Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Budoucnost letiště v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Headlines — Soud zprostil viny strojvůdce vlaku — Zrušení nebezpečného železničního přejezdu — Srazil dva muže a od nehody ujel — Klesá zájem o nemovitosti — Týden do začátku nového školního roku — Týden do začátku nového školního roku — Česko zasáhla silná bouřka s přívalovými dešti — Začal agrosalon Země Živitelka — Pomoc lidem v Českém Švýcarsku — Budoucnost letiště v Českých Budějovicích — Konec žní na východě Čech — Prodej lanovky na Ještěd — Soud za nenávistné komentáře — Dopadený recidivista — Začal 24.ročník domácího šampionátu v balonovém létání — V jezeře Most ubývá vody — Omezení péče v chrudimské nemocnici — Roklanskou chatu čeká demolice — Spor kvůli semaforu v Bílině

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:54
  Soud zprostil viny strojvůdce vlaku
   Jednou z největších železničních nehod v historii Česka se znovu zabýval soud. Z vykolejení nákladního vlaku v roce 2019 vinil žalobce strojvůdce soupravy Radima Růžičku. Podle něj na opravovaném úseku trati u Mariánských Lázní nedodržel sníženou rychlost.
   03:57
   Zrušení nebezpečného železničního přejezdu
    Aby zamezila i dalším škodám a hlavně zraněním, oznámila Správa železnic, že na podzim zruší přejezd, který patří k jednomu z nejvíce nebezpečných v Česku.
    04:39
    Srazil dva muže a od nehody ujel
     38letý řidič, který u parkoviště v Adršpachu srazil dva chodce, neposkytl jim první pomoc a ujel, je ve vazbě. Hrozí mu 5 let vězení. Jeden z mužů zemřel na místě, druhý při leteckém transportu do nemocnice.
     05:27
     Klesá zájem o nemovitosti
      Inflace, vysoké úrokové sazby a také nejistota kvůli růstu vysokých cen energií. To jsou podle realitních makléřů hlavní důvody, proč se v poslední době nedaří prodeji nemovitostí a jejich ceny klesají.
      07:28
      Týden do začátku nového školního roku
       Poslední prázdninový týden zbývá školním dětem. Učitelé už ale museli dnes povinně nastoupit do škol, aby připravili všechny pomůcky, výukové programy nebo třídy na příchod prvních žáků.
       10:07
       Týden do začátku nového školního roku
        Problémů, které budou řešit učitelé se startem nového školního roku je ale víc. Jeden z příkladů Luž na Chrudimsku. V tomto malém městě přibývá žáků z vyloučených lokalit.
        11:42
        Česko zasáhla silná bouřka s přívalovými dešti
         Přes Karvinsko a Frýdecko-Místecko přešla v noci na dnešek silná bouřka. Doprovázel ji přívalový déšť. Voda z něj se dostala hlavně do sklepů rodinných domů, odkud ji museli odčerpávat hasiči.
         13:50
         Začal agrosalon Země Živitelka
          V Českých Budějovicích začal 48. ročník mezinárodní zemědělské výstavy Země Živitelka.
          16:34
          Pomoc lidem v Českém Švýcarsku
           Ústecký kraj pomůže lidem, kteří při požáru v Národním parku České Švýcarsko přišli o majetek. Mezi vlastníky tří zničených domů v obci Mezná rozdělí 300 tisíc korun.
           19:25
           Budoucnost letiště v Českých Budějovicích
            Do roku 2024 by lidé z jihu Čech měli už odlétat na dovolenou z Českobudějovického letiště. Má to umožnit dnes oznámená dohoda, podle které řízení přebere státní podnik Řízení letového provozu.
            20:35
            Konec žní na východě Čech
             Spokojenost s letošní sklizní obilí - a na druhé straně - obava o tu v příštím roce. Zemědělci na východě Čech končí žně až o dva týdny dřív, než v jiných letech. Kvalitu zrna hodnotí jako nadprůměrnou.
             22:15
             Prodej lanovky na Ještěd
              Prodat lanovku na Ještěd se po loňské tragické nehodě a pádu jedné z kabin rozhodly České dráhy. Jediným zájemcem, který se přihlásil, je město Liberec. Národní dopravce s ním proto začal jednat o podmínkách prodeje pozemků i budov, které k lanovce patří.
              22:46
              Soud za nenávistné komentáře
               Okresní soud v Ostravě se znovu zabývá případem muže, který podle obžaloby na svých webových stránkách zveřejňoval nenávistné a urážlivé texty proti menšinám.
               23:17
               Dopadený recidivista
                Pražští kriminalisté zadrželi recidivistu, který se v noci vloupával do aut, garáží a sklepů. Celkem způsobil škodu za čtvrt milionu korun. Po nevydařeném vloupání do obchodu na pražském Žižkově, se ho kriminalistům podařilo zatknout přímo u něj doma.
                23:43
                Začal 24.ročník domácího šampionátu v balonovém létání
                 Horkovzdušné balony zaplnily nebe nad Jindřichovým Hradcem. Začal tam 24. ročník domácího šampionátu v balonovém létání. Piloti soutěží ve třiceti různých disciplínách.
                 28:21
                 V jezeře Most ubývá vody
                  O 30 centimetrů klesla od začátku roku hladina vody jezera Most. Hlavní příčinou je závada na přivaděči z řeky Ohře. Kvůli této poruše správci nemůžou už od jara dopouštět vodu do uměle vytvořeného jezera, které vzniklo zatopením bývalého dolu.
                  31:37
                  Omezení péče v chrudimské nemocnici
                   Lůžkové oddělení interny v chrudimské nemocnici se po prázdninách neotevře. Původně mělo být mimo provoz jen přes léto, aby si zdravotníci vybrali nevyčerpané dovolené. Kraj teď ale nemá lékaře, kteří by provoz interny zajistili.
                   33:29
                   Roklanskou chatu čeká demolice
                    Roklanskou chatu nedaleko šumavské Modravy nechá tamní národní park zbourat. K demolici přistoupí i přesto, že některé obce i turisté jsou proti.
                    35:13
                    Spor kvůli semaforu v Bílině
                     Na silnici 1/13 při průjezdu Bílinou by měl být v dohledné době zrušen poslední semafor. Ten nechala před 20 lety postavit soukromá firma, aby zajistila výjezd svým zákazníkům z jejího sídla.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                     1. 2. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                     31. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                     30. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                     27. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                     26. 1. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                     25. 1. 2023 na ČT1

                     Napište nám