16. březen 2022

Obsah dílu

Headlines — Pomoc ukrajinským uprchlíkům — Stěhování uprchlíků do nového ubytování — Více peněz na ubytování pro uprchlíky — Zaměstnání pro ženy z Ukrajiny — Příběh ukrajinské ženy — Příběh tří generací ukrajinských žen — Tři generace žen na útěku před válkou — Podvodné pracovní agentury lákají Ukrajince — Ceny pohonných hmot dál ustupují z rekordních hodnot — Útok hackerů na aplikaci Ministerstva financí — Participativní rozpočty — Participativní rozpočty v obcích — Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy — Vyšetřování loňského zákroku policie v Teplicích — Brněnský soud bude znovu projednávat případ nepovoleného nákupu autobusů ústecké dopravní společnosti — První automatická prodejna ve Strakonicích — Čeští umělci pomáhají Ukrajině — Umělci pomáhají Ukrajině také muzikou, a to třeba dnešním benefičním koncertem

Části dílu

00:40
Headlines
  Přehled zpráv
  02:09
  Pomoc ukrajinským uprchlíkům
   200 korun na nouzové ubytování v tělocvičnách a 250 korun, na to v penzionech nebo hotelích. Takový příspěvek pro kraje dnes odsouhlasila vláda. Nově nebude třeba rozlišovat, mezi částkou pro dítě a dospělého.
   04:30
   Stěhování uprchlíků do nového ubytování
    Situace s ubytováním běženců je dlouhodobě nejhorší v Praze. Vedení hlavního města proto navrhlo vládě, aby zavedla systém přerozdělování uprchlíků napříč kraji tak, aby české metropoli ulevila.
    04:30
    Více peněz na ubytování pro uprchlíky
     Hotel na Blanensku, kde deset dní přebývaly, nemůže dlouhodobě velkou skupinu uprchlíků za nízký státní příspěvek ubytovávat.
     06:31
     Zaměstnání pro ženy z Ukrajiny
      Firmy, obce i jednotlivci teď shánějí uprchlíkům, kromě ubytování také práci. Najít zaměstnání pro ženy z Ukrajiny je ale podle úřadů o něco složitější. Výrobní podniky totiž hledají spíš muže na těžší práci.
      09:05
      Příběh ukrajinské ženy
       Alona i její osmiletá dcera chtějí v Česku zůstat. Ve válkou zničené zemi prý ale jejich srdce zůstane.
       10:09
       Příběh tří generací ukrajinských žen
        Tři generace žen na útěku před válkou první kroky u nás jsou pro babičku, matku a dceru rodiny Tromsových z Kyjeva ty nejtěžší.
        10:32
        Tři generace žen na útěku před válkou
         Uprchla z Ukrajiny s matku a dcerou. Její manžel a otec zůstali u Kyjeva. Brání, co zbylo z jejich domova.
         12:02
         Podvodné pracovní agentury lákají Ukrajince
          Teď jedno varování. Na přílivu ukrajinských uprchlíků do Česka se chtějí přiživit podvodníci.
          14:07
          Ceny pohonných hmot dál ustupují z rekordních hodnot
           Litr naturalu včera zlevnil o 82 haléřů, a to na průměrných 45 korun a 70 haléřů za litr. Podobně klesla také cena nafty; oproti benzinu ale stále zůstává skoro o 3 koruny dražší.
           14:27
           Útok hackerů na aplikaci Ministerstva financí
            Kvůli rekordním cenám pohonných hmot, respektive kvůli zjišťování marží, musejí čerpací stanice státu denně hlásit ceny, za které je prodávají. Jenže aplikace, kterou k tomu včera Ministerstvo financí spustilo, byla kvůli útoku hackerů asi hodinu nedostupná.
            16:30
            Participativní rozpočty
             Začínaly ve městech, ale už si na ně stále častěji navykají také malé vesnice. Řeč je o takzvaných participativní ch rozpočtech. Tedy možnosti, kdy obyvatelé navrhnou nějaké konkrétní zlepšení v obci a lidé o něm poté hlasují v anketě.
             16:30
             Participativní rozpočty v obcích
              Návrhů letos přišlo 11, hlavně od mladších přes sociální sítě.
              19:27
              Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy
               Spis předala žalobci, který ho teď studuje. Policie navrhla obžalování jedné právnické a jedné fyzické osoby.
               19:53
               Vyšetřování loňského zákroku policie v Teplicích
                Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů nemělo úmrtí muže žádnou souvislost se zásahem hlídky, která tak nespáchala trestný čin.
                20:16
                Brněnský soud bude znovu projednávat případ nepovoleného nákupu autobusů ústecké dopravní společnosti
                 Anti-monopolní úřad teď uspěl s kasační stížností proti rozsudku. Ústecká dopravní společnost před čtyřmi lety pořídila ve výběrovém řízení 161 autobusů za víc než miliardu korun.
                 21:10
                 První automatická prodejna ve Strakonicích
                  Ve Strakonicích otevřeli první automatickou prodejnu potravin. Provozovna bude fungovat nepřetržitě.
                  22:41
                  Čeští umělci pomáhají Ukrajině
                   Vedle potravinových sbírek nebo transportů uprchlíků pomáhá Ukrajině i současné české umění. Čtyři pražské galerie pořádají společně aukci na pomoc Ukrajině. Stoprocentní výtěžek půjde na konto sbírky SOS Ukrajina Člověka v tísni.
                   24:30
                   Umělci pomáhají Ukrajině také muzikou, a to třeba dnešním benefičním koncertem
                    Už od 16.hodiny se koná na brněnském náměstí Svobody.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    17. březen 2022

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    1. červen

                    Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                    1. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    31. květen

                    Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                    31. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    30. květen

                    Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                    30. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    29. květen

                    Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                    29. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    26. květen

                    Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                    26. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    25. květen

                    Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                    25. 5. 2023 na ČT1

                    Napište nám