Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Protipovodňové cvičení v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Headlines — Spadané listí na silnicích jako příčina nehod — Zásah policie na brněnském magistrátu — Prezident v Ústeckém kraji — Protest starostů proti zřízení nového Národního parku Křivoklátsko — Rostoucí energie ohroýují plánované projekty — Omezení v novém úseku D6 — Pošta zdražuje dopisy a balíkovnu pro neregistrované klienty — Za srážku vlaků dostal strojvůdce podmíněný trest — Sestavování rozpočtu krajů na rok 2023 — Povolební vyjednávání v Praze — Protipovodňové cvičení v Českých Budějovicích — Čištění ulic v Táboře — Hromadná nehoda v Praze — Plzeňský kraj koupil městské lázně v Plzni — Již ojedinělá výroba dřevěných sudů

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  00:59
  Spadané listí na silnicích jako příčina nehod
   Spadané listí na silnicích. Řidiče před ním varuje BESIP i silničáři. Mokré listy jsou podle profesionálních řidičů stejně kluzké jako třeba sníh nebo led.
   03:05
   Zásah policie na brněnském magistrátu
    10 lidí zadržela policie v Brně v souvislosti s dnešní razií. Uvedlo to Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.
    05:42
    Prezident v Ústeckém kraji
     Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne ukončil dvoudenní návštěvu Ústeckého kraje. Jak sám uvedl, jedná se o poslední návštěvu krajů v jeho prezidentské funkci.
     06:51
     Protest starostů proti zřízení nového Národního parku Křivoklátsko
      Protest starostů proti zřízení nového Národního parku Křivoklátsko - pokračuje i po volbách. Ministryně životního prostředí chtěla začít s jeho vyhlašováním v červnu.
      08:24
      Rostoucí energie ohroýují plánované projekty
       Zdražování stavebnin, nafty nebo energií komplikuje budování silnic a dálnic. Některé projekty se kvůli tomu teď nevejdou do plánované ceny, u jiných je potřeba posunovat termíny dokončení.
       10:54
       Omezení v novém úseku D6
        S omezeními teď musejí počítat také řidiči na novém úseku dálnice D6 u Lubence ve směru na Prahu.
        12:10
        Pošta zdražuje dopisy a balíkovnu pro neregistrované klienty
         Pro balíky si chodí lidé na poštu nejčastěji. Zdražení dopisů jim většinou nevadí.
         13:54
         Za srážku vlaků dostal strojvůdce podmíněný trest
          Plzeňský krajský soud dnes potrestal dvouapůlletým podmíněným trestem strojvůdce za předloňskou srážku vlaků ve Kdyni na Domažlicku.
          15:31
          Sestavování rozpočtu krajů na rok 2023
           Kraje stále nevědí, jak sestavit rozpočet na rok 2023. Problémem je nejistota ohledně cen energií, paliv nebo stavebních materiálů.
           17:24
           Povolební vyjednávání v Praze
            V Praze před chvílí skončila další schůzka vítěze komunálních voleb koalice SPOLU a Pirátů. Právě spolupráci s Piráty a hnutím STAN by uskupení SPOLU podle dřívějších vyjádření preferovalo.
            18:55
            Protipovodňové cvičení v Českých Budějovicích
             Zhruba kilometrovou protipovodňovou stěnu dnes museli hasiči a celníci postavit na nábřeží Vltavy v Českých Budějovicích. Tentokrát sice nečelili velké vodě, závodili ale s časem.
             21:04
             Čištění ulic v Táboře
              Auto stojící v místě, kde se čistí ulice, neodtáhnout, ale najít jeho majitele přes sociální sítě a umožnit mu, aby přeparkoval. Takhle postupují strážníci v Táboře.
              22:27
              Hromadná nehoda v Praze
               Srážka šesti aut a pět zraněných. To je nehoda z dnešního rána na Palackého náměstí v Praze. Sanitka do nemocnice odvezla čtyři lidi s pohmožděninami a úrazem hlavy.
               23:26
               Plzeňský kraj koupil městské lázně v Plzni
                Plzeňský kraj koupil městské lázně v Plzni. Za zchátralou kulturní památku ze 30. let zaplatil 120 milionů korun. Klíče převezme v příštích dnech.
                23:33
                Již ojedinělá výroba dřevěných sudů
                 Vyrobit dřevěný soudek na pivo a dokonale ho vysmolit, aby těsnil i to patří k základním dovednostem tradičního bednářského řemesla, které je od roku 2018 zapsáno na národním seznamu kulturního dědictví.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                 30. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                 25. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám