Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Výsledky voleb podle regionů — Prezident Miloš Zeman v nemocnici — Kupčení s hlasy ve Slaném — Pátrání po ztracené dívce — Náhradní výroba dodavatelů automobilek — Místní referenda — Šest referend na jihu Čech a Vysočině — Těžba čediče v Chuchelně — Pardubická Zelená brána zůstane bez omítky — Oplocení jelení obory a výstavba bytů — Místní referenda — Hledání nových ložisek ropy a plynu na Moravě — Útok sprejerů v pražském metru — Sdílená kola v Praze s Lítačkou — Uhynula nejstarší gorila v Česku — Malá úroda jablek a hrušek — Hubení syslů vyšetřuje ČIŽP a policie

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:21
  Výsledky voleb podle regionů
   Vnitrozemí Česka ovládla i celkově vítězná koalice SPOLU, tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP09, v pohraničních, okrajovějších regionech Česka pozice dál drží hnutí ANO.
   04:24
   Prezident Miloš Zeman v nemocnici
    Prezident Miloš Zeman, kterého včera po poledni sanitka mobilní jednotky intenzivní péče převezla do Ústřední vojenské nemocnice - poté, co do Lán přijel premiér Andrej Babiš, "je ve stabilizovaném stavu" - tak o tom dnes nemocnice informovala.
    04:51
    Kupčení s hlasy ve Slaném
     Policie řeší několik stížnosti na průběh sněmovních voleb - momentálně např. podezření na kupčení s hlasy v jedné z ubytoven ve Slaném - podle oznamovatelů tam šlo o nabídku hlasů pro hnutí ANO za úplatu. Místní organizace hnutí ale vylučují, že by ony něco takového organizovaly. Policie chce vyslechnout všechny svědky.
     05:19
     Pátrání po ztracené dívce
      Nepřetržitě už 23 hodin hledá 200 policistů a hasiči osmiletou německou dívku, která se včera odpoledne ztratila rodičům a sourozencům během výletu na Čerchov, nejvyšší vrch Českého lesa.
      08:09
      Náhradní výroba dodavatelů automobilek
       Automobilky se potýkají s nedostatkem čipů, kvůli kterému omezují a postupně už i úplně zastavují výrobu. A ruku v ruce s tím se ocitají bez zakázek menší dodavatelé. Snaží se tak nahonem sehnat jiné zakázky a zavést náhradní výrobu.
       09:53
       Místní referenda
        Aby se ušetřilo, konají se vždy s celostátním hlasováním taky místní referenda, tam, kde je třeba získat mandát pro nějaký místní investiční záměr, nejčastěji. Letos tak spolu s celostátním hlasováním ve sněmovních volbách místní referenda pořádali ve 24 městech a obcích, mimo jiné v Jáchymově.
        13:01
        Šest referend na jihu Čech a Vysočině
         Ve Velkém Beranově se hlasovalo o výstavbě logistického centra sítě maloobchodních prodejen. Nesouhlasné stanovisko vyjádřilo bezmála 80 % lidí. O plošném kácení bříz rozhodovali ve Strakonicích.
         15:33
         Těžba čediče v Chuchelně
          Jasně dali najevo svůj názor třeba v Chuchelně na severu Čech. Tentokrát šlo o odmítavé stanovisko k obnovení těžby čediče.
          16:53
          Pardubická Zelená brána zůstane bez omítky
           Obyvatelé Pardubic hlasovali o budoucí podobě jedné z dominant města, Zelené brány. Druhé referendum v Pardubickém kraji se týkalo změny územního plánu v Třemošnici.
           18:13
           Oplocení jelení obory a výstavba bytů
            Ve středočeských Řevnicích lidé hlasovali proti výstavbě bytů v areálu bývalé betonárny. A neuspěl ani návrh na oplocení lesů s jelení oborou ve Zduchovicích na Příbramsku. Emoce to budilo hlavně proto, že tudy vede cesta na vyhlídku, které se říká Na Altánku. Odkud je pak jedinečný výhled na Vltavu.
            18:58
            Místní referenda
             Lidé v Česku hlasovali celkem ve 24ti referendech. Všechna jsou platná – všude se jich tedy zúčastnilo alespoň 35 procent oprávněných voličů.
             19:38
             Hledání nových ložisek ropy a plynu na Moravě
              Moravské naftové doly v Čeložicích na Hodonínsku dokončily průzkum nového vrtu. Teď přijde na řadu jeho čerpací zkouška.
              21:25
              Útok sprejerů v pražském metru
               Vandalové-sprejeři v noci v Praze posprejovali celou soupravu metra. Šlo přitom o organizovanou akci. Někteří cestující se ve stanici Rajská zahrada na trase B se sprejery dali do potyčky. Všem vandalům se přesto podařilo utéct. Pátrá po nich policie.
               22:43
               Sdílená kola v Praze s Lítačkou
                Prvních 15 minut zdarma může nově využívat na sdíleném kole každý majitel pražské Lítačky, a to dokonce čtyřikrát denně. Jde o pilotní projekt, který má propojit sdílená kola s Pražskou integrovanou dopravou. Cílem je motivovat lidi, aby po Praze míň jezdili auty.
                23:03
                Uhynula nejstarší gorila v Česku
                 V Safari Parku ve Dvoře Králové uhynul padesátiletý gorilí samec Tadao - vůbec nejstarší a nejdéle žijící gorila v Česku. Tadao byl v 70. letech odchycen ve volné přírodě.
                 23:25
                 Malá úroda jablek a hrušek
                  Je čas sklizně jablek a hrušek. A právě i je teď ohrožují první noční a ranní mrazíky - za situace, kdy už tak jejich letošní úroda je spíš podprůměrná - to je zase důsledek studeného jara. Čeká se tak, že i cena jablek na trhu bude vyšší.
                  23:43
                  Hubení syslů vyšetřuje ČIŽP a policie
                   Do kolonie syslů u letiště v Mladé Boleslavi kdosi zatím neznámý navezl odpadní suť a zeminu. Už se tím zabývá policie. Podle Inspekce životního prostředí, která trestní oznámení podala, tam někteří kriticky ohrožení syslové uhynuli.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                   Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                   Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                   Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                   Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                   Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                   Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám