26 minut

16. listopad 2021

Obsah dílu

Headlines — Nárůst počtu hospitalizovaných pacientů — Výsledky druhého kola testování na covid-19 ve školách — Pilotní testování předškoláků v Praze 9 — Soud v Havlíčkově Brodě potrestal za pád mostu dva stavbyvedoucí. — Krkonošská causa bez trestu — S dodávkami elektřiny a plynu končí Ray Energy — Nejnovější polský návrh dohody na řešení sporu o těžbu v hnědo-uhelném dole Turów je pro Česko nepřijatelný — Roste počet zadržených nelegálních migrantů — Kvůli vyšším nákladům zemědělci omezují provozy — Zemědělci a zdražení energií — Rostlinná výroba — Počet zemědělských podniků se za posledních dvacet let snížil v Česku o jednu čtvrtinu, z 39 ti tisíc v roce 2000 na necelých 29 000 — Policejní kontroly v Sokolově — Nad osadou Jizerka vrtulník přepravoval most. — Výstava Naši Němci v Ústí nad Labem — V Teplických skalách se utrhl pískovcový blok — Požár kamionů na D4 a D5 — Dalších 5 let vězení dnes vyměřil Krajský soud v Plzni vězni Marku Vadelovi — Rekonstrukce Jiráskova jezu — Klatovská knihovna jako první v Česku začala používat Knihobox

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv
  01:12
  Nárůst počtu hospitalizovaných pacientů
   V Česku v pondělí přibylo přes 11 a půl tisíce nakažených covidem-19. Ve srovnání s minulým týdnem je to o dva tisíce víc. Sílící epidemie má na svědomí také nárůst pacientů v nemocnicích.
   03:39
   Výsledky druhého kola testování na covid-19 ve školách
    To odhalilo přes 3423 pozitivních případů. Nejvíce jich bylo v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice, naopak nejméně v Praze a Českých Budějovicích.
    04:13
    Pilotní testování předškoláků v Praze 9
     Za poslední týden hygienické stanice evidují skoro tři tisíce pozitivních případů u dětí předškolního věku. Třeba radnice Prahy 9 pilotně testuje děti i zaměstnance ve všech svých mateřských školách. Zapojila se většina rodičů, kteří vzorky ráno ve školkách odevzdali
     06:04
     Soud v Havlíčkově Brodě potrestal za pád mostu dva stavbyvedoucí.
      Dalších 7 obžalovaných zprostila . Státní zástupkyně se ale odvolala ke krajskému soudu.
      08:09
      Krkonošská causa bez trestu
       Soud zprostil starostu Pece p.Sn.Alana Tomáška a všech dalších osm obžalovaných obžaloby z poškození životního prostředí a pokusu o dotační podvod při stavbě Herní krajiny Pecka.
       08:40
       S dodávkami elektřiny a plynu končí Ray Energy
        Končí další dodavatel energií společnost Ray Energy. Elektřinu a plyn dodávala zhruba třem tisícům zákazníků.
        09:03
        Nejnovější polský návrh dohody na řešení sporu o těžbu v hnědo-uhelném dole Turów je pro Česko nepřijatelný
         Uvedlo to Ministerstvo životního prostředí. Návrh do Prahy odeslala polská ministryně životního prostředí Anna Mosk-wová, adresovala ho svému českému protějšku Richardu Brabcovi.
         09:26
         Roste počet zadržených nelegálních migrantů
          Středočeští celníci teď při běžných kontrolách častěji odhalují nelegální migranty. Jen od poloviny října jich zachytili 18.
          11:04
          Kvůli vyšším nákladům zemědělci omezují provozy
           Další zdražování potravin a existenční problémy českých zemědělců. Farmářům výrazně stouply náklady hlavně kvůli vyšším cenám energií, pohonných hmot, ale také krmných směsí nebo hnojiv.
           11:07
           Zemědělci a zdražení energií
            Rostoucí náklady ale také ovlivňuje nízká výkupní cena drůbeže, která se už od roku 2019 nezměnila.
            13:01
            Rostlinná výroba
             Prodej zeleniny ze dvora v posledních dnech připomíná podle farmářů spíš rabování. Hlavně tam, kde si drží ještě loňské ceny. S nimi ale dlouho nevydrží.
             14:10
             Počet zemědělských podniků se za posledních dvacet let snížil v Česku o jednu čtvrtinu, z 39 ti tisíc v roce 2000 na necelých 29 000
              Ubývá především malých regionálních farmářů těch je o téměř 32 procent míň. A vůbec nejhorší je situace v živočišné výrobě konkrétně u chovu prasat.
              15:24
              Policejní kontroly v Sokolově
               Nemoci a zranění, ale i zájem o očkování proti covidu. I to dnes ráno zjišťoval mezi bezdomovci speciální tým v Sokolově.
               17:05
               Nad osadou Jizerka vrtulník přepravoval most.
                Ten spojil českou a polskou stranu Jizerských hor. Otevřený má být před zimní sezonou. Turisté se po něm dostanou do polského Orle.
                18:31
                Výstava Naši Němci v Ústí nad Labem
                 Vznikla první rozsáhlá výstava, která představuje osudy Němců na českém území. Otevírá ji zítra muzeum v Ústí nad Labem.
                 21:13
                 V Teplických skalách se utrhl pískovcový blok
                  Na prohlídkovém okruhu v Teplických skalách na Broumovsku se zřítil pískovcový pilíř. Podle správců chráněné oblasti se v této lokalitě jedná o největší pád skály za posledních 100 let.
                  22:53
                  Požár kamionů na D4 a D5
                   Požár kamionu uzavřel dnes před 5. hodinou ráno dálnici D5. Přes dvě hodiny byla zblokovaná na třetím kilometru za Prahou ve směru na Plzeň. Příčinou ohně byla technická závada. Řidiči se nic nestalo. Škoda se odhaduje na milion korun. A další nákladní auto hořelo dopoledne na dálnici D4. U Mníšku pod Brdy byla ve směru na Příbram - uzavřená necelou hodinu. I tento požár se obešel bez zranění. Škoda je zhruba 400 tisíc korun.
                   23:24
                   Dalších 5 let vězení dnes vyměřil Krajský soud v Plzni vězni Marku Vadelovi
                    Ten podle obžaloby loni v srpnu při odpykávání jiného trestu, napsal a odeslal na Ministerstvo spravedlnosti, kriminální policii a médiím několik dopisů.
                    23:53
                    Rekonstrukce Jiráskova jezu
                     Výměnou ocelových lávek vrcholí v Českých Budějovicích oprava Jiráskova jezu.
                     25:40
                     Klatovská knihovna jako první v Česku začala používat Knihobox
                      Elektronické schránky na půjčování a vracení knih. A sama se i podílela na jeho vývoji. Město tak reagovalo na uzavření knihovny v době pandemie. Teď mohou čtenáři schránky využívat navíc k půjčování knih mimo otevírací dobu. O boxy už projevila zájem další města.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž26 minut
                      Další díl
                      18. listopad 2021

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž25 minut

                      1. březen

                      Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                      1. 3. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      29. únor

                      29. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      28. únor

                      Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                      28. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      27. únor

                      Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                      27. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      26. únor

                      Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                      26. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      23. únor

                      23. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      22. únor

                      Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                      22. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      21. únor

                      Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                      21. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      20. únor

                      Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                      20. 2. 2024 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      19. únor

                      Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                      19. 2. 2024 na ČT1

                      Napište nám