26 minut

6. ledna 2022

Část: Nedostatek parkovacích míst ve městech

Obsah dílu

Headlines — Poukazy na léčebné pobyty v lázních — Slevové poukazy na pobyt v lázních — Zachycena konžská varianta covidu-19 — Testování ve školách — Stavba další části dálnice D3 — Řidiči autobusů v Děčíně — Peněžité tresty za popírání holocaustu — Česká obchodní inspekce kontroluje slevy — Lanovka na Ještěd — Přemnožení bobři na jihu Čech — Nová základna záchranářů v Temném Dole — V Krkonoších po oblevě napadl nový sníh — Centrum Beseda v Moravských Budějovicích — Nedostatek parkovacích míst ve městech — Zákaz vyhazování vánočních stromků — Údržba skleníku v Lednici — Pravoslavné Vánoce

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:56
  Poukazy na léčebné pobyty v lázních
   Za jeden a půl roku fungování programu Covid lázně Ministerstvo pro místní rozvoj proplatilo bezmála 110 tisíc slevových poukazů na pobyt v lázních celkem za 440 milionů korun. Program má pokračovat i letos.
   02:51
   Slevové poukazy na pobyt v lázních
    Do konce uplynulého roku bylo možné na poukázkách dostat 4 tisíce korun. Teď je to polovina a lze je využít ještě do konce března. Skoro 30 tisíc poukazů je k dispozici na portálu vládní agentury Kudyznudy.
    03:33
    Zachycena konžská varianta covidu-19
     V ČR je další varianta koronaviru. Je to takzvaná konžská varianta, známá z Afriky z loňského září. První výskyt zachytila alboratoř FN v Hradci Králové.
     05:26
     Testování ve školách
      Žáci, studenti, pedagogové a další zaměstnanci základní a středních škol se podruhé v tomto týdnu testovali na koronavirus, a to všichni, bez ohledu na to, jestli jsou, nebo nejsou proti covidu očkovaní, popřípadě jestli nemoc v posledním půlroce prodělali.
      07:09
      Stavba další části dálnice D3
       Na jihu Čech může začít stavba další části dálnice D3, a to osm a půl kilometrů dlouhého úseku Dolní Třebonín – Kaplice-nádraží. Ředitelství silnic a dálnic o tom podepsalo smlouvu s Metrostavem. Stavět se má začít v únoru, dokončení úseku je naplánované na 2. polovinu roku 2024.
       07:29
       Řidiči autobusů v Děčíně
        Tvrdé vyjednávání se teď vede v Děčíně mezi dopravním podnikem města a jeho odbory o to, kolik dostanou řidiči městských autobusů přidáno. Chtějí navýšení platu o 15 procent. Město za reálnou považuje poloviční výši a řeší, kde na to vzít. Nová kolektivní smlouva odborů s děčínským dopravním podnikem má být podepsána do konce ledna.
        09:32
        Peněžité tresty za popírání holocaustu
         Nakladatelství Bodyart Press a jeho jednatelka Hedvika Fiksová dostaly u soudu ve Žďáru nad Sázavou peněžité tresty za popírání holokaustu, konkrétně za přečin popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy. Tresty jsou ve výši 45 tisíc korun pro nakladatelství, 15 tisíc korun pro jednatelku. Jde o to, že vydaly knihu Mýtus šesti milionů amerického historika Davida Leslieho Hoggana, která genocidu zpochybňuje.
         11:08
         Česká obchodní inspekce kontroluje slevy
          Začaly povánoční výprodeje. A jestli slevy, na které obchody lákají, jsou fér, kontrolují terénní pracovníci obchodní inspekce.
          12:49
          Lanovka na Ještěd
           Nejméně tři roky nevyjede kabinová lanovka na Ještěd, kterou zastavila říjnová tragická havárie. Podle výrobců nelze provést základní opravu kvůli stávajícím bezpečnostním normám.
           13:14
           Přemnožení bobři na jihu Čech
            Populace bobra evropského na jihu Čech je stále početnější a šíří se dál a dál. Bobři už kácejí stromy i na Vltavě u Českého Krumlova. Kmeny, které tam kvůli jejich usilovné činnosti padají do řeky a na břehy, odstraňuje Povodí Vltavy.
            15:35
            Nová základna záchranářů v Temném Dole
             Zkracuje se doba dojezdu pozemní zdravotnické záchranné služby ve východní části Krkonoš, a to až o polovinu. Otevřelo se totiž výjezdové stanoviště v Temném Dole. Konkrétně to pomůže například Peci pod Sněžkou nebo Pomezním Boudám.
             18:05
             V Krkonoších po oblevě napadl nový sníh
              Dnes napadlo v Krkonoších kolem pěti centimetrů sněhu. Zítra a o víkendu by mělo také sněžit a předpokládá se, že napadne přes 10 centimetrů. Hory se tak zase začínají plnit lidmi. Více už v reportáži Kateřiny Bibenové.
              19:31
              Centrum Beseda v Moravských Budějovicích
               Kulturní centrum Beseda v Moravských Budějovicích není ani 3 roky po rekonstrukci zkolaudované. V budově totiž po renovaci neladí potřebná zvuková izolace a historický charakter objektu.
               21:10
               Nedostatek parkovacích míst ve městech
                V Českých Budějovicích je pořád akutní nedostatek parkovacích míst, ve městě chybějí i parkovací domy.
                22:50
                Zákaz vyhazování vánočních stromků
                 Složitější povánoční úklid budou mít lidé v Ostravě. Město tam totiž vyhláškou zakázalo vyhazovat vánoční stromky ke kontejnerům. Podobný zákaz platí i v dalších městech, například v Přerově. V Ostravě alespoň radnice bude stromky svážet. Obyvatelům Přerova ale nezbude nic jiného, než s nimi jako s nadměrným odpadem vyrazit do sběrného dvora.
                 23:13
                 Údržba skleníku v Lednici
                  Každoroční údržbou právě prochází skleník na zámku v Lednici na Břeclavsku. Zahradníci se tam starají o 260 tropických a subtropických rostlin. Čeká je však i čištění celé konstrukce skleníku, který je dlouhý téměř sto metrů. Měsíc leden je k údržbě ideální, skleník totiž bývá pro návštěvníky uzavřený.
                  23:40
                  Pravoslavné Vánoce
                   V západní křesťanské tradici svátkem Tří králů končí období Vánoc. Ne tak ale v pravoslavné církvi. Pro ni 6. lednem Vánoce naopak teprve začínají. Těmito záběry jsme živě v nejstarším pravoslavném chrámu v Čechách - v chrámu svaté Olgy ve Františkových Lázních. Pravoslavné Vánoce budou trvat do 19. ledna.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   7. ledna 2022

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   24. května

                   24. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. května

                   Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                   23. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. května

                   Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                   22. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. května

                   V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                   21. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   20. května

                   Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                   20. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. května

                   Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                   17. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. května

                   Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                   16. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. května

                   Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                   15. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   14. května

                   Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                   14. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. května

                   Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                   13. 5. 2024 na ČT1

                   Napište nám