26 minut

21. dubna 2022

Část: Končí až polovina stavebních úřadů

Obsah dílu

Headlines — Potraviny v Česku stále zdražují — Prázdné sklady potravinových bank — Lex Ukrajina: snadnější proces při ubytování nebo vzdělávání uprchlíků — Společnost Pražská plynárenská zdražuje — Kotlíkové dotace — Začala stavba nové linky metra — Úhyn ryb na Lipně — Končí až polovina stavebních úřadů — Jednání kvůli rešení stavebních úřadů — Výstraha před přízemními mrazy — Začala stavba obchvatu Svitav — Elektrárna v Opatovicích má spalovat odpad — Nehoda u Božího Daru — Vyhlášení památky roku 2021 — Osmiletý spisovatel z Ukrajiny

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Potraviny v Česku stále zdražují
   Ministerstvo zemědělství chce do budoucna limitovat slevové akce. Řešit to má zákon o cenách. Šéf resortu Zdeněk Nekula to řekl po schůzce se zemědělci, potravináři a obchodníky. Sešli se den poté, co jeho resort oznámil, že začal kontrolovat, jestli - především obchodníci - uměle nenavyšuj své marže.
   05:47
   Prázdné sklady potravinových bank
    Zásoby potravinových bank napříč Českem se tenčí. Někde už mají poloprázdné sklady. Potraviny před expirací získávají z obchodních řetězců, některé zase mají vadu potisku na obalu. Jenže vojenský konflikt na Ukrajině zcela změnil zájem o tyto potraviny výdej je obrovský.
    07:30
    Lex Ukrajina: snadnější proces při ubytování nebo vzdělávání uprchlíků
     Ministerstvo pro místní rozvoj dokončuje novou právní úpravu, která by zajistila snadnější postup při jednání se stavebními úřady. Třeba kvůli rekolaudaci nebo úpravách budov. Jednalo by se ale pouze o mimořádné případy, kdy by obce nebo kraje chtěly v prostorách ubytovat nebo vzdělávat ukrajinské uprchlíky.
     09:20
     Společnost Pražská plynárenská zdražuje
      Společnost Pražská plynárenská od června zdraží části zákazníků plyn v průměru o 39 procent. Cena se zvýší domácnostem, které využívají ceník "Standard" a produkty na něj vázané. Zdražení se nebude týkat zákazníků, kteří mají fixované ceny a produkty nezávislé na základním ceníku.
      09:47
      Kotlíkové dotace
       O takzvané kotlíkové dotace budou moci nově žádat i nízkopříjmové domácnosti. Plánuje to Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Stát lidem uhradí až 95 procent výdajů na výměnu neekologických kotlů.
       10:08
       Začala stavba nové linky metra
        Začala stavba linky metra D. První úsek zhruba za 15 miliard korun povede z Pankráce na Olbrachtovu. Hotový má být za 7 let. Součástí jsou dvě stanice, kdy Pankrác bude přestupní mezi trasami C a D. Město v místě denně očekává více než 120 tisíc cestujících.
        12:41
        Úhyn ryb na Lipně
         Podezřelý úhyn dravých ryb ve vodní nádrži Lipno. Rybáři tam v zátoce na Kovářově objevili desítky mrtvých zvířat. Podle místních lidí je to velmi neobvyklé. Příčiny úhynu ryb proto zkoumají odborníci z Povodí Vltavy i veterináři.
         14:18
         Končí až polovina stavebních úřadů
          Část starostů kritizuje návrh na snížení počtu stavebních úřad ze současných zhruba 700 na 371. Redukce má být součástí novely stavebního zákona a podle ministerstva pro místní rozvoj je nevyhnutelná.
          16:11
          Jednání kvůli rešení stavebních úřadů
           A problémy s rušením stavebních úřadů řeší i na Šumavě. Tady mají skončit v Kašperských Horách a Železné Rudě. Jenže Šumava je typická velkými katastry. A právě v tom vidí starostové překážku. Kvůli rušení úřadů chtějí jednat s hejtmanem i zástupci vlády.
           18:06
           Výstraha před přízemními mrazy
            Meteorologové varují před mrazivým počasím - teplota může v noci klesnout pod nulu. Opakované noční mrazy teď trápí hlavně sadaře. Podle nich/některých letos úroda nemusí být tak dobrá jako v předešlých letech. Nejvíc poškozené jsou podle ovocnářů hrušky a meruňky.
            19:48
            Začala stavba obchvatu Svitav
             Začala stavba obchvatu Svitav. Obyvatelé města čekali na tento moment skoro čtvrt století. Tím, že Svitavy leží na páteřní silnici spojující Čechy s Moravou, jsou dlouhodobě přetížené hlavně těžkou kamionovou dopravou.
             21:10
             Elektrárna v Opatovicích má spalovat odpad
              Místo spalováním uhlí vyrábět teplo spalováním komunálního odpadu. Takový je plán Elektrárny Opatovice. Ročně by tak mohla zlikvidovat na 150 tisíc tun komunálního odpadu. Ten by díky tomu neskončil na skládkách. Vedení kraje kraje s tím souhlasí.
              23:07
              Nehoda u Božího Daru
               Řadu hodin ležel muž po nehodě zaklíněný v autě, aniž o tom někdo věděl. Horská služba dnes zveřejnila podrobnosti ke včerejšímu zásahu. Ve středu ráno havaroval 32 letý řidič na silnici z Božího Daru do Jáchymova.
               23:40
               Vyhlášení památky roku 2021
                Měšťanský domům v Praze 1 a bývalá střelnice v Klášterci nad Ohří jsou památkami roku 2021. Anketu každoročně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka. Budova bývalé střelnice slouží jako lázeňská restaurace. První místo získala v kategorii malá rekonstrukce do 2 milionů.
                24:05
                Osmiletý spisovatel z Ukrajiny
                 Je mu teprve 8 let a už píše knihy. Než musel Danilo Senchyk utéct spolu s matkou a babičkou z Kyjeva, toužil se stát spisovatelem. A svého snu se nechce vzdát ani teď v Mikulovicích u Chrudimi, kde jeho rodina našla azyl.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 22. dubna 2022

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 27. května

                 27. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. května

                 Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                 24. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. května

                 Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                 23. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 22. května

                 Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                 22. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. května

                 V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                 21. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. května

                 Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                 20. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám