25 minut

11. říjen 2022

Obsah dílu

Odstraňování nehody vlaku v Poříčanech — Odstraňování nehody vlaku v Poříčanech — Dopravci hledají cestu z krize — Na pohotovostech chybí lékaři — Růst cen v Česku znovu nabral na tempu — Telčský stadion je v ohrožení — Dar zaměstnancům na energie — Vojáci posilují kontroly na hranicích — Společné česko-německé hlídky začaly intenzivně kontrolovat obě strany hranice v Libereckém kraji. — Muž zapálil Lamborghini — Lidé bez domova a drogově závislí v budově bývalého pivovaru — Posun v kauze Carimex — Začíná festival Jazz goes to town — Teplické lázně zdraží pobyty — Dlouhé čekací lhůty na dopisy v Aši — Dlouhé čekání na výměnu pneumatik — Ve vybydleném domě přespávala žena s dítětem — Pád 24leté paraglidistky — Lanovka na Petřin bude mimo provoz

Části dílu

01:08
Odstraňování nehody vlaku v Poříčanech
  Nehoda se stala včera pozdě odpoledne. Strojvedoucí zatím z neznámých důvodů projel návěstidlo na červenou.
  03:34
  Odstraňování nehody vlaku v Poříčanech
   České dráhy musely zavést náročná omezení provozu v dálkové i regionální dopravě, avšak podle ohlasů cestujících se organizace úplně nepovedla.
   04:50
   Dopravci hledají cestu z krize
    Ministr dopravy Martin Kupka dnes dopravce ujistil, že je pro ně zarezervovaný dostatek elektrické energie pro rok 2023.
    06:14
    Na pohotovostech chybí lékaři
     Podle asociace krajů řada z nich sloužit odmítá a nejde je k tomu přinutit. Kraje proto žádají změnu zákona, který by jim s lékaři pomohl.
     08:29
     Růst cen v Česku znovu nabral na tempu
      Inflace už je meziročně 18tiprocentní - proti srpnu se v září meziměsíčně zvýšila o 0,8 procentního bodu.
      08:48
      Telčský stadion je v ohrožení
       Právě kvůli drahým energiím je už teď, kdy se sezona pořád ještě teprve rozbíhá, v ohrožení zimní stadion v Telči.
       10:49
       Dar zaměstnancům na energie
        Příspěvek 30 000 Kč na zvýšené ceny energií dostane každý ze 70 zaměstnanců Agrodružstva ve Lhotě pod Libčany na Královéhradecku.
        11:46
        Vojáci posilují kontroly na hranicích
         Kontroly na východní hranici státu za dva týdny od jejich zavedení odhalily už přes 2 tisíce nelegálních migrantů z asijských zemí.
         12:34
         Společné česko-německé hlídky začaly intenzivně kontrolovat obě strany hranice v Libereckém kraji.
          Zastavují hlavně nákladní auta a dodávky. Zajímá je především úložný prostor, ve kterém by se mohli ukrývat běženci.
          14:14
          Muž zapálil Lamborghini
           Policie pátrá po totožnosti muže, který před salonem Advantage Cars v Praze-Vysočanech, který nabízí luxusní auta, zapálil sportovní Lamborghini Huracan.
           14:45
           Lidé bez domova a drogově závislí v budově bývalého pivovaru
            Lidé bez domova a drogově závislí. Ti přebývají v budově bývalého pivovaru v centru Karlových Varu. Zhruba desetkrát do roka tam u požárů zasahují hasiči.
            16:28
            Posun v kauze Carimex
             I Plzeň má takovou, svou problémovou stavbu - dokonce se jí říká Skleněné peklo: Jde o nikdy nevyužívaný autosalon z 90.let, který vznikl jako nepovolená stavba.
             18:06
             Začíná festival Jazz goes to town
              V Hradci Králové začíná 28. ročník festivalu Jazz Goes to Town – letos s podtitulem „Hlasy budoucnosti“.
              18:46
              Teplické lázně zdraží pobyty
               Kvůli vysokým cenám energií v současné době zdražují taky lázeňské služby. Třeba v Teplicích zvednou cenu pobytů i vstupů do termálního bazénu.
               20:32
               Dlouhé čekací lhůty na dopisy v Aši
                Česká pošta tam kvůli reorganizaci zrušila oddělení doručovatelů. Zásilky teď rozvážejí pošťáci z Chebu a Sokolova.
                22:32
                Dlouhé čekání na výměnu pneumatik
                 V Libereckém kraji mají některé pneuservisy plno už teď. Zákazníci, kteří přijdou až v listopadu, pak můžou čekat týdny.
                 24:18
                 Ve vybydleném domě přespávala žena s dítětem
                  Na situaci upozornil strážníky obyvatel ostravské části Hrušov. Městská policie poté dům několikrát kontrolovala a v noci na pondělí zastihli ženu i s dítětem.
                  24:37
                  Pád 24leté paraglidistky
                   Na místo zamířil záchranářský vrtulník, který se náhodou pohyboval nedaleko. Navíc se v místě nehody nacházeli dva záchranáři, kteří pilotce poskytli první pomoc.
                   25:02
                   Lanovka na Petřin bude mimo provoz
                    Lanovka na Petřín bude ode dneška kvůli pravidelné údržbě 18 dnů mimo provoz. Znovu se rozjede ve státní svátek 28. října. Dopravní podnik provádí její revizi každý rok na jaře a na podzim.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    12. říjen 2022

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    9. červen

                    9. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    8. červen

                    8. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    7. červen

                    Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                    7. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    6. červen

                    Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                    6. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    5. červen

                    Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                    5. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    2. červen

                    Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                    2. 6. 2023 na ČT1

                    Napište nám