26 minut

18. února 2022

Obsah dílu

Headlines — Škody po včerejším větru — Oprava střechy muzea — Vichřice na Šumavě způsobila další škody — Výstraha před silným větrem — Odvolání politiků z představenstev nemocnic — Sanace silnice 1/13 — Referendum v Ostrově — V Opatovicích n.L.požadují referendum — Hasiči zasahovalit u nehody osobního auta, které v pražských Vršovicích sjelo do Botiče — Policie dohlíží na bezpečnost lyžařů — Jak zabránit plýtvání s jídlem — Ve školách se mají učit neplýtvat jídlem — Lidé z Mendelovy univerzity, kteří připravují nový projekt pro dět — Darovaná jídla — Organizace Zachraň jídlo plánuje brzy vydat brožuru — Vědeckotechnický park Tech Tower v Plzni — Podnikatel roku — Výběr plemenných koní

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:09
  Škody po včerejším větru
   V podhůří voda z tajícího sněhu na horách a na kopcích a k tomu pak ještě vydatný déšť včera v noci i během dneška způsobily, že řeky na některých místech - hlavně na severovýchodě Čech vystoupaly na zvýšené stupně povodňového nebezpečí.
   03:13
   Oprava střechy muzea
    Střecha Muzea Vysočiny na Masarykově náměstí v Jihlavě, kterou strhl silný vítr, nakonec není tak poškozená, jak se ještě včera zdálo. Dnešní kontrola ukázala, že nosná konstrukce vichr přečkala a je v pořádku.
    03:47
    Vichřice na Šumavě způsobila další škody
     Ono to tedy po včerejším vichru platí obecně všude, nebo na většině území Česka, že vstup do lesů a na lesní turistické stezky teď nemusí být bezpečný kvůli vyvráceným, nalomeným nebo nestabilním stromům.
     05:38
     Výstraha před silným větrem
      Dnešek byl po včerejším extrémním větru o rychlosti mnohde přesahující 100 kilometrů v hodině, dnem dočasného zklidnění, který dal čas a prostor na úklid škod nebo obnovu potrhaného elektrického vedení.
      07:29
      Odvolání politiků z představenstev nemocnic
       4 politiky - z ODS, TOP 09 a z hnutí ANO odvolala nová rada Plzeňského kraje z představenstev krajem zřizovaných nemocnic a sice nemocnic v Domažlicích, Klatovech, Rokycanech a Stodu.
       09:05
       Sanace silnice 1/13
        Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden s opravou propadlé odbočky silnice 1/13 u Hostomic na Bílinsku. Vozovka se tam propadla kvůli starému důlnímu dílu. Stejně se v roce 2018 začal sunout svah jen o několik set metrů dále.
        10:47
        Referendum v Ostrově
         V Ostrově - 16,5-tisícovém městě u Karlových Varů, dnes mají místní referendum. Obyvatelé města se v něm můžou vyjádřit k výšce haly, která vyrůstá v průmyslovém areálu na severním okraji města.
         12:19
         V Opatovicích n.L.požadují referendum
          Pokud se uskuteční a stavbu průmyslové haly to zhatí,bude investor žádat náhradu škody.
          14:12
          Hasiči zasahovalit u nehody osobního auta, které v pražských Vršovicích sjelo do Botiče
           Zhruba celý kilometr pak jeho řidič jel korytem potoka a hledal, kudy se dostat ven.
           14:46
           Policie dohlíží na bezpečnost lyžařů
            Společné česko-polské policejní hlídky na lyžích teď můžou potkat návštěvníci lyžařských areálů v Jizerských horách a v Krkonoších.
            15:59
            Jak zabránit plýtvání s jídlem
             Odnaučit děti plýtvat potravinami a taky zlepšit jejich vědomosti o spotřebě jídla: To chce nový vzdělávací projekt Smart Food. Připravují ho odborníci z Karlovy a Mendelovy univerzity spolu s Pražským inovačním institutem.
             16:53
             Ve školách se mají učit neplýtvat jídlem
              Na talíři nenechal vůbec nic. Ne ale všem dětem tak chutná. Zbytků, které se pak vyhazují, zůstává dost. A sleduje to i ředitelka a její zástupce
              18:30
              Lidé z Mendelovy univerzity, kteří připravují nový projekt pro dět
               Ve svém průzkumu přišli na to, že lidé vyhodí přes 33 kilogramů potravin za rok. V případě celé domácnosti to je skoro 80 kilogramů.
               18:44
               Darovaná jídla
                Nejčastěji dostanou polévku nebo jídlo, které přivezou lidé z Potravinové banky. Sami přispívají třeba pětikorunou. Párkrát ale dostali i celé porce zdarma, které zbyly restauracím nebo jídelnám.
                20:47
                Organizace Zachraň jídlo plánuje brzy vydat brožuru
                 Manuál, jak darovat hotová jídla. Jde o rady v oblasti legislativy, DPH i logistiky - to, co sama testovala.
                 21:15
                 Vědeckotechnický park Tech Tower v Plzni
                  Bývalý plzeňský pivovar Světovar se mění. Opuštěný brownfield s ekologickou zátěží předělávají dělníci na prostor pro nové firmy a testování moderních technologií.
                  23:12
                  Podnikatel roku
                   Jihočeský kraj zná svého Podnikatele roku. Ocenění získal Jiří Kůs z písecké rodinné firmy Nanospace.
                   23:25
                   Výběr plemenných koní
                    Chovatelé začali s výběrem plemenných koní. Na tento víkend svážejí zvířata do píseckého hřebčince, kde je budou hodnotit komisaři.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    21. února 2022

                    Přehled dílů

                    4595 dostupných
                    Stopáž26 minut

                    19. července

                    Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                    19. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    18. července

                    Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                    18. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    17. července

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. července

                    Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. července

                    Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    9. července

                    Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    8. července

                    8. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám