Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Příspěvek na bydlení by mohl být dostupnější — Podrobnosti k pražskému sociálnímu fondu — Nábytek, nádobí nebo hračky z druhé ruky — Nelegální výroba cigaret — Pohonné hmoty v Česku zlevnily — Srážka osobního vlaku s dodávkou na okraji Plzni — Stávající sucho v Česku — Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková o obnově Českého Švýcarska — Do sídla krajského úřadu v Liberci přijel policejní prezident Martin Vondrášek. — Sokolov ještě letos odkoupí domy v Nádražní ulici — V Česku stále převládá nevhodné skládkování — Skládka na kompostárně — Archeologové odkryli železárnu z doby římské — Vystavení Věstonické Venuše

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:25
  Příspěvek na bydlení by mohl být dostupnější
   Řada lidí nesplňuje kritéria, takzvané normativní náklady na bydlení a na příspěvek proto nedosáhne. Ty jsou podle odborníků zastaralé a neodpovídají současným nájmům.
   04:57
   Podrobnosti k pražskému sociálnímu fondu
    Program podpory bydlení si za cíl klade to, aby každý člověk žijící v Praze měl možnost najít a udržet si důstojné bydlení.
    06:36
    Nábytek, nádobí nebo hračky z druhé ruky
     Do center a obchodů, které je nabízejí, si nachází cestu větší množství zákazníků. Velký zájem tu zaznamenali s příchodem uprchlíků z Ukrajiny.
     08:10
     Nelegální výroba cigaret
      Daňové úniky za více než 170 milionů korun rozkryli celníci při dvou raziích v nelegálních výrobnách cigaret.
      08:39
      Pohonné hmoty v Česku zlevnily
       Víc než o korunu zlevnila za poslední týden paliva v Česku. Průměrná cena Naturalu 95 se tak dostala pod 41 korun za litr. Nafta stojí v průměru 42 korun a 44 haléřů.
       09:17
       Srážka osobního vlaku s dodávkou na okraji Plzni
        Podle prvotních zpráv z policejního vyšetřování řidič vjel na koleje přesto, že na přejezdu svítilo výstražné světlo. Vlaky se na trať mezi Plzní a Klatovy vrátily po poledni.
        09:39
        Stávající sucho v Česku
         Stále méně vody ve studnách trápí obyvatele vesnic na Plzeňsku. V některých oblastech Česka vysychají také rybníky a řeky.
         12:08
         Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková o obnově Českého Švýcarska
          Zvýšit se musí hlavně bezpečnost. Resort má na pomoc dotčeným obcím v Českém Švýcarsku vyčleněno 100 milionů korun.
          14:18
          Do sídla krajského úřadu v Liberci přijel policejní prezident Martin Vondrášek.
           Ten se rozhodl osobně reagovat na podněty starostů a obyvatel z regionu, kterým se nelíbí optimalizace policie. Obávají se o bezpečnost obyvatel.
           15:53
           Sokolov ještě letos odkoupí domy v Nádražní ulici
            Radnice využila nabídku soukromého majitele. Hlavní podmínkou k odkoupení zdevastovaných domů je ale vystěhování asi 150 nájemníků, z velké části Romů.
            18:08
            V Česku stále převládá nevhodné skládkování
             Potvrzuje to Ministerstvo životního prostředí s tím, že už chystá řadu opatření, která mají situaci zlepšit. V roce 2030 má totiž skládkování v tuzemsku podle unijních dohod úplně skončit.
             19:52
             Skládka na kompostárně
              Město, které kompostárnu provozuje, už za likvidaci takového odpadu zaplatilo stovky tisíc korun. Další zbytečné výdaje už ale dávat nechce. Areál se proto rozhodlo oplotit a hlídat.
              21:14
              Archeologové odkryli železárnu z doby římské
               V trase budoucí dálnice D6 archeologové odkryli železárnu z doby římské, včetně pozůstatků třiceti tavicích pecí.
               23:03
               Vystavení Věstonické Venuše
                Speciální bezpečnostní opatření a policejní manévry provází novou výstavu Moravského zemského muzea v Brně. Znovu totiž láká na vystavený originál Věstonické Venuše.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                5. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                4. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                3. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                30. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                29. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                27. 9. 2022 na ČT1

                Napište nám