Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Vláda schválila navýšení životního a existenčního minima - od dubna o 10 procent. — Stěhování střediska pro uprchlíky — Stěhování center pro uprchlíky. — Problémy s vyplácením humanitární dávky. — Výstavba dálnice D11 do Polska. — Peníze na vodovody v blízkosti Turówa — Omezování služeb České pošty — 77 000 odběratelů bez dodávek vody. — Ubytování pro běžence i v nemocnicích. — Začleňování válečných uprchlíků z Ukrajiny do života v Česku. — Horolezcům v Českém ráji začíná sezona — 60 let národních kulturních památek — Rekviem za Madeleine Albrightovou

Části dílu

00:18
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:19
  Vláda schválila navýšení životního a existenčního minima - od dubna o 10 procent.
   Nouzový stav, zavedený kvůli snazšímu zvládání vlny válečných uprchlíků z Ukrajiny, bude platit do konce května - do té doby byl nově prodloužen.
   01:59
   Stěhování střediska pro uprchlíky
    V Hradci Králové poprvé mění adresu. Z Kongresového centra se stěhuje do dvou podlaží úřadu.
    04:01
    Stěhování center pro uprchlíky.
     Stěhovat se bude i největší a nejvytíženější Asistenční centrum v zemi, které zatím funguje v Kongresovém centru v Praze na Vyšehradě a odbavuje největší počet válečných uprchlíků z Ukrajiny, kteří do Česka přijíždějí, a vyřizuje pro ně náležitosti.
     04:46
     Problémy s vyplácením humanitární dávky.
      Vyplácení humanitárních dávek - 5-ti tisíc korun přicházejícím válečným uprchlíkům z Ukrajiny poněkud vázne - i přesto, že si tito lidi v Česku hned zřizují potřebné bankovní účty.
      06:34
      Výstavba dálnice D11 do Polska.
       Polská dálnice S3, na kterou bude v Krkonoších navazovat česká dálnice D11, bude až k Baltskému moři u Svinoústí dotažená v polovině roku 2024 - za 2 roky. Ale její navazující pokračování v podobě "D-11-ky" v Česku by mělo být hotové zřejmě až o další dva roky později.
       08:28
       Peníze na vodovody v blízkosti Turówa
        Ve fondu už je 857 milionů korun, které do něj Polsko poslalo jako jednu ze smluvně dohodnutých kompenzací. Podle prvních propočtů je nicméně zřejmé, že suma na vše potřebné stačit nebude.
        10:27
        Omezování služeb České pošty
         V Aši špatně a nedostatečně funguje Česká pošta: Je to tak od začátku roku, odkdy si poštovní doručovatelé zásilky pro Aš musí vyzvedávat až v Chebu.
         13:14
         77 000 odběratelů bez dodávek vody.
          Kvůli havárii potrubí v Líšnické ulici: Kvůli komplikovanému přístupu zabralo celý den jen to, aby se dělníci vodáren k poškozenému potrubí pod zemí dostali.
          15:08
          Ubytování pro běžence i v nemocnicích.
           Třeba ta jindřichohradecká na jihu Čech poskytla bývalou budovu Léčebny dlouhodobě nemocných, kterou už pacienti nevyužívali. Několik rodin našlo azyl i v areálu Dětské psychiatrické nemocnice v Opařanech.
           16:35
           Začleňování válečných uprchlíků z Ukrajiny do života v Česku.
            Živý vstup Ivo Brániše a Kateřiny Bibenové.
            19:53
            Horolezcům v Českém ráji začíná sezona
             Agentura ochrany přírody a krajiny schválila lezení v tamních skalách na dalších pět let. Než se horolezci vrátí do skal, měli by se informovat o změnách v pravidlech. Ochránci přírody je totiž před sezonou upravili.
             21:36
             60 let národních kulturních památek
              Dnes je to přesně 60 let, kdy byly nejvýznamnější české pamětihodnosti prohlášeny za národní kulturní památky. V roce 1962 jich tuto ochranu dostalo 33. Odkazují na nejstarší dějiny českého státu.
              23:40
              Rekviem za Madeleine Albrightovou
               V katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě arcibiskup Dominik Duka právě teď slouží zádušní mši za Madeleine Albrightovou. My se tam těmito záběry díváme živě.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

               27. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

               26. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

               25. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

               24. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

               23. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               20. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám