26 minut

24. srpna 2021

Část: Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá

Obsah dílu

Headlines — Kolaps na D1 u Humpolce — Omezení na D1 — Otrava dětí na táboře — Skládka Celio u Litvínova — Pokračuje stávka německých strojvůdců — Vydatné deště v Krkonoších — Antigenní testy míří do škol — Ředitelé plzeňských škol čekají na antigenní testy — Testování ve školách — Sedlec propojila nová lávka pro chodce — Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá — Odložené závěrečné zkoušky učňů začínají — Dokončení kostela v Pilníkově se nestihne — Poslední prázdninové doučovací kempy — Kůrovec ohrožuje populace mravenců — Šumavský hotel horizont začal jako první ubytovací zařízení v Česku používat robotické servírky

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:59
  Kolaps na D1 u Humpolce
   Už druhý den an D1 čekají řidiči v kilometrovách kolonách. Přestavba dopravní značení má skončit dnes večer.
   03:05
   Omezení na D1
    Modernizace na D1 probíhá kromě úseku Koberovice-Humpolec také v dalších dvou částech, a to mezi Velkým Beranovem a Měřínem a mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi.
    03:48
    Otrava dětí na táboře
     11 dětí museli ošetřit záchranáři v prázdninovém táboře v obci Soseň na Rakovnicku - některé zvracely, některé měly průjem. 9 těchto dětí dokonce odvezly sanitky do okolních nemocnic. Z nich pak většinu propustili ještě v noci. Co zažívací problémy v tomto dětském táboře způsobilo, zjišťují hygienici.
     05:26
     Skládka Celio u Litvínova
      Společnost Purum Kraft, pod kterou spadá skládka Celio u Litvínova, trvá na tom, že tam k žádným pochybením nedošlo: I poté, co Inspekce životního prostředí na konci července rozhodla o omezení provozu skládky - kvůli nesprávnému zacházení s nebezpečnými odpady.
      06:55
      Pokračuje stávka německých strojvůdců
       Strojvůdci železniční společnosti Deutsche Bahn pokračují ve stávce za vyšší mzdy - ta má podle ohlášeného záměru trvat do 2.hodiny v noci z dneška na zítřek, a tak se cestující i během dneška, stejně jako už včera, museli vypořádat s výpadky některých vlakových spojů mezi Spolkovou republikou a Českem.
       08:29
       Vydatné deště v Krkonoších
        Jako o extrémních srážkách mluví meteorologové o dešti, který z pondělí na dnešek zasáhl Krkonoše. Na hřebenech hor za čtyřiadvacet hodin místy napršelo až 113 litrů vody na čtvereční metr.
        09:59
        Antigenní testy míří do škol
         Více než 4 miliony antigenních testů zamířily ze skladů ke krajským hasičům. Ti je následně rozvezou do obcí s rozšířenou působností, kde si sady vyzvednou zástupci škol. Testování žáků a studentů začne hned 1. září.
         11:39
         Ředitelé plzeňských škol čekají na antigenní testy
          Ředitelé plzeňských škol zatím čekají na antigenní testy pro své žáky, kteří musejí být testováni od 1. do 9. září. Odběrové sady si budou moci vyzvednout na magistrátu ke konci tohoto týdne.
          14:32
          Testování ve školách
           Testování ve školách začalo letos 12. dubna s návratem prvních dětí do lavic, do té doby výuka probíhala hlavně na dálku. Podle údajů Ministerstva zdravotnictví bylo za tu dobu provedeno 11,5 milionu testů žáků a zaměstnanců škol.
           15:12
           Sedlec propojila nová lávka pro chodce
            Sedlec u Českých Budějovic 50 let rozděluje na dvě části hlavní silnice z krajského města do Písku. Teď konečně tam bude bezpečněji - obě části vesnice propojila lávka pro chodce i cyklisty.
            16:48
            Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá
             Po dobu konání zemědělské výstavy Země Živitelka bude na Výstavišti v Českých Budějovicích dočasně zavřené tamní očkovací centrum - největší v jižních Čechách.
             17:33
             Odložené závěrečné zkoušky učňů začínají
              Na některých učilištích začaly odložené závěrečné zkoušky. V době, kdy kvůli omezením v covidové pandemii mohla fungovat jen distanční výuka, na mnoha školách nebylo možné zajistit praktický odborný výcvik, a tak se někde potřebné dovednosti snažili dohnat během léta.
              19:00
              Dokončení kostela v Pilníkově se nestihne
               V podkrkonošském Pilníkově se ani po 14 letech nedaří dokončit rekonstrukci památkově chráněného kostela Nejsvětější trojice. Jeho statiku narušila silná kamionová doprava, která vede místní památkovou zónou. Aspoň provizorně zachránit se ji snaží ocelová lana a 6 kilometrů lešenářských trubek. Peněz na ni ale není dost a už je jasné, že termín se nestihne.
               19:42
               Poslední prázdninové doučovací kempy
                Děti dnes nastoupily do posledních prázdninových doučovacích kempů - týdenní bezplatný tábor jim má pomoci alespoň částečně dohnat zameškané znalosti, zvyknout si na kolektiv a zapojit se do pohybových aktivit.
                21:32
                Kůrovec ohrožuje populace mravenců
                 Kůrovcová kalamita ohrožuje i populace lesních mravenců. Upozorňují na to odborníci na Vysočině. Ta vždy platila za území, kde se mravencům dařilo. Jenže právě tam se kácením mění lesy, a tím se zhoršují podmínky pro tento hmyz. Typická hnízda v podobě kupek jehličí tam teď rychle mizí.
                 23:26
                 Šumavský hotel horizont začal jako první ubytovací zařízení v Česku používat robotické servírky
                  Jejich pomocí se snaží ulehčit práci zaměstnancům. Těch je v období pandemie koronaviru v gastronomii nedostatek. Roboti se stali oblíbenou atrakcí turistů. Stroje na ně totiž mluví a reagují i na dotyk.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  25. srpna 2021

                  Přehled dílů

                  4594 dostupných
                  Stopáž25 minut

                  18. července

                  18. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. července

                  17. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. července

                  Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                  16. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. července

                  Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                  15. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. července

                  Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                  12. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  11. července

                  Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                  11. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. července

                  Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                  10. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. července

                  Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                  9. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. července

                  8. 7. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. července

                  Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                  4. 7. 2024 na ČT1

                  Napište nám