25 minut

25. březen 2022

Obsah dílu

Headlines — Pečivo zřejmě podraží — Ukrajinští zdravotníci v nemocnicích — Zdravotnický materiál pro Ukrajinu — Muž vyhrožoval bombovým útokem — Vyšetřování výbuchu v Bílině — Krávy na silnicích způsobily dopravní nehody — Stovky výjezdů k požárům v přírodě — Požár na východě Čech — Osud budovy ruského konzulátu — Změna Korunovační ulice v Praze — Ubytování v areálu hradů a zámků — V asistenčních centrech chybí tlumočníci — Zaměstnávání Ukrajinců — Víc peněz pro městské strážníky — Provizorní most v Dobříši

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:24
  Pečivo zřejmě podraží
   Ruská agrese na Ukrajině, která trvá už měsíc, má stále větší dopady jak na lidi v Česku, tak na tuzemské podnikání. Odrážet se začíná například i v cenách pečiva. Kromě narůstajících nákladů na energie a pohonné hmoty se pekárny potýkají i s vyšší cenou mouky.
   05:36
   Ukrajinští zdravotníci v nemocnicích
    Celý týden se věnujeme tématu ukrajinských zdravotníků a tomu, jak je rychle zapojit do péče o pacienty - hlavně jejich krajany, kteří potřebují a budou potřebovat zdravotní péči. Dnes o možné legislativní úpravě jednala odborná skupina na Ministerstvu zdravotnictví.
    07:44
    Zdravotnický materiál pro Ukrajinu
     Pardubický kraj uvolnil 2 miliony korun na nákup speciálního zdravotnického materiálu. Ten je určený do nejzasaženějších oblastí včetně bojišť. Dnes tato zásilka z východních Čech dorazila do Užhorodu.
     08:42
     Muž vyhrožoval bombovým útokem
      Americká FBI upozornila tuzemskou policie na výhrůžky bombovým útokem z Česka. Na základě toho pak kriminalisté zadrželi mladíka z Plzeňska, který měl přes sociální sítě hrozit dvěma zahraničním společnostem ve Spojených státech a taky ve Švédsku.
      09:13
      Vyšetřování výbuchu v Bílině
       Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila bývalého ředitele policejních pyrotechniků Michala Dlouhého a jednoho z jeho podřízených. Kvůli předloňskému výbuchu muničního skladu v Bílině na Teplicku. Stíhá je za obecné ohrožení z nedbalosti.
       09:28
       Krávy na silnicích způsobily dopravní nehody
        Už několik dopravních nehod v okolí Horního Žďáru na Trutnovsku způsobily krávy. Místní tvrdí, že hospodářská zvířata se v okolí obce volně pohybují prakticky už rok. Stádo podle nich uteklo z ohrady tamní farmy zřejmě poté, co zemřel její majitel.
        11:03
        Stovky výjezdů k požárům v přírodě
         Stovky výjezdů k požárům v přírodě kvůli stávajícímu suchu a vyšším denním teplotám evidují hasiči v posledních týdnech po celém Česku. Plameny likvidují v lesích, na lukách i zahradách.
         12:44
         Požár na východě Čech
          Jeden z největších požárů v přírodě, který se rozšířil na 15 hektarů likvidovali také hasiči na východě Čech. Oheň zasáhl ve čtvrtek odpoledne les, louku a ovocný sad v náchodské místní části Lipí.
          13:14
          Osud budovy ruského konzulátu
           Nejasný zůstává osud budovy ruského konzulátu v Karlových Varech, který diplomaté opustili 12.března. Kvůli pro Česko nevýhodné kupní smlouvě si totiž Rusko může z objektu udělat třeba hotel.
           14:57
           Změna Korunovační ulice v Praze
            Část Korunovační ulice v Praze, kde sídlí ruská ambasáda, ponese zřejmě název "Ukrajinských hrdinů". Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Změnu ještě musí schválit městská rada.
            15:28
            Ubytování v areálu hradů a zámků
             Běženci z Ukrajiny už našli ubytování také v areálech některých hradů a zámků. Třeba v Rožmberku nad Vltavou. 94 volyňských Čechů, kteří utekli před bombardováním Žitomyru, může přebývat v tamním rekreačním středisku České pošty.
             17:08
             V asistenčních centrech chybí tlumočníci
              V Karlovarském kraji asistenčním centrem pro uprchlíky už prošlo přes 9 000 běženců. Až polovina z nich jsou děti. Některé pediatrické ambulance jsou tak vystavené náporu nových pacientů.
              18:52
              Zaměstnávání Ukrajinců
               Úřady práce začaly pomáhat českým firmám najít nové zaměstnance mezi uprchlíky z Ukrajiny. Úředníci zjišťují, jakou praxí ve své vlasti prošli a také, co by v Česku chtěli dělat.
               20:51
               Víc peněz pro městské strážníky
                Praha zvedne strážníkům náborový příspěvek ze sto tisíc na tři sta tisíc korun. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Městská policie v metropoli se dlouhodobě potýká s nedostatkem strážníků. V letošním roce tak chtějí spustit i náborovou kampaň. Změna pravidel bude platit od dubna.
                23:23
                Provizorní most v Dobříši
                 Historický most ve středočeské Dobříši bude mít brzy provizorní náhradu. V únoru ho silničáři uzavřeli kvůli havarijnímu stavu. Stavbaři teď na něm instalují přejezd, a to tak aby původní stavbu nepoškodili. Ta je totiž památkové chráněná. S kompletní opravou se počítá až v příštím roce.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 28. březen 2022

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 6. červen

                 Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                 6. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 5. červen

                 Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                 5. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. červen

                 Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                 2. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 1. červen

                 Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                 1. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 31. květen

                 Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                 31. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 30. květen

                 Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                 30. 5. 2023 na ČT1

                 Napište nám