25 minut

25. října 2022

Obsah dílu

Roste zájem o dotace na školní obědy — Očkování proti chřipce u dětí — Vyšetřování pádu ultralightu — Pátrání po vandalovi z metra — 10 let od zatčení Radka Březiny — Možné opakování voleb v Moldavě na Teplicku — Nové volby v Nové vsi u Plzně — Začíná festival Ji.hlava — Otevření obchvatu u Církvice — Kontrola kvality údržbových prací — Havárie auta v Semaníně — Pochvala pro nálezce pistole — Náklady na praní prádla výrazně vzrostly — Českému granátu klesají zisky — Zatmění Slunce v Krkonoších — Zatmění Slunce v Krkonoších — Otevření památníku zemřelých v lesích

Části dílu

01:23
Roste zájem o dotace na školní obědy
  O třetinu víc škol se letos přihlásilo do programu Obědy pro děti do škol. Děti rodičů, kteří se ocitli v hmotné nouzi, díky němu dostávají obědy ve školních jídelnách v mateřských a základních školách zdarma.
  03:28
  Očkování proti chřipce u dětí
   Mezi předškolními dětmi se už více objevuje chřipka. Vakcinolog Roman Chlíbek upozornil, že už překročila práh epidemie.
   04:06
   Vyšetřování pádu ultralightu
    Jako podezření usmrcení z nedbalosti vyšetřuje policie pondělní pád ultralightu na Královéhradecku, při kterém zahynuli dva muži.
    06:04
    Pátrání po vandalovi z metra
     Pražští policisté pátrají po pachateli, který ve stanici metra Kolbenova rozbil skleněnou výplň okna, a tím strojvedoucímu způsobil tržnou ránu v obličeji.
     06:33
     10 let od zatčení Radka Březiny
      Na den přesně před 10 lety policie ve Zlíně zatkla Radka Březinu, bosse takzvané lihové mafie.
      09:14
      Možné opakování voleb v Moldavě na Teplicku
       Soud nařídil opakovat hlasování se zdůvodněním, že neměli právo hlasovat voliči vyškrtnutí ze seznamu, přesto jim to předseda volební komise umožnil.
       11:16
       Nové volby v Nové vsi u Plzně
        Přibývá obcí, kde už je jasné, že tam budou muset lidé k volebním urnám znovu. Nejčastější důvod - odstoupení zvolených zastupitelů.
        13:39
        Začíná festival Ji.hlava
         V Jihlavě začíná Mezinárodní festival dokumentárního filmu. 26. ročník nabídne víc než 300 snímků.
         15:09
         Otevření obchvatu u Církvice
          Nový obchvat, který má lidem v Církvici na Kutnohorsku ulevit od tranzitní dopravy mezi Kolínem a Čáslaví silničáři otevřeli dnes odpoledne.
          15:35
          Kontrola kvality údržbových prací
           Středočeský kraj začal s vlastními kontrolami údržby silnic druhé a třetí třídy. Doteď pro něj stav monitorovali cestáři.
           17:28
           Havárie auta v Semaníně
            Včera v podvečer vyjížděli hasiči k nehodě na Orlickoústecku. Na silnici v Semaníně havaroval řidič nákladního auta a to skončilo převrácené v potoce.
            17:48
            Pochvala pro nálezce pistole
             Pochvala a dárky od policistů za příkladné chování pro tři chlapce z Kaplice. Při hraní našli pistoli i se zásobníkem.
             18:09
             Náklady na praní prádla výrazně vzrostly
              Většina podnikatelů se obává dalšího růstu cen. Některých provozů se navíc zastropování cen netýká a energie nakupují za výrazně vyšší ceny než v minulosti.
              20:16
              Českému granátu klesají zisky
               Zájem o šperky klesl už v době koronavirové pandemie. Teď lidé kvůli ekonomické krizi šetří.
               21:56
               Zatmění Slunce v Krkonoších
                Pozorování částečného zatmění Slunce v Krkonoších komplikovalo počasí, přesto byl úkaz alespoň na chvíli vidět.
                23:33
                Zatmění Slunce v Krkonoších
                 Pozorování částečného zatmění Slunce v Krkonoších komplikovalo počasí, přesto byl úkaz alespoň na chvíli vidět.
                 24:47
                 Otevření památníku zemřelých v lesích
                  Téměř sedm stovek lidí, kteří zemřeli od roku 1918 v českých lesích, bude připomínat památník Strom duší. V Boubínském pralese na Prachaticku ho dnes otevřeli zástupci Lesů České republiky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  26. října 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. června

                  Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                  3. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám