory Orlové, která je v zabezpečovací detenci, o přeřazení do ústavní léčby s mírnějším režimem. Podle soudů by to v jejím případě bylo předčasné. Žena před 8-mi lety v šatnách školy ve Žďáru nad Sázavou zabila 16-tiletého studenta, který před ní bránil spolužačku; další tři lidi zranila.
                23:57
                Jednotný etický kodex učitelů
                 Učitelé mají jednotný etický kodex. Desatero doporučení má pomoct řešit sporné situace ve školách, ale třeba i vztahy mezi učiteli, dětmi a rodiči.
                 24:23
                 Palác Broadway po třech neúspěšných znovu v aukci.
                  Palác Broadway jde po třech neúspěšných pokusech znovu do aukce. Dražbu vypsal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Vyvolávací cena je devět set devadesát milionů korun.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  9. prosinec 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  21. září

                  Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                  21. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. září

                  Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                  20. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. září

                  V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                  19. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  18. září

                  Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                  18. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. září

                  Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                  15. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  14. září

                  Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                  14. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. září

                  Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                  13. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. září

                  Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                  12. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. září

                  Aktivity školáků podražily — Maroko české hasiče nevyužije — Řidič pod vlivem drog ujížděl policistům ulicemi Prahy 8 — Dopravní nehoda na Jičínsku — Napadení v Praze 7 — Tisíce lidí stále čekají na doručení svého balíku — Škoda Auto omezila výrobu — Preventivní vyšetření na rakovinu — Policie odhalila skupinu pedofilů — Komplikace kvůli přípravě dálnice D35 — Plzeňský kraj mění zásady územního rozvoje — Plzeňská teplárna opustí uhlí — Dalších 8 míst pro vážení kamionů — V bavorském NP uhynula poslední vlčice

                  11. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  8. září

                  Zahájení programu Oprav dům po babičce — Klesají ceny energií — Pokuta 15 milionů pro nemocnici v Nové Vsi pod Pleší — V Děčíně hořelo jehličí — Odstávka automobilové výroby — Rekonstrukce Branického mostu — Uzavření cyklostezky v Hluboké nad Vltavou — Nemocnice Plzeňského kraje ve vysoké ztrátě — Kriminalisté hledají muže, který včera odpoledne na pražském Chodově okradl nevidomého seniora — Nové tanky pro českou armádu — Penicilinu už je dostatek — Archeoskanzen v jihočeském Trocnově — Zhruba každý pátý jelen na Šumavě je nakažený motolicí — Na jižní Moravě začíná vinobraní — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Během srpna se podle úřadů mírně navýšil počet lidí bez práce

                  8. 9. 2023 na ČT1

                  Napište nám