Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová covidová oddělení v nemocnicích — V českokrumlovské nemocnici chybí personál — Epidemická situace v Plzeňském kraji — Varianta omikron na severu Čech — Nelegální přihlašování aut z ciziny — V obchodech chybí elektronika — Více střetů se zvěří v Karlovarském kraji — Očkování bez objednání — Neočkovaný muž po hospitalizaci změnil názor na očkování — Volná místa na očkování — Očkování s ukázkou hasičské techniky — Povinné testování zaměstnanců — Sněžení zaměstnává silničáře — Schválení odkupu Hrabalovy vily — Oprava Dalešické přehrady — Opět roste zájem o otužování

Části dílu

01:11
Nová covidová oddělení v nemocnicích
  Kvůli náporu pacientů s covidem nemocnice otevírají další takzvaná covidária. A kvůli tomu ruší plánované operace. Týká se to i středočeské Příbrami.
  03:11
  V českokrumlovské nemocnici chybí personál
   Zdravotnický personál teď schází také nemocnici v Českém Krumlově. Chybějí tam hlavně sestry na infekčním oddělení. Vedení nemocnice proto požádalo o pomoc hasiče i armádu.
   04:50
   Epidemická situace v Plzeňském kraji
    Počty hospitalizovaných pacientů s covidem-19 sledujeme také v Plzeňském kraji. Situace se tam zhoršuje například ve fakultní nemocnici, která už musela začít omezovat odkladnou péči.
    07:14
    Varianta omikron na severu Čech
     Žena z Liberecka má variantu omikron. Potvrdila to Krajská nemocnice Liberec. Jde o první potvrzený případ této varianty koronaviru v České republice.
     08:42
     Nelegální přihlašování aut z ciziny
      Deset let je starý případ nelegálního přihlašování aut z ciziny na MÚ v Dobrušce. Přesto jeho důsledky radnice likviduje dodnes.
      10:19
      V obchodech chybí elektronika
       Na trhu scházejí herní konzole, počítače, ale i mobilní telefony. Oblíbená elektronika, kterou si často děti i dospělí přejí najít pod vánočním stromem, je teď podle prodejců nedostatkovým zbožím, a to nejen na českém trhu. Důvodem jsou chybějící čipy, ale i problémy v mezinárodní dopravě.
       12:00
       Více střetů se zvěří v Karlovarském kraji
        O víc než polovinu se od loňska zvýšil v Karlovarském kraji počet dopravních nehod, při kterých došlo ke střetu se zvěří. Nejvíc jich policie eviduje na hlavním tahu, který propojuje regiony severních a západních Čech. Nejčastější jsou v této souvislosti kolize s divokými prasaty a srnčí zvěří.
        13:52
        Očkování bez objednání
         Roste zájem o očkování bez registrace. Na mnoha místech lidé opět stojí fronty. A posilují také očkovací místa přímo v nemocnicích.
         16:09
         Neočkovaný muž po hospitalizaci změnil názor na očkování
          Řada lidí s očkováním ale stále váhá. To byl případ i čtyřicetiletého Petra Valenty z Markvartovic. Přesvědčil ho až pobyt na jednotce intenzivní péče. Se svými zážitky se svěřil štábu České televize.
          17:10
          Volná místa na očkování
           V Česku máme k dnešku víc než dvě stě dvacet očkovacích míst. Zhruba třetina z nich je pro lidi bez registrace. Nejméně jich je v Olomouckém kraji. Naopak nejvíc v Praze. V hlavním městě jich je hned 17. Zároveň jsou ale stovky tisíc míst v Praze v registrační systému ještě volné. Ode dneška se také lidé můžou nechat ve zkráceném termínu nechat očkovat třetí dávkou.
           18:32
           Očkování s ukázkou hasičské techniky
            S vakcinací stále pomáhají i mobilní očkovací týmy. Třeba do Bíliny, kde vedení města na konci října řešilo velké ohnisko nákazy v jedné z tamních základních škol, přijeli naočkovat rodiče s dětmi lidé z Českého červeného kříže a pojali ho tak trochu jako zábavu. Na místo totiž pozvali i hasiče s ukázkami techniky.
            19:42
            Povinné testování zaměstnanců
             Do dneška musely firmy, živnostníci nebo úřady dokončit první kolo povinného testování zaměstnanců. I když výjimku z testování mají očkovaní nebo ti, kteří covid-19 v posledním půlroce prodělali, některé podniky kvůli možnému záchytu onemocnění testují všechny své pracovníky. Přistoupil k tomu také pivovar v Českých Budějovicích.
             21:14
             Sněžení zaměstnává silničáře
              Sněžení stále zaměstnává silničáře. Například v Karlovarském kraji vyjely sypače v noci na dnešek. Napadlo tam až 5 centimetrů nového sněhu.
              21:45
              Schválení odkupu Hrabalovy vily
               Expozice, která připomene život a tvorbu Bohumila Hrabala. V ní se má proměnit chata v Kersku, kde spisovatel pobýval. Středočeský kraj dnes dostal svolení zastupitelstva ke koupi objektu za necelých 10 milionů korun.
               22:12
               Oprava Dalešické přehrady
                Končí velká oprava hráze Dalešické přehrady. Se sto metry je nejvyšší v Česku. A navíc má neobvyklou konstrukci. Je vysypaná kamením. Jako taková je i druhá největší v Evropě. Po 40 letech ale bylo nutné balvany doplnit.
                23:42
                Opět roste zájem o otužování
                 V současné době opět roste zájem o otužování. Potvrzují to jeho lektoři. Zkušení otužilci ale zjišťují, že někteří začátečníci můžou kvůli chybnému postupu svému zdraví spíše uškodit.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám