Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: České pivovary zdražují

Obsah dílu

Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce
   Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce. Některé firmy už ohlašují utlumení své produkce. Jednou z nich je i nejstarší česká sklárna v Harrachově.
   03:00
   Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny
    I přes to, že vláda včera stanovila maximální cenu elektřiny a plynu a ceny zastropovala na celý příští rok, někteří podnikatele svou činnost ukončují.
    04:33
    Pochybení při převozu nebezpečných látek
     Pochybení u většiny aut, která převážejí nebezpečné látky. To potvrzují speciální expertní týmy. I proto se dnes na dálnici D5 zaměřily na jejich kontrolu.
     07:14
     Rychlostní rekord na D11
      231 km v hodině. To byla rychlost auta, které policisté zadrželi na novém úseku D11 mezi Jaroměří a Hradcem Králové.
      09:14
      Zásah zaměřený na provozovatele autoškol
       Po policejním zásahu zaměřeném na provozovatele autoškol a zkušební komisaře policisté v Karlovarském kraji zadrželi pět lidí. A to kvůli podvodům při udělování řidičských průkazů.
       09:38
       Situace Sberbank
        Kraj Vysočina odstoupil z prozatímního věřitelského výboru české Sberbank. V té má přitom blokovanou druhou nejvyšší částku - 2,4 miliardy korun.
        10:23
        Summit Evropské rady v Praze
         Na Pražském hradě se dnes sjelo přes 40 evropských hlav států nebo premiérů na vůbec první vrcholnou schůzku takzvaného Evropského politického společenství.
         12:34
         Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield
          Města a obce mají velký zájem o dotace na regeneraci brownfieldů. Do programu Ministerstva průmyslu a obchodu se přihlásil rekordní počet projektů – přijato jich bylo 35, to je 4x více než posledně.
          14:55
          Problém s úklidem v Pardubické nemocnici
           Problém s úklidem v Pardubické nemocnici, o kterém jsme vás informovali, se podařilo vyřešit – i když zatím jen částečně.
           16:14
           Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích
            Bavorsko kvůli rostoucí migraci od zítřka zintenzivní namátkové kontroly na hranicích s Českem a Rakouskem.
            17:57
            České pivovary zdražují
             Kvůli současným vysokým cenám energií a vstupům musí některé české pivovary zdražovat. Průměrně vzroste cena půllitru o Korunu až dvě.
             19:44
             Zavírá humanitární sklad v Pardubicích
              Humanitární sklad pro uprchlíky v Pardubicích se zavírá. Pro pomoc sem od začátku ruské invaze na Ukrajinu přišli tisíce běženců.
              21:19
              Měření bezpečné vzdálenosti
               Na prvních třech dálničních úsecích si mohou řidiči změřit, jestli dodržují bezpečnou vzdálenost mezi auty. Šipky určující potřebný rozestup najdou přímo na vozovce a a části D1, D5 a D48.
               23:15
               Hřebčín v Mimoni bez majitele
                Hřebčín v Mimoni, který proslul chovem anglických plnokrevníků, je znovu bez majitele. Olomoucký investor, který v červenci areál vydražil, nezaplatil v dané lhůtě částku 25 milionů korun.
                26:57
                Povolební vyjednávání v Pardubicích
                 Povolební vyjednávání v Pardubicích se už také blíží ke svému konci. Široká koalice tam ale nejspíš nevznikne.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                 1. 2. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                 31. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                 30. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                 27. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                 26. 1. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                 25. 1. 2023 na ČT1

                 Napište nám