Události v regionech (Praha)

24. srpen 2021

Část: Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá

Obsah dílu

Headlines — Kolaps na D1 u Humpolce — Omezení na D1 — Otrava dětí na táboře — Skládka Celio u Litvínova — Pokračuje stávka německých strojvůdců — Vydatné deště v Krkonoších — Antigenní testy míří do škol — Ředitelé plzeňských škol čekají na antigenní testy — Testování ve školách — Sedlec propojila nová lávka pro chodce — Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá — Odložené závěrečné zkoušky učňů začínají — Dokončení kostela v Pilníkově se nestihne — Poslední prázdninové doučovací kempy — Kůrovec ohrožuje populace mravenců — Šumavský hotel horizont začal jako první ubytovací zařízení v Česku používat robotické servírky

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  Kolaps na D1 u Humpolce
   Už druhý den an D1 čekají řidiči v kilometrovách kolonách. Přestavba dopravní značení má skončit dnes večer.
   03:05
   Omezení na D1
    Modernizace na D1 probíhá kromě úseku Koberovice-Humpolec také v dalších dvou částech, a to mezi Velkým Beranovem a Měřínem a mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi.
    03:48
    Otrava dětí na táboře
     11 dětí museli ošetřit záchranáři v prázdninovém táboře v obci Soseň na Rakovnicku - některé zvracely, některé měly průjem. 9 těchto dětí dokonce odvezly sanitky do okolních nemocnic. Z nich pak většinu propustili ještě v noci. Co zažívací problémy v tomto dětském táboře způsobilo, zjišťují hygienici.
     05:26
     Skládka Celio u Litvínova
      Společnost Purum Kraft, pod kterou spadá skládka Celio u Litvínova, trvá na tom, že tam k žádným pochybením nedošlo: I poté, co Inspekce životního prostředí na konci července rozhodla o omezení provozu skládky - kvůli nesprávnému zacházení s nebezpečnými odpady.
      06:55
      Pokračuje stávka německých strojvůdců
       Strojvůdci železniční společnosti Deutsche Bahn pokračují ve stávce za vyšší mzdy - ta má podle ohlášeného záměru trvat do 2.hodiny v noci z dneška na zítřek, a tak se cestující i během dneška, stejně jako už včera, museli vypořádat s výpadky některých vlakových spojů mezi Spolkovou republikou a Českem.
       08:29
       Vydatné deště v Krkonoších
        Jako o extrémních srážkách mluví meteorologové o dešti, který z pondělí na dnešek zasáhl Krkonoše. Na hřebenech hor za čtyřiadvacet hodin místy napršelo až 113 litrů vody na čtvereční metr.
        09:59
        Antigenní testy míří do škol
         Více než 4 miliony antigenních testů zamířily ze skladů ke krajským hasičům. Ti je následně rozvezou do obcí s rozšířenou působností, kde si sady vyzvednou zástupci škol. Testování žáků a studentů začne hned 1. září.
         11:39
         Ředitelé plzeňských škol čekají na antigenní testy
          Ředitelé plzeňských škol zatím čekají na antigenní testy pro své žáky, kteří musejí být testováni od 1. do 9. září. Odběrové sady si budou moci vyzvednout na magistrátu ke konci tohoto týdne.
          14:32
          Testování ve školách
           Testování ve školách začalo letos 12. dubna s návratem prvních dětí do lavic, do té doby výuka probíhala hlavně na dálku. Podle údajů Ministerstva zdravotnictví bylo za tu dobu provedeno 11,5 milionu testů žáků a zaměstnanců škol.
           15:12
           Sedlec propojila nová lávka pro chodce
            Sedlec u Českých Budějovic 50 let rozděluje na dvě části hlavní silnice z krajského města do Písku. Teď konečně tam bude bezpečněji - obě části vesnice propojila lávka pro chodce i cyklisty.
            16:48
            Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá
             Po dobu konání zemědělské výstavy Země Živitelka bude na Výstavišti v Českých Budějovicích dočasně zavřené tamní očkovací centrum - největší v jižních Čechách.
             17:33
             Odložené závěrečné zkoušky učňů začínají
              Na některých učilištích začaly odložené závěrečné zkoušky. V době, kdy kvůli omezením v covidové pandemii mohla fungovat jen distanční výuka, na mnoha školách nebylo možné zajistit praktický odborný výcvik, a tak se někde potřebné dovednosti snažili dohnat během léta.
              19:00
              Dokončení kostela v Pilníkově se nestihne
               V podkrkonošském Pilníkově se ani po 14 letech nedaří dokončit rekonstrukci památkově chráněného kostela Nejsvětější trojice. Jeho statiku narušila silná kamionová doprava, která vede místní památkovou zónou. Aspoň provizorně zachránit se ji snaží ocelová lana a 6 kilometrů lešenářských trubek. Peněz na ni ale není dost a už je jasné, že termín se nestihne.
               19:42
               Poslední prázdninové doučovací kempy
                Děti dnes nastoupily do posledních prázdninových doučovacích kempů - týdenní bezplatný tábor jim má pomoci alespoň částečně dohnat zameškané znalosti, zvyknout si na kolektiv a zapojit se do pohybových aktivit.
                21:32
                Kůrovec ohrožuje populace mravenců
                 Kůrovcová kalamita ohrožuje i populace lesních mravenců. Upozorňují na to odborníci na Vysočině. Ta vždy platila za území, kde se mravencům dařilo. Jenže právě tam se kácením mění lesy, a tím se zhoršují podmínky pro tento hmyz. Typická hnízda v podobě kupek jehličí tam teď rychle mizí.
                 23:26
                 Šumavský hotel horizont začal jako první ubytovací zařízení v Česku používat robotické servírky
                  Jejich pomocí se snaží ulehčit práci zaměstnancům. Těch je v období pandemie koronaviru v gastronomii nedostatek. Roboti se stali oblíbenou atrakcí turistů. Stroje na ně totiž mluví a reagují i na dotyk.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  25. srpen 2021

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. březen

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. březen

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám