25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Začíná stavba dálničního tunelu

Obsah dílu

Headlines — Přísnější podmínky pro návrat z Německa — Německo je zemí se zvýšeným rizikem nákazy — Očkování proti covid-19 třetí dávkou — Podmínky pro výuku na vysokých školách — Ani vinařům počasí nepřeje — Meteorologové varují před vydatným deštěm — Problém koloběžek v Hradci Králové — Výstavba D3 u Kaplice se odkládá — Výstavba D3 u Kaplice se odkládá — Začíná stavba dálničního tunelu — Začíná stavba dálničního tunelu — Přibývá nových obchvatů — Přibývá nových obchvatů — Chrudimští výsadkáři — Nehodovost za poslední prázdninový víkend — Omezení či zastavení provozu lokálních tratí — Přínos MFF Karlovy Vary pro město — Muž ukradl 300 kilogramů masa — Záchrana čapí samice

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv
  01:09
  Přísnější podmínky pro návrat z Německa
   Ode dneška se turistům ztížil návrat ze sousedního Německa. Na mapě cestovatele, kterou vydává Ministerstvo zdravotnictví, se přesunulo do skupiny zemí s vysokým rizikem nákazy - ty jsou označené červenou barvou.
   03:05
   Německo je zemí se zvýšeným rizikem nákazy
    Jakým způsobem se změna pravidel dotkne českých hoteliérů, kteří ubytovávají německou klientelu?
    04:50
    Očkování proti covid-19 třetí dávkou
     Očkování proti covidu-19 třetí dávkou začne 20. září. Neočkovaní zaměstnanci i klienti zařízení sociálních služeb se budou od září minimálně jednou týdně testovat.
     05:56
     Podmínky pro výuku na vysokých školách
      Pro základní a střední školy začíná nový školní rok ve středu - 1.září, jak je obvyklé. Ale vysoké školy pořád ještě nemají potřebné informace, jak by měla vypadat jejich výuka v zimním semestru.
      08:48
      Ani vinařům počasí nepřeje
       Mnoho srážek, které přicházejí až moc často. S obavou teď sledují předpověď počasí mimo jiné vinaři. Déšť totiž ohrožuje jejich úrodu. Už teď čelí velkému tlaku chorob.
       09:16
       Meteorologové varují před vydatným deštěm
        Meteorologové varují před vydatným deštěm - pršet má nejvíc v příhraničních oblastech od Jizerských hor přes Jeseníky až po Beskydy. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí od půlnoci až do středečního poledne.
        09:40
        Problém koloběžek v Hradci Králové
         Memorandem s půjčovnami ho chtějí řešit zastupitelé Hradce Králové. Dnes ho mají projednat a schválit.
         11:36
         Výstavba D3 u Kaplice se odkládá
          Stavba dálnice D3 na jihu Čech nabírá zpoždění. Ředitelství silnic a dálnic nemůže začít s budováním úseku od Českých Budějovic dál - směrem k rakouským hranicím, přestože pro stavbu je všechno připravené
          12:40
          Výstavba D3 u Kaplice se odkládá
           Bagry měly na místě začít a shrnovat ornici už teď v srpnu, nakonec se to ale letos nestihne.
           14:03
           Začíná stavba dálničního tunelu
            Tady za mnou na dohled od krajského města budou auta jezdit po dálničním obchvatu. I jeho stavba nabrala zpoždění. Déle totiž potrvají práce na dálničním tunelu Pohůrka kvůli průsakům spodní vody.
            14:28
            Začíná stavba dálničního tunelu
             Uzavírka odřízla obyvatele Dobré Vody a okolí od přímé cesty do centra Českých Budějovic.
             15:53
             Přibývá nových obchvatů
              Zatímco České Budějovice musejí na obchvat ještě čekat, další místa se už letos dočkala. Zítra ŘSD po více než třech letech budování otevře pětikilometrový obchvat Lubence na karlovarské dálnici D6.
              16:08
              Přibývá nových obchvatů
               Provoz v Osové Bítýšce - o silnici I. třídy tu denně projede i dva tisíce aut. Přecházet se tady dá jen na jednom místě. Pro některé místní výrazná komplikace.
               17:29
               Chrudimští výsadkáři
                Chrudimští výsadkáři mají k dispozici nový výcvikový prostor – Chotěboř Bílek. Pro armádu je to strategická jednotka.
                19:02
                Nehodovost za poslední prázdninový víkend
                 400 nehod se 2 mrtvými a 8 těžce raněnými - je bilance dopravně náročného posledního prázdninového víkendu, kdy se mnoho rodin vrací z letních pobytů.
                 19:10
                 Omezení či zastavení provozu lokálních tratí
                  Středočeský kraj omezí nebo úplně zastaví provoz na 12 lokálních železničních tratích. Týká se to spojů, které byly dlouhodobě málo vytížené a pro kraj je tudíž jejich provoz drahý a nerentabilní.
                  22:22
                  Přínos MFF Karlovy Vary pro město
                   Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech o víkendu skončil a pro organizátory, majitele a provozovatele hotelů, penzionů, restaurací a další obchodníky ve městě začíná počítání zisků a ztrát.
                   24:10
                   Muž ukradl 300 kilogramů masa
                    Ostravská policie obvinila muže z krádeže víc než 300 kilogramů masa. Ten se ke všemu přiznal. Během měsíce kradl ve velkoobchodu, a to i několikrát denně.
                    24:33
                    Záchrana čapí samice
                     Hasiči zachránili v Polžicích na Domažlicku čapí samici. Měla zlomenou nohu a tak ji společně s ornitology sundali jeřábem a ošetřili.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                     24. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                     23. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                     22. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                     21. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                     20. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                     17. 6. 2022 na ČT1

                     Napište nám