25 minut

30. srpen 2021

Část: Začíná stavba dálničního tunelu

Obsah dílu

Headlines — Přísnější podmínky pro návrat z Německa — Německo je zemí se zvýšeným rizikem nákazy — Očkování proti covid-19 třetí dávkou — Podmínky pro výuku na vysokých školách — Ani vinařům počasí nepřeje — Meteorologové varují před vydatným deštěm — Problém koloběžek v Hradci Králové — Výstavba D3 u Kaplice se odkládá — Výstavba D3 u Kaplice se odkládá — Začíná stavba dálničního tunelu — Začíná stavba dálničního tunelu — Přibývá nových obchvatů — Přibývá nových obchvatů — Chrudimští výsadkáři — Nehodovost za poslední prázdninový víkend — Omezení či zastavení provozu lokálních tratí — Přínos MFF Karlovy Vary pro město — Muž ukradl 300 kilogramů masa — Záchrana čapí samice

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv
  01:09
  Přísnější podmínky pro návrat z Německa
   Ode dneška se turistům ztížil návrat ze sousedního Německa. Na mapě cestovatele, kterou vydává Ministerstvo zdravotnictví, se přesunulo do skupiny zemí s vysokým rizikem nákazy - ty jsou označené červenou barvou.
   03:05
   Německo je zemí se zvýšeným rizikem nákazy
    Jakým způsobem se změna pravidel dotkne českých hoteliérů, kteří ubytovávají německou klientelu?
    04:50
    Očkování proti covid-19 třetí dávkou
     Očkování proti covidu-19 třetí dávkou začne 20. září. Neočkovaní zaměstnanci i klienti zařízení sociálních služeb se budou od září minimálně jednou týdně testovat.
     05:56
     Podmínky pro výuku na vysokých školách
      Pro základní a střední školy začíná nový školní rok ve středu - 1.září, jak je obvyklé. Ale vysoké školy pořád ještě nemají potřebné informace, jak by měla vypadat jejich výuka v zimním semestru.
      08:48
      Ani vinařům počasí nepřeje
       Mnoho srážek, které přicházejí až moc často. S obavou teď sledují předpověď počasí mimo jiné vinaři. Déšť totiž ohrožuje jejich úrodu. Už teď čelí velkému tlaku chorob.
       09:16
       Meteorologové varují před vydatným deštěm
        Meteorologové varují před vydatným deštěm - pršet má nejvíc v příhraničních oblastech od Jizerských hor přes Jeseníky až po Beskydy. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí od půlnoci až do středečního poledne.
        09:40
        Problém koloběžek v Hradci Králové
         Memorandem s půjčovnami ho chtějí řešit zastupitelé Hradce Králové. Dnes ho mají projednat a schválit.
         11:36
         Výstavba D3 u Kaplice se odkládá
          Stavba dálnice D3 na jihu Čech nabírá zpoždění. Ředitelství silnic a dálnic nemůže začít s budováním úseku od Českých Budějovic dál - směrem k rakouským hranicím, přestože pro stavbu je všechno připravené
          12:40
          Výstavba D3 u Kaplice se odkládá
           Bagry měly na místě začít a shrnovat ornici už teď v srpnu, nakonec se to ale letos nestihne.
           14:03
           Začíná stavba dálničního tunelu
            Tady za mnou na dohled od krajského města budou auta jezdit po dálničním obchvatu. I jeho stavba nabrala zpoždění. Déle totiž potrvají práce na dálničním tunelu Pohůrka kvůli průsakům spodní vody.
            14:28
            Začíná stavba dálničního tunelu
             Uzavírka odřízla obyvatele Dobré Vody a okolí od přímé cesty do centra Českých Budějovic.
             15:53
             Přibývá nových obchvatů
              Zatímco České Budějovice musejí na obchvat ještě čekat, další místa se už letos dočkala. Zítra ŘSD po více než třech letech budování otevře pětikilometrový obchvat Lubence na karlovarské dálnici D6.
              16:08
              Přibývá nových obchvatů
               Provoz v Osové Bítýšce - o silnici I. třídy tu denně projede i dva tisíce aut. Přecházet se tady dá jen na jednom místě. Pro některé místní výrazná komplikace.
               17:29
               Chrudimští výsadkáři
                Chrudimští výsadkáři mají k dispozici nový výcvikový prostor – Chotěboř Bílek. Pro armádu je to strategická jednotka.
                19:02
                Nehodovost za poslední prázdninový víkend
                 400 nehod se 2 mrtvými a 8 těžce raněnými - je bilance dopravně náročného posledního prázdninového víkendu, kdy se mnoho rodin vrací z letních pobytů.
                 19:10
                 Omezení či zastavení provozu lokálních tratí
                  Středočeský kraj omezí nebo úplně zastaví provoz na 12 lokálních železničních tratích. Týká se to spojů, které byly dlouhodobě málo vytížené a pro kraj je tudíž jejich provoz drahý a nerentabilní.
                  22:22
                  Přínos MFF Karlovy Vary pro město
                   Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech o víkendu skončil a pro organizátory, majitele a provozovatele hotelů, penzionů, restaurací a další obchodníky ve městě začíná počítání zisků a ztrát.
                   24:10
                   Muž ukradl 300 kilogramů masa
                    Ostravská policie obvinila muže z krádeže víc než 300 kilogramů masa. Ten se ke všemu přiznal. Během měsíce kradl ve velkoobchodu, a to i několikrát denně.
                    24:33
                    Záchrana čapí samice
                     Hasiči zachránili v Polžicích na Domažlicku čapí samici. Měla zlomenou nohu a tak ji společně s ornitology sundali jeřábem a ošetřili.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     31. srpen 2021

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     28. listopad

                     Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. listopad

                     27. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     24. listopad

                     Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                     24. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     23. listopad

                     Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                     23. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     22. listopad

                     Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                     22. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     21. listopad

                     Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                     21. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     20. listopad

                     Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                     20. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     16. listopad

                     Nedostatek hasičů — Podmínky k přijetí do hasičského sboru — Požár sanatoria v Mělníce — Nehoda zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku — Zahájení stavby D35 v úseku V. Mýto - Džbánov — Systémové řešení platů a přesčasů — Omezení výpadku dostupnosti léků — Atleti bez zázemí kvůli špatné rekonstrukci — Zatčení gangů falešných bankéřů — Stávka strojvedoucích na německé železnici — Boj s nelegálními billboardy ve městech — V Česku přibývá nehod s vozidly záchranné služby — Pochybný tendr na stavbu metra D — Vzpomínka na Jana Opletala — Pietní akty k 17. listopadu 1989 — Vzpomínky na jihočeský 17. listopad 1989

                     16. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     15. listopad

                     Protesty lékařů pokračují — Lékařskými přesčasy se dnes zabývá vláda — Nehoda v koloně vojenské techniky — Studentská stávka za klima — Muž vyhrožoval politikům — Posílení bezpečnosti v pražské židovské čtvrti — Agresivita řidičů na silnicích — Oprava rizikové tramvajové zastávky — Korupční kauza v Olomouci — Hasiči trénovali na požáru skládky — Bohoslužba za Karla Schwarzenberga v Čimelicích — Nehoda vlaku a traktoru u Mikulčic — Stávka německých strojvůdců ovlivní spoje s Českem — Ministerstvo kritizuje obchvat Mariánských Lázní — Rozloučení s Romanem Čechmánkem — Začalo kácení vánočních stromků — Film o předrevolučním dění v Teplicích — V Pardubicích si připomínají listopadové události 1989

                     15. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     14. listopad

                     Rivalita mezi řidiči aut a cyklisty — Přibývá nehod koloběžkářů — Policie pátrá po žháři — Vypovídal muž postřelený bývalým politikem — Zvýšení vodného a stočného až o čtvrtinu — Provoz porcelánek ohrožuje růst cen energií — Oprava Zvíkovského mostu nabírá zpoždění — Cukráři začínají péct vánoční cukroví — Omezení spojů v Teplicích — Výluka metra na trati I. P. Pavlova-Vltavská — Začleňování dětí z dětských domovů — Omezení železniční dopravy na trase Praha–Plzeň — Střední Čechy hlásí rekord v návštěvnosti — Soud potrestal děti za šikanu — Ochrana zdrojů pitné vody — Restaurování zámeckých komínů

                     14. 11. 2023 na ČT1

                     Napište nám