Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Detailní průzkum obecního odpadu

Obsah dílu

Headlines — Návrh na změnu tzv. silničního zákona — Řidiči se zákazem řízení — Kontroly na hranicích se Slovenskem pokračují — Gigafactory v Líních u Plzně — Zákaz vstupu ruským turistům na území ČR — Zákaz vstupu ruským turistům na území ČR — Boletice se zavírají turistům — Zprovoznění levého jízdního pásu dálnice D7 u Loun — Spalovnu v Rybitví nechceme, a to za žádných podmínek — Autokemp kvůli drahým energiím neotevře — Nedostatek doktorů v chrudimské nemocnici — Detailní průzkum obecního odpadu — Památka zesnulých, lidově Dušičky — Nový hlas pražských zastávek

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpáv
  01:10
  Návrh na změnu tzv. silničního zákona
   Jednodušší bodový systém, přísnější pokuty anebo řidičský průkaz na zkoušku pro mladé lidi. Kromě toho také možnost usednout za volant už od 17 let pod dohledem mentora.
   03:47
   Řidiči se zákazem řízení
    V Česku přibývá řidičů, kteří z rozhodnutí soudu nebo úřadu nesmějí sednout za volant. Jen za loňský rok v Česku policie zadržela téměř čtyři tisíce řidičských průkazů.
    05:56
    Kontroly na hranicích se Slovenskem pokračují
     Vláda prodloužila kontroly na hranicích se Slovenskem o 15 dnů. Podle ministra Víta Rakušana plní svoji funkci a je potřeba v nich ještě pokračovat. Počty zachycených nelegálních migrantů se totiž snižuji pomalu.
     06:27
     Gigafactory v Líních u Plzně
      Vláda nechá zpracovat studii o možných dopadech výstavby tzv. Gigafactory v Líních u Plzně na okolí. Zároveň chce zmenšit obavy místních z plánované továrny na baterie do elektromobilů, které tam chce vyrábět koncern Volkswagen.
      07:01
      Zákaz vstupu ruským turistům na území ČR
       Ruští turisté, na které se od úterý vztahuje zákaz vstupu do Česka, sem mohou jezdit přes ostatní státy Evropské unie. Tuto možnost připouští i ministerstvo zahraničí.
       08:55
       Zákaz vstupu ruským turistům na území ČR
        Rusky mluvící hosté třeba v Karlových Varech, jsou ale v drtivé většině občané Německa. Pro lázeňskou metropoli na západě Čech tak zákaz vstupu pro Rusy zřejmě žádný dopad mít nebude.
        10:51
        Boletice se zavírají turistům
         Na většinu turistických tras ve vojenském újezdu Boletice se už nedostanou turisté. A to od ledna. Jde o nové režimové a bezpečnostní opatření kvůli větším požadavkům Ministerstva obrany na české vojáky.
         12:09
         Zprovoznění levého jízdního pásu dálnice D7 u Loun
          Ředitelství silnic a dálnic dnes otevřelo další úsek právě teď rozšiřované dálnice D7. Konkrétně jde o první polovinu šest kilometrů dlouhého úseku na obchvatu města Louny. Řidiči se dnes přesunuli na nově vybudovaný jízdní pás ve směru na Prahu.
          13:47
          Spalovnu v Rybitví nechceme, a to za žádných podmínek
           Přesvědčení, které trvá i po volbách nejen na pardubické radnici, ale i v okolních obcích.
           15:23
           Autokemp kvůli drahým energiím neotevře
            Kvůli drahým energiím Autokemp v Sedmihorkách na Turnovsku na zimní sezónu neotevře. Připojení k elektřině by návštěvníkům museli zdražit na téměř trojnásobnou cenu, což by podle nich znamenalo nižší návštěvnost.
            16:57
            Nedostatek doktorů v chrudimské nemocnici
             Místo aby se staral o chod oddělení a pacienty, shání primář chybějící lékaře. Taková je situace na Dětském oddělení Nemocnice Chrudim.
             18:29
             Detailní průzkum obecního odpadu
              Poněkud netradiční akce, kterou zorganizovala starostka Nového Sedla na Sokolovsku, ale prospěšná věc. Obec tak totiž zjistí, do jaké míry její obyvatelé třídí odpad.
              20:22
              Památka zesnulých, lidově Dušičky
               Lidé v tomto období tradičně vyrážejí na hřbitovy. Velký nápor se dá ale očekávat už o nadcházejícím prodlouženém víkendu.
               22:32
               Nový hlas pražských zastávek
                Pražské tramvaje a autobusy bude už brzy provázet nový hlas. Herec a dabér Jan Vondráček právě teď namlouvá víc než 10 tisíc zastávek a provozních pokynů dopravního podniku.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Začala stavba úseku D6 u Hořesedel — Stavba dalších úseků D6 — Další dálnice, na jejichž dokončení řidiči už roky čekají — Nouzové ubytování pro lidi bez domova — Nová pravidla pro převod státního majetku — Český USAR tým pomáhá v Turecku — Na Šumavě hrozí pády stromů — Rekordní rok pro hasiče na Královéhradecku — Muž před souzem za znásilnění 7 dětí — Odboráři se dohodli s vedením Nexen Tire — Karlovy Vary hlásí vysokou návštěvnost — Škody na silnicích kvůli počasí — Pravidla pro převoz kočárků v MHD — Požár domu v Přestavlkách na Chrudimsku — Marcel Klaus podnikatel roku 2022 Plzeňského kraje — Stížnosti na osvětlení nového stadionu v Pardubicích

                7. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Vyšší mzdy pro lékaře na pohotovostech — Mírný nárůst chřipkových onemocnění mezi dětmi — Schvalování koaliční smlouvy o vedení Prahy — Horská služba varuje před mrazy — Na Kvildě naměřili nejnižší teplotu této zimy — Zemětřesení v Turecku dnes zaznamenala řada seismografů v Česku — Do Turecka míří tým českých hasičů — Vyšší náklady na provoz krytých sportovišť — Soud se strážníkem za usmrcení mladíka — Zaměstnanec drah obviněn z obecného ohrožení — Osmý den stávky v Nexen Tire — Příprava projektu na stavbu továrny v Líních — Studenti si připlatí za ubytování na kolejích — Omezení provozu na mostu kapitána Bartoše v Pardubicích — Obnova pietních míst v Českých Budějovicích — Otevření Štvanické lávky se opozdí

                6. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                3. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                2. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám