Události v regionech (Praha)

6. leden 2022

Část: Nedostatek parkovacích míst ve městech

Obsah dílu

Headlines — Poukazy na léčebné pobyty v lázních — Slevové poukazy na pobyt v lázních — Zachycena konžská varianta covidu-19 — Testování ve školách — Stavba další části dálnice D3 — Řidiči autobusů v Děčíně — Peněžité tresty za popírání holocaustu — Česká obchodní inspekce kontroluje slevy — Lanovka na Ještěd — Přemnožení bobři na jihu Čech — Nová základna záchranářů v Temném Dole — V Krkonoších po oblevě napadl nový sníh — Centrum Beseda v Moravských Budějovicích — Nedostatek parkovacích míst ve městech — Zákaz vyhazování vánočních stromků — Údržba skleníku v Lednici — Pravoslavné Vánoce

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:56
  Poukazy na léčebné pobyty v lázních
   Za jeden a půl roku fungování programu Covid lázně Ministerstvo pro místní rozvoj proplatilo bezmála 110 tisíc slevových poukazů na pobyt v lázních celkem za 440 milionů korun. Program má pokračovat i letos.
   02:51
   Slevové poukazy na pobyt v lázních
    Do konce uplynulého roku bylo možné na poukázkách dostat 4 tisíce korun. Teď je to polovina a lze je využít ještě do konce března. Skoro 30 tisíc poukazů je k dispozici na portálu vládní agentury Kudyznudy.
    03:33
    Zachycena konžská varianta covidu-19
     V ČR je další varianta koronaviru. Je to takzvaná konžská varianta, známá z Afriky z loňského září. První výskyt zachytila alboratoř FN v Hradci Králové.
     05:26
     Testování ve školách
      Žáci, studenti, pedagogové a další zaměstnanci základní a středních škol se podruhé v tomto týdnu testovali na koronavirus, a to všichni, bez ohledu na to, jestli jsou, nebo nejsou proti covidu očkovaní, popřípadě jestli nemoc v posledním půlroce prodělali.
      07:09
      Stavba další části dálnice D3
       Na jihu Čech může začít stavba další části dálnice D3, a to osm a půl kilometrů dlouhého úseku Dolní Třebonín – Kaplice-nádraží. Ředitelství silnic a dálnic o tom podepsalo smlouvu s Metrostavem. Stavět se má začít v únoru, dokončení úseku je naplánované na 2. polovinu roku 2024.
       07:29
       Řidiči autobusů v Děčíně
        Tvrdé vyjednávání se teď vede v Děčíně mezi dopravním podnikem města a jeho odbory o to, kolik dostanou řidiči městských autobusů přidáno. Chtějí navýšení platu o 15 procent. Město za reálnou považuje poloviční výši a řeší, kde na to vzít. Nová kolektivní smlouva odborů s děčínským dopravním podnikem má být podepsána do konce ledna.
        09:32
        Peněžité tresty za popírání holocaustu
         Nakladatelství Bodyart Press a jeho jednatelka Hedvika Fiksová dostaly u soudu ve Žďáru nad Sázavou peněžité tresty za popírání holokaustu, konkrétně za přečin popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy. Tresty jsou ve výši 45 tisíc korun pro nakladatelství, 15 tisíc korun pro jednatelku. Jde o to, že vydaly knihu Mýtus šesti milionů amerického historika Davida Leslieho Hoggana, která genocidu zpochybňuje.
         11:08
         Česká obchodní inspekce kontroluje slevy
          Začaly povánoční výprodeje. A jestli slevy, na které obchody lákají, jsou fér, kontrolují terénní pracovníci obchodní inspekce.
          12:49
          Lanovka na Ještěd
           Nejméně tři roky nevyjede kabinová lanovka na Ještěd, kterou zastavila říjnová tragická havárie. Podle výrobců nelze provést základní opravu kvůli stávajícím bezpečnostním normám.
           13:14
           Přemnožení bobři na jihu Čech
            Populace bobra evropského na jihu Čech je stále početnější a šíří se dál a dál. Bobři už kácejí stromy i na Vltavě u Českého Krumlova. Kmeny, které tam kvůli jejich usilovné činnosti padají do řeky a na břehy, odstraňuje Povodí Vltavy.
            15:35
            Nová základna záchranářů v Temném Dole
             Zkracuje se doba dojezdu pozemní zdravotnické záchranné služby ve východní části Krkonoš, a to až o polovinu. Otevřelo se totiž výjezdové stanoviště v Temném Dole. Konkrétně to pomůže například Peci pod Sněžkou nebo Pomezním Boudám.
             18:05
             V Krkonoších po oblevě napadl nový sníh
              Dnes napadlo v Krkonoších kolem pěti centimetrů sněhu. Zítra a o víkendu by mělo také sněžit a předpokládá se, že napadne přes 10 centimetrů. Hory se tak zase začínají plnit lidmi. Více už v reportáži Kateřiny Bibenové.
              19:31
              Centrum Beseda v Moravských Budějovicích
               Kulturní centrum Beseda v Moravských Budějovicích není ani 3 roky po rekonstrukci zkolaudované. V budově totiž po renovaci neladí potřebná zvuková izolace a historický charakter objektu.
               21:10
               Nedostatek parkovacích míst ve městech
                V Českých Budějovicích je pořád akutní nedostatek parkovacích míst, ve městě chybějí i parkovací domy.
                22:50
                Zákaz vyhazování vánočních stromků
                 Složitější povánoční úklid budou mít lidé v Ostravě. Město tam totiž vyhláškou zakázalo vyhazovat vánoční stromky ke kontejnerům. Podobný zákaz platí i v dalších městech, například v Přerově. V Ostravě alespoň radnice bude stromky svážet. Obyvatelům Přerova ale nezbude nic jiného, než s nimi jako s nadměrným odpadem vyrazit do sběrného dvora.
                 23:13
                 Údržba skleníku v Lednici
                  Každoroční údržbou právě prochází skleník na zámku v Lednici na Břeclavsku. Zahradníci se tam starají o 260 tropických a subtropických rostlin. Čeká je však i čištění celé konstrukce skleníku, který je dlouhý téměř sto metrů. Měsíc leden je k údržbě ideální, skleník totiž bývá pro návštěvníky uzavřený.
                  23:40
                  Pravoslavné Vánoce
                   V západní křesťanské tradici svátkem Tří králů končí období Vánoc. Ne tak ale v pravoslavné církvi. Pro ni 6. lednem Vánoce naopak teprve začínají. Těmito záběry jsme živě v nejstarším pravoslavném chrámu v Čechách - v chrámu svaté Olgy ve Františkových Lázních. Pravoslavné Vánoce budou trvat do 19. ledna.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   7. leden 2022

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. březen

                   Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                   23. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. březen

                   Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                   22. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. březen

                   ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                   21. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. březen

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. březen

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám