26 minut

23. března 2022

Obsah dílu

Headlines — Příspěvky na ubytování soukromníkům — Zvýšení příspěvku na Karlovarsku — Školy řeší nedostatek učitelů a tlumočníků — V Praze vykolejil vlak — Nehody na dálnici D5 — Vrcholí jarní výlov rybníků — Státní památky zdraží vstupné — Integrace ukrajinských uprchlíků — Práce a ubytování pro uprchlíky — Zajištění zdravotní péče pro Ukrajince — Pokus o přesun milionů korun do Ruska — Světlo pro Mariupol — Sucho začíná trápit zemědělce — Sázení rostlin zdržela promrzlá půda — Zdražení jízdného MHD — Na Ještědském hřebeni kácí stromy

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  01:20
  Příspěvky na ubytování soukromníkům
   Vláda dnes jednala o prodloužení nouzového stavu, který v Česku platí od 4. března kvůli migrační vlně z Ukrajiny. Rozhodovalo se i o solidárním příspěvku pro lidi, kteří u sebe doma nebo ve svých volných bytech ubytovávají uprchlíky.
   04:31
   Zvýšení příspěvku na Karlovarsku
    Příspěvek navíc na ubytování ukrajinských uprchlíků dostanou třeba na Karlovarsku soukromí ubytovatelé i od kraje. Teď místo 250 - 300 korun. Cílem je motivovat hotely, penziony a ubytovny, aby nouzové bydlení pro uprchlíky zachovali co nejdéle. Hoteliéři musí být zaregistrovaní v Systému humanitární pomoci, aby mohl kraj dodatečně ověřit, že u sebe skutečně nechali bydlet ukrajinské uprchlíky.
    06:32
    Školy řeší nedostatek učitelů a tlumočníků
     Nemají peníze na doučování, pomůcky ani tlumočníky, čelí administrativním překážkám a k tomu jim chybí další učitelé a psychologové. Takový je výčet hlavních problémů, se kterými se teď školy potýkají kvůli přijímání ukrajinských dětí.
     08:34
     V Praze vykolejil vlak
      V Praze - Krči vykolejil na výhybce osobní vlak. Provoz je tam ve směru do Čerčan až do 20:00 zastavený. Při nehodě se nikdo nezranil a událost vyšetřuje Drážní inspekce.
      08:58
      Nehody na dálnici D5
       Dvě nehody úplně zablokovaly dálnici D5 u Králova Dvora na Berounsku. Dvě auta bourala ve směru na Prahu a další dvě v opačném směru na Plzeň. Dálnice byla déle než dvě hodiny obousměrně neprůjezdná
       09:18
       Vrcholí jarní výlov rybníků
        Na jihu Čech v březnu vrcholí jarní výlovy rybníků. Jen na Třeboňsku jich bude 150. Produkční rybáři, ale zvažují zdražení kaprů. Náklady v poslední době rostou. Týká se to nafty, energií a taky obilí. Kilogram kapra by tak brzy i na sádkách mohl stát přes 100 korun.
        11:10
        Státní památky zdraží vstupné
         O deset až třicet korun dráž vyjde v letošní sezóně návštěvníky vstupné na státní hrady a zámky. Lidé si připlatí všude, i památky totiž trápí prudký růst cen energií. Víc vydají na údržbu i ostrahu objektů.
         13:13
         Integrace ukrajinských uprchlíků
          Práciukrajinským uprchlíkům nabízejí také zemědělci. Jak sami tvrdí, vítají každou pomoc, protože už několik let mají nedostatek pracovních sil. Hledají tak lidi do živočišné výroby nebo ty, kteří mají oprávnění k řízení traktorů a další techniky.
          14:59
          Práce a ubytování pro uprchlíky
           Zaměstnání už našly také ženy, které přišly do Slatiny nad Zdobnicí na Rychnovsku. Starosta jim sehnal ubytování a jejich děti nastoupily do tamní základní školy.
           16:05
           Zajištění zdravotní péče pro Ukrajince
            V Krajské nemocnici v Karlových Varech by se měl v pondělí otevřít takzvaný UA Point. Ty už fungují ve fakultních nemocnicích v devíti regionech. Kraje, ve kterých fakultní nemocnice nejsou, už Ministerstvo zdravotnictví požádalo, aby takové ordinace zřídily právě ve svých nemocnicích.
            17:34
            Pokus o přesun milionů korun do Ruska
             Finanční analytický úřad narazil v Česku na několik případů, kdy se podle něj ruské firmy nebo jednotlivci snažili přesunout desítky milionů korun do Ruska, a tím obcházet vyhlášené sankce.
             17:58
             Světlo pro Mariupol
              Světlo pro Mariupol - svíčka jako symbol naděje a také účasti. Za vybombardované město na Ukrajině ji lidé zapalovali a stále ještě zapalují jak po celém Česku, tak za hranicemi.
              18:29
              Sucho začíná trápit zemědělce
               Sucho a jeho důsledky už zaznamenali zemědělci, vodohospodáři, hasiči.
               20:22
               Sázení rostlin zdržela promrzlá půda
                I když podle kalendáře je už astronomické jaro a květiny začínají kvést, v Bečovské botanické zahradě ještě panují zimní podmínky. Půda je tady kvůli tomu, že zahrada je v mrazové kotlině, stále promrzlá.
                21:53
                Zdražení jízdného MHD
                 Zdražit jízdné městské hromadné dopravy až o 30 procent to plánuje radnice v Jihlavě. Dopravní podnik, který tam 12 let ceny nezvýšil a vloni jízdenky částečně ještě zlevnil, teď čelí ztrátám kvůli rapidnímu zdražení energií i pohonných hmot.
                 23:20
                 Na Ještědském hřebeni kácí stromy
                  Důvodem je rekonstrukce silnice. Jedna ze dvou příjezdových tras k vrcholu hory je proto zavřená. S problémy musí řidiči počítat až do května příštího roku.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  24. března 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  14. června

                  Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                  14. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. června

                  Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                  13. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. června

                  Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                  12. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. června

                  Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                  11. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. června

                  Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                  10. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. června

                  Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                  7. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. června

                  Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                  6. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. června

                  Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                  5. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. června

                  Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                  4. 6. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  3. června

                  Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                  3. 6. 2024 na ČT1

                  Napište nám