Události v regionech (Praha)

7. únor 2022

Část: Nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Přívaly sněhu a silný vítr dnes zkomplikovaly dopravu na horách — Nehoda vlaku na Domažlicku — Aktuální situace na horách — Aktuální situace na horách — Agendu řidičských průkazů na pardubickém magistrátu ochromila nákaza covidem-19 — Zaměstnanci jihlavské policie v karanténě — 30 obžalovaných politiků a úředníků — Deset měsíců vězení pro majitele psa — Karlovarský kraj láká nové zdravotníky — Dražší energie pro Liberecký kraj — Na start Jizerské padesátky letos můžou všichni závodníci — Kůrovcová kalamita na Vysočině po několika letech konečně slábne — Boj s kůrovcem na Domažlicku — Praha upraví okolí křižovatky U Bulhara — Finanční rozdíly mezi pěstouny — Dotační program na obnovu po tornádu — Loupež dílů pro výrobu kol — Tahač zablokoval Bělohradskou ulici — Nový azylový dům v Jihlavě — Nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích — Nedostatek zdravotníků na Ústecku

Části dílu

01:10
Přívaly sněhu a silný vítr dnes zkomplikovaly dopravu na horách
  Problémy s počasím už byly v noci na pondělí. Některé silnice byly během dne opakovaně zaváté. V horských střediscích se kvůli sněhu řada lidí nemohla dostat k autům.
  02:47
  Nehoda vlaku na Domažlicku
   Na Domažlicku, konkrétně u Hlohové, narazil vlak do spadlého stromu.
   04:06
   Aktuální situace na horách
    Situace v jihočeské části Šumavy je prakticky už od odpoledne klidná. Silničáři odpoledne vyjížděli už jen k odklízení drobných závějí a sněhových jazyků a na některých místech obnovují posyp.
    05:07
    Aktuální situace na horách
     V Krkonoších stále fouká silný nárazový vítr a chumelí. Za posledních 24 hodin napadlo na některých místech až 40 cm sněhu. Obezřetní by měli být hlavně řidiči.
     05:47
     Agendu řidičských průkazů na pardubickém magistrátu ochromila nákaza covidem-19
      Agendu řidičských průkazů na pardubickém magistrátu ochromila nákaza covidem-19. Ze všech úředníků tam zůstal zdravý pouze jeden. Město Pardubice proto žádá občany, aby pokud je to možné svoji návštěvu odboru dopravy odložili.
      06:09
      Zaměstnanci jihlavské policie v karanténě
       V karanténě a izolaci je také 150 zaměstnanců jihlavské policie, která kvůli tomu dnes musela uzavřít jedno z oddělení konkrétně úsek na odboru služeb pro zbraně a bezpečnostní materiál.
       06:32
       30 obžalovaných politiků a úředníků
        Státní zástupce podal obžalobu na 3 desítky politiků a úředníků z Prahy 1. Podle vyšetřovatelů se dopustili maření úkolu úřední osoby nebo porušení povinnosti při správě cizího majetku.
        07:02
        Deset měsíců vězení pro majitele psa
         Deset měsíců ve vězení má strávit muž, jehož pes vloni při venčení napadl 4 letého chlapce v parku u pražské petřínské rozhledny. Zvíře dítěti prokouslo hrudník a způsobilo mu tříštivé zlomeniny žeber a rány na hlavě.
         08:50
         Karlovarský kraj láká nové zdravotníky
          30 milionů korun. Takovou částku rozdělil mezi zdravotníky, kteří přišli do regionu za prací, Karlovarský kraj. I když náborové příspěvky jako motivace lékaře a sestry lákají, stále jich je v kraji málo.
          10:19
          Dražší energie pro Liberecký kraj
           Liberecký kraj zaplatí letos za elektřinu o 45 milionů korun více, než původně předpokládal. Původní dodavatel společnost Lumius, která měla elektřinu dodávat do konce letošního roku, oznámil ukončení dodávek.
           12:18
           Na start Jizerské padesátky letos můžou všichni závodníci
            Podmínkou už není očkovaní nebo prodělaná nemoc. Umožňuje to nařízení vlády, které začne platit 9. února. Přihlášených je přes sedm tisíc lidí. V prostoru startu musí mít všichni roušku.
            13:42
            Kůrovcová kalamita na Vysočině po několika letech konečně slábne
             Kůrovcová kalamita na Vysočině pomalu slábne, a to hlavně díky počasí – konkrétně dostatku vláhy. Že je v tomto kraji po letech na ústupu potvrzuje i státní podnik Lesy České republiky.
             15:31
             Boj s kůrovcem na Domažlicku
              S těžbou dříví teď pospíchají třeba na Dačicku. Tamním lesníkům už zbývá jen rok, aby stihli vykácet zbývající stromy po kůrovcové kalamitě.
              17:12
              Praha upraví okolí křižovatky U Bulhara
               Praha upraví pod magistrálou okolí křižovatky U Bulhara a také prostranství kolem nízkoprahového centra Naděje. To v místě poskytuje služby pro lidi bez domova.
               19:00
               Finanční rozdíly mezi pěstouny
                Nespokojení pěstouni. Například prarodiče, kteří se starají o svá vlastní vnoučata, za to od ledna pobírají od státu méně peněz, a to v řádu několika tisíc korun.
                20:48
                Dotační program na obnovu po tornádu
                 Dotační program na obnovu krajského a obecního majetku po tornádu by se měl prodloužit. Po návštěvě postižených obcí to řekl premiér Petr Fiala. V přípravě je také program pro zasažené podnikatele, kteří předchozí dotace čerpat nemohli.
                 21:13
                 Loupež dílů pro výrobu kol
                  Největší český výrobce jízdních kol "Bike Fun International" přišel při loupeži o díly pro výrobu kol za čtvrt miliardy korun. Jak uvedl, výrazně mu to zkomplikuje výrobu u některých modelů se zpozdí až o rok.
                  21:41
                  Tahač zablokoval Bělohradskou ulici
                   Tahač zablokoval na víc než hodinu a půl Bělehradskou ulici v Praze 4. Včera večer kolem desété hodiny se tam zasekl, když převážel vrtnou soupravu. K tomu se částečně propadl do chodníku.
                   22:06
                   Nový azylový dům v Jihlavě
                    V Jihlavě otevřeli nový azylový dům pro muže za 20 milionů korun. K dispozici je 19 malých místností s vlastní koupelnou a toaletou, kuchyňkou a postelí. Za službu, kterou poskytuje místní Středisko křesťanské pomoci, zaplatí lidi 130 korun za 24 hodin.
                    22:48
                    Nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích
                     Povodí Vltavy dokončilo nové vývaziště plavidel v Českých Budějovicích. Nová stavba na Jiráskově nábřeží v centru jihočeské metropole bude sloužit plavidlům a návštěvníkům od počátku letošní plavební sezony.
                     26:56
                     Nedostatek zdravotníků na Ústecku
                      Ústecký kraj se stále potýká s nedostatkem zdravotnického personálu. V severočeských nemocnicích chybí zhruba 200 zdravotních sester a 100 lékařů. Hejtmanství proto ve spolupráci s Krajskou zdravotní přišlo s mimořádnými benefity. Nabídne byty i rodinné domy.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      8. únor 2022

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      24. březen

                      Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                      24. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      23. březen

                      Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                      23. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      22. březen

                      Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                      22. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      21. březen

                      ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                      21. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      20. březen

                      Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                      20. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      17. březen

                      Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                      17. 3. 2023 na ČT1

                      Napište nám