Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Jihočeský kraj se připravuje na další uprchlíky

Obsah dílu

Headlines — Peníze měst a obcí zablokované u Sberbank — Jihočeský kraj se připravuje na další uprchlíky — Vyšetřování možné šikany ukrajinských školáků — Postřelený chlapec na Černém mostě — Zabezpečení na železničních tratí — Sezona silničářů — Českem projíždím komvoj francouzské armády — Přípravy na vánoční pečení — V celém Česku přibývá krádeží elektřiny — Plzeň se loučí s Ligou mistrů — V Kolíně končí oprava mostu za 400 milionů — Zájem o zeleninu od lokálních pěstitelů klesl — Hospic pro nemocné děti v usedlosti Cibulka — Kroužky pro děti opět zdraží

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Peníze měst a obcí zablokované u Sberbank
   Skoro osm miliard korun. Částka, kterou mají teď obce a města zablokované u Sberbank.
   03:33
   Jihočeský kraj se připravuje na další uprchlíky
    Jihočeský kraj hledá nové prostory pro ubytování až osmi set uprchlíků z Ukrajiny. Reaguje tím na blížící se zimu a další útoky na ukrajinská města.
    05:54
    Vyšetřování možné šikany ukrajinských školáků
     Ruská hymna jako prostředek šikany školáků z Ukrajiny. Na takový případ upozornil starosta Tetína na Jičínsku Matěj Hlavatý. S odkazem na svědectví matky dětí. Na škole v Lázních Bělohradě, kde se to mělo stát, začali podezření okamžitě vyšetřovat.
     07:36
     Postřelený chlapec na Černém mostě
      Pražská policie zjišťuje okolnosti postřelení chlapce v parku na Černém Mostě. Ke střelbě mělo dojít kolem poledne.
      08:29
      Zabezpečení na železničních tratí
       Česko za poslední rok urychlilo instalaci moderního zabezpečení na železničních tratích - takzvaného Evropského systému ETCS.
       10:17
       Sezona silničářů
        Silničářům dneškem začala zimní sezona. Například v Pardubickém kraji budou udržovat více než 3000 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Obávají se ale, že stávající rozpočet 125 milionů korun jim kvůli rostoucím cenám nebude stačit.
        11:10
        Českem projíždím komvoj francouzské armády
         Vojáci přespávali ve vojenském zařízení v Rantířově na Jihlavsku
         12:45
         Přípravy na vánoční pečení
          Začátek listopadu znamená pro většinu cukrářů také začátek příprav na vánoční pečení. Řada z nich už má také objednávky od svých zákazníků. Ti si letos za cukroví ale připlatí, a to i několik set korun.
          14:41
          V celém Česku přibývá krádeží elektřiny
           Některé případy už řeší policie. Nedovolený odběr ale často trvá i několik měsíců. A škody jdou do stovek tisíc korun. Podle odborníků dělají lidé na rozvodech elektřiny i takové zásahy, že na krádež se přijde jen úplnou náhodou.
           16:23
           Plzeň se loučí s Ligou mistrů
            Fotbalisté Plzně se dnes rozloučí s Ligou mistrů domácím zápasem proti favorizované Barceloně. Už je totiž jasné, že ve čtyřčlenné základní skupině, skončí plzeňský tým poslední.
            19:36
            V Kolíně končí oprava mostu za 400 milionů
             V Kolíně skončila oprava mostu přes Labe za 400 milionů korun a s ní také dopravní omezení. Rok a půl řidiči jezdili přes most pouze jedním pruhem, kamiony ale měly zákaz a musely objížďkou.
             21:41
             Zájem o zeleninu od lokálních pěstitelů klesl
              Zájem o zeleninu od lokálních pěstitelů v letošním roce v Libereckém kraji výrazně klesl. U některých farem více než o polovinu. Lidé, kteří v minulosti zeleninu nakupovali na celý rok dopředu, teď šetří a nakoupí radši v supermarketu.
              23:06
              Hospic pro nemocné děti v usedlosti Cibulka
               V Česku zatím stále chybí hospic pro vážně nemocné děti. Jeden už ale vzniká v pražské usedlosti Cibulka. Nadace rodiny Vlčkových, která teď začala s přestavbou jednoho z tamních domů, by první část zařízení ráda otevřela už příští rok.
               26:34
               Kroužky pro děti opět zdraží
                Organizátoři zájmových kroužků pro děti, ale také sportovní kluby bojují s rostoucími cenami. Většina z nich proto zvedla příspěvky od září.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám