25 minut

23. červen 2022

Část: Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla

Obsah dílu

Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv
  01:20
  Metrostav nezahájí tři silniční stavby
   Společnost Metrostav Infrastructure nezahájila na jihu Čech tři silniční stavby. Firma, která má s investorem uzavřené smlouvy, požaduje navýšení cen kvůli drahým stavebním materiálům.
   03:32
   Protipovodňová hráz na Chrudimsku
    Protipovodňová hráz na Chrudimsku na řece Krounce za bezmála půl miliardy korun. Stavební firma OHLA se dohodla se zadavatelem Povodí Labe na ukončení smlouvy.
    05:30
    Středočeský kraj chce audit u silničářů
     Středočeský kraj zadá v souvislosti s korupční kauzou pražského dopravního podniku forenzní audit u správy a údržby silnic rozhodli o tom radní.
     06:08
     Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla
      Státní zastupitelství se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského soudu prodloužit omezení svéprávnosti lobbistovi Michalu Redlovi.
      06:39
      Výpadek internetu a pevných linek v Kladně
       Kladno zasáhl rozsáhlý výpadek internetu a pevných linek kvůli pokusu o krádež optického kabelu. Podle jednoho z poskytovatelů internetu je poškozená optická trasa mezi Kladnem a Prahou.
       08:12
       Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu
        Stavební sezóna je v plném proudu, a tak se častěji stává, že během nějaké stavby dojde k překopnutí plynového potrubí. Plynaři proto apelují na stavaře, aby si nechali infrastrukturu tzv. vytyčit.
        10:05
        Výbuch plynu v pražských Vinohradech
         V Soběslavské ulici v pražských Vinohradech museli hasiči evakuovat lidi kvůli výbuchu plynu. Na místě zasahují všechny složky integrovaného systému.
         11:46
         Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři
          Dvanáct dětí a tři dospělí se zranili. Všechny děti převezli záchranáři do Thomayerovy nemocnice v Krči, kde jim ošetřili lehká zranění, většinou úrazy hlavy a pohmožděniny.
          12:13
          Problémy dětí v silničním provozu
           Děti do čtrnácti let jsou jednou z nejohroženějších skupin. Jejich dovednosti na kolech jsou podle instruktorů a učitelů rok od roku horší.
           14:18
           Rok od tornáda na jižní Moravě
            Zítra to bude přesně rok, co se jižní Moravou, Hodonínskem a Břeclavskem, přehnalo tornádo. Zanechalo za sebou 6 mrtvých, 300 zraněných a miliardové škody.
            15:48
            Tornádo na Moravě, příběh Silvie
             Trvalo jen pár minut, zanechalo ale spoušť, se kterou se místní doteď nevypořádali. 24. června 2021, datum, na které na jižní Moravě jen tak nezapomenou.
             17:59
             Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci
              K.Colloredo-Mansfeldová a bratranec Jerome mají nárok na vydání mobiliáře a sbírek ze st.zámku v Opočně, rozhodl dnes krajský soud v Pardubicích.
              19:02
              Policie dopadla zloděje soch v Karviné
               Policie dopadla skupinu lidí, kteří v Karviné ukradli dvě bronzové plastiky. Sochy odcizili kvůli kovu z veřejného prostoru koncem května.
               20:39
               Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění
                Vedení parku chtělo most a celou cyklostezku otevřít se začátkem prázdnin. Turisti tak musí jet z Antýglu až na Modravu po silnici. Nebo využít náhradní trasu. Ta je ale jen pro pěší.
                22:15
                Nové transplantační centrum v Plzni
                 Po dvanácti letech od prvního návrhu vzniká na střeše hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni nové transplantační centrum pro léčbu pacientů s poruchou krvetvorby.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 24. červen 2022

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 4. říjen

                 Silné bouřky a likvidace škod — Obnovení provozu na železnici — Vězeň na útěku — Chladící kapalina poranila děti — Pravidla práce na železniční trati — Navýšení počtu pěstounů — Podezřelý vývoz techniky do zahraničí — Zvýšené kontroly migrantů na hranicích — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Na Trutnovsku začala topná sezona — Cyklisté v lesích staví nelegální tratě — Ideální čas pro očkování proti chřipce — Mezinárodní vojenské cvičení na Karlovarsku — Otevření speciální školy po rekonstrukci

                 4. 10. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 3. říjen

                 Dva mrtví a dva zranění po srážce s vlakem — Teplé září prodloužilo zemědělcům sezonu — Meteorologové varují před silným větrem — Nehoda sanitky a dodávky v Brně — Policejní honičku zažila v noci na dnešek dálnice D1 — Únik kyseliny salicylové na gymnáziu v Kroměříži — Výročí sjednocení Německa — Odpor proti stavbě větrníků v Santiniho krajině — Posílení bezpečnostních hlídek ve vlacích — Pochod za snížení rychlosti v centru Prahy — Vzrostl zájem o exotické dovolené — Výměna zastávkových přístřešků téměř dokončena — Kouřová zkouška v tunelech na D8 — Výletní loď Máj musela kvůli závadě z Máchova jezera

                 3. 10. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 2. říjen

                 Nedostatek zubních pohotovostí — V regionech chybí stomatologové — Začala stavba ochranného valu u dolu Turów — Výročí požáru Luční boudy — Policisté zasahovali při řádění fanoušků — Nouzové přistání horkovzdušného balonu — Registrace ukrajinských aut v Česku — Oprava Šítkovského jezu — Spor o nájem letiště v Líních — Kontroverze kolem nové sportovní haly v Pardubicích — V hrázi Orlíku vznikne přečerpávací elektrárna — Nedostatek změstnanců v sociálních službách — Obyvatelé Chodova se dočkají obchvatu — Hartigova ulice místo Koněvovy

                 2. 10. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 29. září

                 Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                 29. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. září

                 Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                 27. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. září

                 Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                 26. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 25. září

                 Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                 25. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. září

                 Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                 22. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. září

                 Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                 21. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. září

                 Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                 20. 9. 2023 na ČT1

                 Napište nám