Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — O třetí dávku vakcíny není zájem — Očkování nově v rychnovské nemocnici — Rozsudek v kauze společnosti Melbro — Mírnější epidemická pravidla pro dětské skupiny — Mění se takzvaný cestovatelský semafor — Příprava voleb ve finále — Předvolební debata — Zákaz vstupu do lesů kvůli lovu jelení zvěře — Zákaz vstupu do lesů kvůli lovu jelení zvěře — Přibývá zásahů leteckých záchranářů — Rozdílné typy zásahů leteckých záchranářů — Letci se soudí s armádou o přesčasy — Integrace cizinců — Začíná oprava Kozí dráhy — Pražská zoologická zahrada slaví 90 let

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  O třetí dávku vakcíny není zájem
   Zatím jen malý zájem lidí z ohrožených skupin o posilující 3. dávku vakcíny proti covidu - aplikovat si ji nechalo jen 2,5 tisíce z těch, kteří na ni mají nárok.
   03:56
   Očkování nově v rychnovské nemocnici
    Třetí vakcíny proti covidu ode dneška aplikují nově v Oblastní nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Ta převzala výkon očkování po velkokapacitním centru, které bylo umístěné ve společenském centru města a pro pokles zájmu svou činnost ukončilo.
    05:43
    Rozsudek v kauze společnosti Melbro
     Po 11 letech vynesl soud v Litoměřicích rozsudek v kauze vytunelované drůbežářské společnosti Melbro. Celkem šlo o vytunelování víc než 39 milionů korun. Obžalovanému Vladislavu Větrovcovi uložil soud tříletou podmínku a půlmilionový peněžitý trest. Rozsudek zatím není pravomocný.
     06:21
     Mírnější epidemická pravidla pro dětské skupiny
      Podobně jako ve školách se už děti nemusí na covid testovat ani kvůli navštěvování zájmových kroužků nebo tréninků ve sportovních oddílech. Bezinfekčnost už žáci a studenti nebudou muset dokládat ani na školách v přírodě.
      08:21
      Mění se takzvaný cestovatelský semafor
       Aktualizuje se takzvaný cestovatelský semafor - tedy pravidla pro návrat z té které země podle míry rizika nákazy covidem v ní - vydává ho Ministerstvo zdravotnictví.
       09:43
       Příprava voleb ve finále
        V plné permanenci už jsou i ti, kteří volby v praxi budou zajišťovat - momentálně radnice měst a obcí. Ty už začaly s distribucí hlasovacích lístků k voličům domů, do jejich bydliště.
        11:18
        Předvolební debata
         Předvolební debata České televize z Jihomoravského kraje.
         12:21
         Zákaz vstupu do lesů kvůli lovu jelení zvěře
          Se začátkem sezonního lovu jelení zvěře začal platit zákaz vstupu do některých lesů za šera a po setmění. Je třeba dávat pozor na cedule a značení u cest:
          13:35
          Zákaz vstupu do lesů kvůli lovu jelení zvěře
           Živý vstup z lesů na západě Čech.
           14:55
           Přibývá zásahů leteckých záchranářů
            Přibývá v tomto roce, proti minulosti, zásahů armádní Letecké záchranné služby. Zatímco v posledních letech startoval její vrtulník na západě Čech do špatně přístupného terénu maximálně pětkrát do roka, letos měli armádní letečtí záchranáři takový počet zásahů jen za letní prázdniny.
            17:15
            Rozdílné typy zásahů leteckých záchranářů
             V čem se zásahy v nepřístupném terénu liší.
             18:26
             Letci se soudí s armádou o přesčasy
              Zatímco služby pilotům teď přibývají, někteří z nich si stěžují, že stále nedostali správně zaplaceno za směny, které odsloužili mezi lety 2005 a 2008. Například čtyřiadvacetihodinová směna se jim měla rozdělit na dvanáctihodinovou službu a dvanáctihodinovou pohotovost- za kterou je méně peněz. Letci se soudně brání už potřetí.
              20:45
              Integrace cizinců
               V Písku hledají způsob, jak usnadnit život cizincům. Jen v místní průmyslové zóně pracují tisíce lidí z východní Evropy. Pomoct potřebují s jazykem, ale taky s povinnostmi na úřadech. Podobně už se o to pokouší ve Vyšším Brodě.
               22:23
               Začíná oprava Kozí dráhy
                Na Ústecku začala oprava Kozí dráhy. Jde o jednokolejnou trať mezi Děčínem a Oldřichovem u Duchova. Mimo provoz je od roku 2015. Správa železnic teď vybrala firmu, která část trati opraví. Hotová by měla být v listopadu letošního roku, vlaky se na ni vrátí ale až příští rok.
                23:39
                Pražská zoologická zahrada slaví 90 let
                 Zoologická zahrada v Praze slaví 90 let od svého otevření v roce 1931. Co do počtu zvířat je ta pražská mezi českými zoo největší a - dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější místa v hlavním městě a umísťuje se na předních místech žebříčku nejlepších zoologických zahrad na světě.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                 5. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                 4. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                 3. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                 30. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                 29. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                 27. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám