Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Vakcíny pro děti dorazily do ČR — Počty nově nakažených klesají — Mobilní týmy energetiků radí na Třeboňsku — Policie k zásahu v Teplicích — Hromadná nehoda čtyř aut mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi — Města pro život — Zdraží se odtahy vozidel — Zdravotnickým záchranným službám chybí personál — Přibývá zranění — Záchranná služba Karlovarského kraje má denně v průměru 115 výjezdu — Finanční motivace pro studenty zdravotnických škol — Náborové příspěvky jsou jedna věc, další problém je s platy — Financování provozu zdravotnické záchranné služby — Demolice vojenského objektu v Milovicích — Nová podoba keltského oppida Závist — Nárůst úrazů na horách — Nové jízdní řády — Vánoční stromky pro nemocnice — Sběratel kalendářů se těší na nové kousky

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv
  01:19
  Vakcíny pro děti dorazily do ČR
   Do Česka dorazily první dávky dětských vakcín. Zamířily do tří centrálních skladů v Olomouci, Táboře a na Pardubicku rozvážet do ordinací a center by je distribuční firma měla ve čtvrtek. Kromě toho si vakcíny už převzaly i některé nemocnice.
   03:22
   Počty nově nakažených klesají
    Epidemie covidu-19 v Česku slábne. Laboratoře včera odhalily 11 896 případů koronaviru. To je nejméně ve všední den za poslední 4 týdny.
    03:44
    Mobilní týmy energetiků radí na Třeboňsku
     Energetici vyrazili za bývalými zákazníky firmy Bohemia Energy. Jen společnost E.ON eviduje tisíce lidí, které se zatím nepodařilo oslovit, nebo na ně chybí kontakty. Dál proto zůstávají v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Dnes mohli přijít na improvizované poradenské místo v Třeboni.
     05:48
     Policie k zásahu v Teplicích
      Při červnovém zákroku v Teplicích, po kterém zemřel zadržený muž, se měli policisté dopustit tří pochybení. Uvedla to zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Podle ní policisté například včas nezavolali záchranáře potom, co muž zkolaboval. Policie vinu opakovaně odmítla s tím, že mezi zákrokem policistů a úmrtím muže nebyla prokázána žádná příčinná souvislost a policisté postupovali v souladu s platnými předpisy.
      06:35
      Hromadná nehoda čtyř aut mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi
       Sedm lidí se zranilo a z toho tři středně těžce. Záchranná služba je rozvezla do dvou nemocnic v Plzeňském kraji. Příčiny havárie vyšetřuje policie.
       07:13
       Města pro život
        Nejlépe se lidem v Česku žije ve středočeských Říčanech, nejhůře v Orlové v Moravskoslezském kraji. Takové jsou výsledky každoročního šetření projektu Obce v datech. Ten srovnává přes dvě stovky tuzemských měst.
        09:17
        Zdraží se odtahy vozidel
         V Litvínově za odtah lidé od ledna příštího roku zaplatí téměř o 400 korun víc. Celkem to bude 2 570 Kč. Má tak být dražší, než je teď například v Praze.
         10:46
         Zdravotnickým záchranným službám chybí personál
          Záchranáři vyjíždějí k extrémnímu množství případů a potýkají se s nedostatkem personálu. Napříč Českem chybí zdravotnickým záchranným službám vyšší desítky lékařů, záchranářů i operátorů. Výjimkou není ani Karlovarský kraj.
          12:00
          Přibývá zranění
           V posledních týdnech jich zase přibylo stejně jako tísňových volání kvůli koronaviru.
           12:27
           Záchranná služba Karlovarského kraje má denně v průměru 115 výjezdu
            K jedné čtvrtině z nich vyráží i lékař. Právě odborníky záchranka dlouhodobě shání.
            13:33
            Finanční motivace pro studenty zdravotnických škol
             Karlovarské hejtmanství není jediné, které záchranářům náborové příspěvky nabízí. A stále častěji přichází kraje třeba i se stipendijními programy, kterými chtějí finančně motivovat studenty zdravotnických škol a zároveň si je zavázat, aby zůstali pracovat právě v jejich regionu. Ani to ale nestačí.
             13:57
             Náborové příspěvky jsou jedna věc, další problém je s platy
              Záchranná služba nemůže konkurovat podmínkám, které nabízejí velké a soukromé nemocnice. Zdravotnické záchranné služby fungují jako příspěvkové organizace krajů.
              14:16
              Financování provozu zdravotnické záchranné služby
               Aktuálně kraje pokrývají náklady zhruba z 55%. Z plateb od pojišťoven jde 35% rozpočtu záchranek a 10% od ministerstva zdravotnictví, které hradí pouze náklady na řešení mimořádných událostí a provoz letadel pro záchrannou službu.
               14:59
               Demolice vojenského objektu v Milovicích
                V Milovicích zbourali poslední ze čtyř bývalých vojenských budov. Na největší sovětské základně v bývalém Československu působily po srpnové okupaci z roku 1968 desítky tisíc lidí. Po odchodu Sovětů je vystřídali bezdomovci.
                17:06
                Nová podoba keltského oppida Závist
                 Jedna z nejvýznamějších archeologických památek v Česku má mít novou podobu. Středočeský kraj spolu s archeology chystá místo na kopci u Dolních Břežan proměnu tak, aby se lidem víc přiblížilo, jak keltské sídlo v minulosti vypadalo. Ne všichni s novými plány ale souhlasí, sepsali proto i petici.
                 18:48
                 Nárůst úrazů na horách
                  Na rozdíl od minulého roku, kdy kvůli zavřeným vlekům ošetřovali záchranáři hlavně skialpinisty a běžkaře se letos úrazy vrátili i na sjezdové tratě.
                  22:00
                  Nové jízdní řády
                   Na železniční trati mezi Jičínem a Nymburkem se díky nové výhybně zkrátily jízdní časy vlaků nejvíc v celém Česku. Místní si ale stěžují, že s novým jízdním řádem spojů opět ubylo.
                   23:36
                   Vánoční stromky pro nemocnice
                    Napříč Českem je připravily Lesy České republik.
                    26:25
                    Sběratel kalendářů se těší na nové kousky
                     S koncem roku se v obchodech objevuje stále víc kalendářů. Tenhle čas těší hlavně sběratele. Další kusy do své sbírky tak přidává i Lubomír Zamazal z Třebíčska, který má nejvíce kapesních kalendářů v celém Česku přes půl milionu.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                     Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                     Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                     Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                     Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                     Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                     Napište nám