26 minut

7. února 2022

Část: Nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Přívaly sněhu a silný vítr dnes zkomplikovaly dopravu na horách — Nehoda vlaku na Domažlicku — Aktuální situace na horách — Aktuální situace na horách — Agendu řidičských průkazů na pardubickém magistrátu ochromila nákaza covidem-19 — Zaměstnanci jihlavské policie v karanténě — 30 obžalovaných politiků a úředníků — Deset měsíců vězení pro majitele psa — Karlovarský kraj láká nové zdravotníky — Dražší energie pro Liberecký kraj — Na start Jizerské padesátky letos můžou všichni závodníci — Kůrovcová kalamita na Vysočině po několika letech konečně slábne — Boj s kůrovcem na Domažlicku — Praha upraví okolí křižovatky U Bulhara — Finanční rozdíly mezi pěstouny — Dotační program na obnovu po tornádu — Loupež dílů pro výrobu kol — Tahač zablokoval Bělohradskou ulici — Nový azylový dům v Jihlavě — Nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích — Nedostatek zdravotníků na Ústecku

Části dílu

01:10
Přívaly sněhu a silný vítr dnes zkomplikovaly dopravu na horách
  Problémy s počasím už byly v noci na pondělí. Některé silnice byly během dne opakovaně zaváté. V horských střediscích se kvůli sněhu řada lidí nemohla dostat k autům.
  02:47
  Nehoda vlaku na Domažlicku
   Na Domažlicku, konkrétně u Hlohové, narazil vlak do spadlého stromu.
   04:06
   Aktuální situace na horách
    Situace v jihočeské části Šumavy je prakticky už od odpoledne klidná. Silničáři odpoledne vyjížděli už jen k odklízení drobných závějí a sněhových jazyků a na některých místech obnovují posyp.
    05:07
    Aktuální situace na horách
     V Krkonoších stále fouká silný nárazový vítr a chumelí. Za posledních 24 hodin napadlo na některých místech až 40 cm sněhu. Obezřetní by měli být hlavně řidiči.
     05:47
     Agendu řidičských průkazů na pardubickém magistrátu ochromila nákaza covidem-19
      Agendu řidičských průkazů na pardubickém magistrátu ochromila nákaza covidem-19. Ze všech úředníků tam zůstal zdravý pouze jeden. Město Pardubice proto žádá občany, aby pokud je to možné svoji návštěvu odboru dopravy odložili.
      06:09
      Zaměstnanci jihlavské policie v karanténě
       V karanténě a izolaci je také 150 zaměstnanců jihlavské policie, která kvůli tomu dnes musela uzavřít jedno z oddělení konkrétně úsek na odboru služeb pro zbraně a bezpečnostní materiál.
       06:32
       30 obžalovaných politiků a úředníků
        Státní zástupce podal obžalobu na 3 desítky politiků a úředníků z Prahy 1. Podle vyšetřovatelů se dopustili maření úkolu úřední osoby nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku.
        07:02
        Deset měsíců vězení pro majitele psa
         Deset měsíců ve vězení má strávit muž, jehož pes vloni při venčení napadl 4 letého chlapce v parku u pražské petřínské rozhledny. Zvíře dítěti prokouslo hrudník a způsobilo mu tříštivé zlomeniny žeber a rány na hlavě.
         08:50
         Karlovarský kraj láká nové zdravotníky
          30 milionů korun. Takovou částku rozdělil mezi zdravotníky, kteří přišli do regionu za prací, Karlovarský kraj. I když náborové příspěvky jako motivace lékaře a sestry lákají, stále jich je v kraji málo.
          10:19
          Dražší energie pro Liberecký kraj
           Liberecký kraj zaplatí letos za elektřinu o 45 milionů korun více, než původně předpokládal. Původní dodavatel společnost Lumius, která měla elektřinu dodávat do konce letošního roku, oznámil ukončení dodávek.
           12:18
           Na start Jizerské padesátky letos můžou všichni závodníci
            Podmínkou už není očkovaní nebo prodělaná nemoc. Umožňuje to nařízení vlády, které začne platit 9. února. Přihlášených je přes sedm tisíc lidí. V prostoru startu musí mít všichni roušku.
            13:42
            Kůrovcová kalamita na Vysočině po několika letech konečně slábne
             Kůrovcová kalamita na Vysočině pomalu slábne, a to hlavně díky počasí – konkrétně dostatku vláhy. Že je v tomto kraji po letech na ústupu potvrzuje i státní podnik Lesy České republiky.
             15:31
             Boj s kůrovcem na Domažlicku
              S těžbou dříví teď pospíchají třeba na Dačicku. Tamním lesníkům už zbývá jen rok, aby stihli vykácet zbývající stromy po kůrovcové kalamitě.
              17:12
              Praha upraví okolí křižovatky U Bulhara
               Praha upraví pod magistrálou okolí křižovatky U Bulhara a také prostranství kolem nízkoprahového centra Naděje. To v místě poskytuje služby pro lidi bez domova.
               19:00
               Finanční rozdíly mezi pěstouny
                Nespokojení pěstouni. Například prarodiče, kteří se starají o svá vlastní vnoučata, za to od ledna pobírají od státu méně peněz, a to v řádu několika tisíc korun.
                20:48
                Dotační program na obnovu po tornádu
                 Dotační program na obnovu krajského a obecního majetku po tornádu by se měl prodloužit. Po návštěvě postižených obcí to řekl premiér Petr Fiala. V přípravě je také program pro zasažené podnikatele, kteří předchozí dotace čerpat nemohli.
                 21:13
                 Loupež dílů pro výrobu kol
                  Největší český výrobce jízdních kol "Bike Fun International" přišel při loupeži o díly pro výrobu kol za čtvrt miliardy korun. Jak uvedl, výrazně mu to zkomplikuje výrobu u některých modelů se zpozdí až o rok.
                  21:41
                  Tahač zablokoval Bělohradskou ulici
                   Tahač zablokoval na víc než hodinu a půl Bělehradskou ulici v Praze 4. Včera večer kolem desété hodiny se tam zasekl, když převážel vrtnou soupravu. K tomu se částečně propadl do chodníku.
                   22:06
                   Nový azylový dům v Jihlavě
                    V Jihlavě otevřeli nový azylový dům pro muže za 20 milionů korun. K dispozici je 19 malých místností s vlastní koupelnou a toaletou, kuchyňkou a postelí. Za službu, kterou poskytuje místní Středisko křesťanské pomoci, zaplatí lidi 130 korun za 24 hodin.
                    22:48
                    Nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích
                     Povodí Vltavy dokončilo nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích. Nová stavba na Jiráskově nábřeží v centru jihočeské metropole bude sloužit plavidlům a návštěvníkům od počátku letošní plavební sezony.
                     26:56
                     Nedostatek zdravotníků na Ústecku
                      Ústecký kraj se stále potýká s nedostatkem zdravotnického personálu. V severočeských nemocnicích chybí zhruba 200 zdravotních sester a 100 lékařů. Hejtmanství proto ve spolupráci s Krajskou zdravotní přišlo s mimořádnými benefity. Nabídne byty i rodinné domy.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      8. února 2022

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      23. dubna

                      23. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      22. dubna

                      Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

                      22. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      19. dubna

                      Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                      19. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      18. dubna

                      Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                      18. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      17. dubna

                      Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                      17. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      16. dubna

                      Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                      16. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      15. dubna

                      Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                      15. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      12. dubna

                      Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                      12. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      11. dubna

                      Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                      11. 4. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      10. dubna

                      ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                      10. 4. 2024 na ČT1

                      Napište nám