Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nárůst počtu hospitalizovaných pacientů — Výsledky druhého kola testování na covid-19 ve školách — Pilotní testování předškoláků v Praze 9 — Soud v Havlíčkově Brodě potrestal za pád mostu dva stavbyvedoucí. — Krkonošská causa bez trestu — S dodávkami elektřiny a plynu končí Ray Energy — Nejnovější polský návrh dohody na řešení sporu o těžbu v hnědo-uhelném dole Turów je pro Česko nepřijatelný — Roste počet zadržených nelegálních migrantů — Kvůli vyšším nákladům zemědělci omezují provozy — Zemědělci a zdražení energií — Rostlinná výroba — Počet zemědělských podniků se za posledních dvacet let snížil v Česku o jednu čtvrtinu, z 39 ti tisíc v roce 2000 na necelých 29 000 — Policejní kontroly v Sokolově — Nad osadou Jizerka vrtulník přepravoval most. — Výstava Naši Němci v Ústí nad Labem — V Teplických skalách se utrhl pískovcový blok — Požár kamionů na D4 a D5 — Dalších 5 let vězení dnes vyměřil Krajský soud v Plzni vězni Marku Vadelovi — Rekonstrukce Jiráskova jezu — Klatovská knihovna jako první v Česku začala používat Knihobox

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv
  01:12
  Nárůst počtu hospitalizovaných pacientů
   V Česku v pondělí přibylo přes 11 a půl tisíce nakažených covidem-19. Ve srovnání s minulým týdnem je to o dva tisíce víc. Sílící epidemie má na svědomí také nárůst pacientů v nemocnicích.
   03:39
   Výsledky druhého kola testování na covid-19 ve školách
    To odhalilo přes 3423 pozitivních případů. Nejvíce jich bylo v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice, naopak nejméně v Praze a Českých Budějovicích.
    04:13
    Pilotní testování předškoláků v Praze 9
     Za poslední týden hygienické stanice evidují skoro tři tisíce pozitivních případů u dětí předškolního věku. Třeba radnice Prahy 9 pilotně testuje děti i zaměstnance ve všech svých mateřských školách. Zapojila se většina rodičů, kteří vzorky ráno ve školkách odevzdali
     06:04
     Soud v Havlíčkově Brodě potrestal za pád mostu dva stavbyvedoucí.
      Dalších 7 obžalovaných zprostila . Státní zástupkyně se ale odvolala ke krajskému soudu.
      08:09
      Krkonošská causa bez trestu
       Soud zprostil starostu Pece p.Sn.Alana Tomáška a všech dalších osm obžalovaných obžaloby z poškození životního prostředí a pokusu o dotační podvod při stavbě Herní krajiny Pecka.
       08:40
       S dodávkami elektřiny a plynu končí Ray Energy
        Končí další dodavatel energií společnost Ray Energy. Elektřinu a plyn dodávala zhruba třem tisícům zákazníků.
        09:03
        Nejnovější polský návrh dohody na řešení sporu o těžbu v hnědo-uhelném dole Turów je pro Česko nepřijatelný
         Uvedlo to Ministerstvo životního prostředí. Návrh do Prahy odeslala polská ministryně životního prostředí Anna Mosk-wová, adresovala ho svému českému protějšku Richardu Brabcovi.
         09:26
         Roste počet zadržených nelegálních migrantů
          Středočeští celníci teď při běžných kontrolách častěji odhalují nelegální migranty. Jen od poloviny října jich zachytili 18.
          11:04
          Kvůli vyšším nákladům zemědělci omezují provozy
           Další zdražování potravin a existenční problémy českých zemědělců. Farmářům výrazně stouply náklady hlavně kvůli vyšším cenám energií, pohonných hmot, ale také krmných směsí nebo hnojiv.
           11:07
           Zemědělci a zdražení energií
            Rostoucí náklady ale také ovlivňuje nízká výkupní cena drůbeže, která se už od roku 2019 nezměnila.
            13:01
            Rostlinná výroba
             Prodej zeleniny ze dvora v posledních dnech připomíná podle farmářů spíš rabování. Hlavně tam, kde si drží ještě loňské ceny. S nimi ale dlouho nevydrží.
             14:10
             Počet zemědělských podniků se za posledních dvacet let snížil v Česku o jednu čtvrtinu, z 39 ti tisíc v roce 2000 na necelých 29 000
              Ubývá především malých regionálních farmářů těch je o téměř 32 procent míň. A vůbec nejhorší je situace v živočišné výrobě konkrétně u chovu prasat.
              15:24
              Policejní kontroly v Sokolově
               Nemoci a zranění, ale i zájem o očkování proti covidu. I to dnes ráno zjišťoval mezi bezdomovci speciální tým v Sokolově.
               17:05
               Nad osadou Jizerka vrtulník přepravoval most.
                Ten spojil českou a polskou stranu Jizerských hor. Otevřený má být před zimní sezonou. Turisté se po něm dostanou do polského Orle.
                18:31
                Výstava Naši Němci v Ústí nad Labem
                 Vznikla první rozsáhlá výstava, která představuje osudy Němců na českém území. Otevírá ji zítra muzeum v Ústí nad Labem.
                 21:13
                 V Teplických skalách se utrhl pískovcový blok
                  Na prohlídkovém okruhu v Teplických skalách na Broumovsku se zřítil pískovcový pilíř. Podle správců chráněné oblasti se v této lokalitě jedná o největší pád skály za posledních 100 let.
                  22:53
                  Požár kamionů na D4 a D5
                   Požár kamionu uzavřel dnes před 5. hodinou ráno dálnici D5. Přes dvě hodiny byla zblokovaná na třetím kilometru za Prahou ve směru na Plzeň. Příčinou ohně byla technická závada. Řidiči se nic nestalo. Škoda se odhaduje na milion korun. A další nákladní auto hořelo dopoledne na dálnici D4. U Mníšku pod Brdy byla ve směru na Příbram - uzavřená necelou hodinu. I tento požár se obešel bez zranění. Škoda je zhruba 400 tisíc korun.
                   23:24
                   Dalších 5 let vězení dnes vyměřil Krajský soud v Plzni vězni Marku Vadelovi
                    Ten podle obžaloby loni v srpnu při odpykávání jiného trestu, napsal a odeslal na Ministerstvo spravedlnosti, kriminální policii a médiím několik dopisů.
                    23:53
                    Rekonstrukce Jiráskova jezu
                     Výměnou ocelových lávek vrcholí v Českých Budějovicích oprava Jiráskova jezu.
                     25:40
                     Klatovská knihovna jako první v Česku začala používat Knihobox
                      Elektronické schránky na půjčování a vracení knih. A sama se i podílela na jeho vývoji. Město tak reagovalo na uzavření knihovny v době pandemie. Teď mohou čtenáři schránky využívat navíc k půjčování knih mimo otevírací dobu. O boxy už projevila zájem další města.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž25 minut
                      Další díl
                      Události v regionech

                      Přehled dílů

                       
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                      22. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                      21. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž25 minut

                      Události v regionech

                      Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                      20. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                      17. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                      16. 3. 2023 na ČT1
                      Stopáž26 minut

                      Události v regionech

                      Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                      15. 3. 2023 na ČT1

                      Napište nám