26 minut

12. listopadu 2021

Obsah dílu

Headlines — Situace v nemocnicích — Nová opatření — Opatření proti covidu-19 v okolních zemích — Česko pomáhá s covidem v Lotyšsku — Dva karlovarské mosty v havarijním stavu — Otrava na škole v Kladrubech — V nemocnicích chybí krev — Úložiště jaderného odpadu — Nová lanovka na Ještěd musí být daleko bezpečnější. — Okruh pro testování samořiditelných aut — 48. ročník Rallye Český Krumlov — Obsazenost hotelů a penzionů — Problémy hoteliérů v českých městech — Města spouští kampaně pro turisty — Kontroly chatových oblastí — První knihobox mají v Klatovech — Vyvrácená dopravní značka — Poškozené zvony z věže bývalé jezuitské koleje

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:12
  Situace v nemocnicích
   Česko tři dny po sobě eviduje víc než 10 tisíc nově potvrzených případů covidu. Hospitalizovaných s vážnějšími průběhy nemoci je momentálně 3,5 tisíce a většina z nich jsou neočkovaní.
   03:33
   Nová opatření
    Od pondělí začnou platit některá nová protiepidemická opatření. Neočkovaní pracovníci v nemocnicích a dalších lůžkových zařízeních se budou muset povinně. Vrátí se plošné testování ve školách.
    05:42
    Opatření proti covidu-19 v okolních zemích
     Vláda Andreje Babiše chce o dalším zpřísnění proticovidových opatření v zemi rozhodnout v úterý. Chce ale postupovat koordinovaně s příští vládou. Dnes o tom jednala s jejími zástupci a experty a čeká na její písemné stanovisko. Jednou z možností, která je ve hře, je zavedení tzv. rakouského modelu.
     07:30
     Česko pomáhá s covidem v Lotyšsku
      Česko poskytuje solidární pomoc zemím, které ji potřebují. Kamion se zdravotnickými přístroji a dalším materiálem byl dnes vypraven do Lotyšska. A ve skladech Správy státních hmotných rezerv je několik set plicních ventilátorů, které český stát v případě potřeby zapůjčuje tuzemským nemocnicím a třeba právě i do ciziny.
      08:18
      Dva karlovarské mosty v havarijním stavu
       Dva dopravně důležité mosty v Karlových Varech jsou v havarijním stavu. V případě Chebského mostu Magistrát čeká na výsledek odborné studie, která určí, jestli je možné konstrukci ještě opravit, nebo jestli už bude nutné nahradit ji novou. Druhý - Ostrovský most má špatná kovová ložiska, jak vyhodnotila jeho aktuální kontrola.
       08:41
       Otrava na škole v Kladrubech
        Hasiči a zdravotní záchranná služba dopoledne zasahovali ve Střední škole chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem poté, co se v ní ze šaten začal šířit zatím neznámý, dráždivý, ke kašli nutící plyn. 53 studentů a učitelů se muselo evakuovat, 7 studentek sanitky odvezly na kontrolu do nemocnice v Pardubicích.
        09:14
        V nemocnicích chybí krev
         Nemocnice, včetně těch největších, jako je pražská v Motole nebo Fakultní nemocnice v Plzni, hlásí nedostatek dárců krve, a to jako průvodní jev nárůstu covidové nákazy. Komplikuje to hlavně léčbu pacientů s onkologickým onemocněním krvetvorby.
         09:43
         Úložiště jaderného odpadu
          Nová vládní koalice chce posílit pravomoci obcí při výběru příštího úložiště jaderného odpadu. Správa úložišť mezitím představila model kontejneru, do kterého se radioaktivní odpad v Česku bude ukládat.
          11:31
          Nová lanovka na Ještěd musí být daleko bezpečnější.
           Uvedl to generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik. Ten se společně s ostatními přišel naposledy rozloučit s průvodčím lanovky, který 31. října zahynul při pádu kabiny.
           13:20
           Okruh pro testování samořiditelných aut
            V Ústí nad Labem vzniká okruh pro testování samořiditelných aut - první svého druhu v Česku.
            14:59
            48. ročník Rallye Český Krumlov
             Po dvouleté pauze odstartoval 48.ročník Rallye Český Krumlov. Těmito záběry se díváme na její slavnostní zahájení na českobudějovickém výstavišti. Závodu, který se vůbec poprvé koná v podzimním termínu, se účastní 94 posádek.
             15:27
             Obsazenost hotelů a penzionů
              Rok se nachyluje ke konci, a tak státní agentura CzechTourism už odhaduje, že hotely a penziony v Česku budou mít za letošek v průměru asi poloviční obsazenost proti roku 2019, tedy poslednímu předcovidovému. Ubytovatelé se to ještě na poslední chvíli snaží změnit k lepšímu různými výhodami a akčními nabídkami.
              18:37
              Problémy hoteliérů v českých městech
               Hoteliéři doufají, že lidé si budou ve větší míře rezervovat své pobyty alespoň na poslední chvíli. A netýká se to pouze tuzemských hor, které nabízejí sjezdovky a lyžování. Problémy s malým počtem hostů hlásí i hotely v českých městech.
               20:05
               Města spouští kampaně pro turisty
                Kvůli pandemii chybí v Česku už druhým rokem hlavně zahraniční turisté. Agentura CzechTourism proto chystá několik kampaní, kterými je chce do země znovu přivést. Zároveň ale bude záležet i na tom, jak budou cestování ovlivňovat platná protiepidemická opatření.
                21:03
                Kontroly chatových oblastí
                 Na západě Čech roste počet vloupání do rekreačních objektů. Dvě desítky policistů se proto na Chebsku a Marianskolazeňsku zapojily do preventivních kontrol chatových oblastí. Zjišťují, jak si lidé před zimou svůj majetek zabezpečili.
                 22:51
                 První knihobox mají v Klatovech
                  Knihovna v Klatovech jako první v Česku začala používat Knihobox. Jsou to elektronické schránky na půjčování a vracení knih. Sama se přitom podílela na jeho konstrukci. Město tak reagovalo na uzavření knihovny v době covidové pandemie.
                  23:18
                  Vyvrácená dopravní značka
                   A ještě jeden pohled na sociální sítě České televize. Skupina mladíků takto poničila dopravní značku v Pardubicích. Zachytila je při tom městská kamera. A policie je díky tomu rychle vypátrala. Vandalové se k činu přiznali - jejich případ se teď bude projednávat ve správním řízení.
                   23:42
                   Poškozené zvony z věže bývalé jezuitské koleje
                    Poškozené zvony z přelomu 15. a 16. století z věže bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře čeká oprava ve zvonařské dílně v nizozemském Astenu. Dnes je jeřáb z věže snášel dolů a byla to precizní práce, v níž šlo o centimetry.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    15. listopadu 2021

                    Přehled dílů

                    4593 dostupných
                    Stopáž26 minut

                    17. července

                    17. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. července

                    Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                    16. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    15. července

                    Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                    15. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    9. července

                    Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    8. července

                    8. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    4. července

                    Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                    4. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    3. července

                    Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                    3. 7. 2024 na ČT1

                    Napište nám