Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Epidemická situace v Česku — Nový postup vyšetření protilátek — Povinné očkování pracovníků v sociálních službách — Převoz pacientů z Brna do Prahy — Praha zrušila rozsvěcení vánočního stromu — Adventní trhy v Plzni — Zákaz chovu drůbeže pod širým nebem — Losování o startovací byty — Diagnostika stavu Mánesova mostu — Revize lanovky na Plešivci — Kontroly lanovek — Kontrola zadovské lanovky — Pochod živých v Terezíně

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:10
  Epidemická situace v Česku
   Koronavirová situace v Česku se dál zhoršuje. Města ruší adventní akce, některé nemocnice na Moravě péči o covidové pacienty kapacitně přestávají zvládat. V Jihočeském kraji, kde je v Čechách situace nejhorší, radikálně roste zájem o testování na covid. Na termín se čeká i několik dní.
   03:25
   Nový postup vyšetření protilátek
    Mezi lidmi roste zájem o zjištění protilátek po očkování nebo prodělaném onemocnění. Podle lékařů fakultní nemocnice v Plzni by ale jenom hladina protilátek neměla být určující v rozhodování, jestli se nechat očkovat, popřípadě přeočkovat, protože protilátky samy o sobě spolehlivou ochranu před nákazou nezaručují. A přicházejí s vlastní studií, jak buněčnou imunitu zkoumat.
    06:35
    Povinné očkování pracovníků v sociálních službách
     Vláda v pátek přijme další opatření, řeší i případné povinné očkování pro hasiče, policisty, zdravotníky a pracovníky v sociálních službách. Ředitelé zařízení sociálních služeb se obávají, že nařízená povinnost nechat se očkovat, by mohla znamenat odliv jejich pracovníků.
     08:46
     Převoz pacientů z Brna do Prahy
      Armáda zítra převeze 19 pacientů s covidem z brněnských fakultních nemocnic do Prahy, protože ty brněnské už péči, hlavně kapacitně, nezvládají. Ve čtyřech případech jde o pacienty na umělé plicní ventilaci.
      09:10
      Praha zrušila rozsvěcení vánočního stromu
       Hlavní město zrušilo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí i s doprovodným programem. Důvodem je špatná epidemická situace v zemi. Dvacetimetrový nazdobený smrk měl být rozsvícen v sobotu v předvečer první adventní neděle.
       09:45
       Adventní trhy v Plzni
        Rozsvěcení vánočních stromů na náměstích bez diváků v předem neoznamovaných časech, rušení programu vánočních trhů - města a obce v celém Česku se přizpůsobují zhoršující se covidové situaci v zemi. Kde naopak už adventní trhy začaly a bez patrných omezení, to je Plzeň, jsou tam na náměstí Republiky.
        11:24
        Zákaz chovu drůbeže pod širým nebem
         Všechna drůbež, všichni ptáci musí teď být z rozhodnutí Státní veterinární správy chováni jen pod střechou, ve vnitřních prostorách. Souvisí to s výskytem vysoce patogenního typu ptačí chřipky H5N1. Ten byl sice zjištěný ve dvou chovech hus a kachen na Novohradsku v jižních Čechách, nařízení ale platí pro celé Česko.
         13:29
         Losování o startovací byty
          Hradec Králové uspořádal veřejné losování o 60 startovacích městských bytů. Bydlení v nich je desetkrát levnější než v běžném, komerčním nájmu. Město tyto byty nabízí mladým rodinám.
          14:57
          Diagnostika stavu Mánesova mostu
           Mánesův most v Praze prochází prověrkou bezpečnosti. Experti ho testují, provádějí diagnostiku jeho stavu. V souvislosti s tím je most pro dopravu zavřený a bude neprůjezdný až do neděle.
           16:33
           Revize lanovky na Plešivci
            Změna vyhlášky o kontrolách lanovek a taky jejich důslednější kontroly ještě před zahájením zimní sezony. Ke zpřísnění Drážní úřad přistoupil po neštěstí na Ještědu na konci října, kde v lanovkové kabině, která spadla, přišel o život průvodčí. Revizi lanovky dnes zahájili technici ve ski areálu na Plešivci u Abertam v Krušných horách.
            18:55
            Kontroly lanovek
             Povinnost doložit termíny kontrol, oprav a údržby mají ještě před zahájením sezony všichni provozovatelé lanovek - celkem je jich po celé republice 115. Teď jsou ale kontroly ještě důkladnější. A na jejich bezpečnost dohlíží drážní úřad.
             20:19
             Kontrola zadovské lanovky
              Na šumavském Zadově bude na zátěžovou zkoušku dohlížet pro změnu zástupce výrobce z Francie.
              21:58
              Pochod živých v Terezíně
               80. let od založení židovského ghetta si dnes připomněli lidé v Terezíně. První transport s takzvaným komandem výstavby do pevnostního města dorazilo právě 24. listopadu 1941. Mělo připravit objekty ve městě pro ubytování dalších odsunutých židů.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

               Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

               Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám