11 dětí se zažívacími potížemi ošetřili záchranáři včera v táboře na Rakovnicku. 9 z nich odvezly sanitky do okolních nemocnic. Ředitelé plzeňských škol zatím čekají na antigenní testy pro své žáky. Ti musejí být testování od 1. do 9. září. Testy si budou moci vyzvednout na magistrátu ke konci tohoto týdne.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Kolaps na D1 u Humpolce

Už druhý den an D1 čekají řidiči v kilometrovách kolonách. Přestavba dopravní značení má skončit dnes večer.

Omezení na D1

Modernizace na D1 probíhá kromě úseku Koberovice-Humpolec také v dalších dvou částech, a to mezi Velkým Beranovem a Měřínem a mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi.

Otrava dětí na táboře

11 dětí museli ošetřit záchranáři v prázdninovém táboře v obci Soseň na Rakovnicku - některé zvracely, některé měly průjem. 9 těchto dětí dokonce odvezly sanitky do okolních nemocnic. Z nich pak většinu propustili ještě v noci. Co zažívací problémy v tomto dětském táboře způsobilo, zjišťují hygienici.

Skládka Celio u Litvínova

Společnost Purum Kraft, pod kterou spadá skládka Celio u Litvínova, trvá na tom, že tam k žádným pochybením nedošlo: I poté, co Inspekce životního prostředí na konci července rozhodla o omezení provozu skládky - kvůli nesprávnému zacházení s nebezpečnými odpady.

Pokračuje stávka německých strojvůdců

Strojvůdci železniční společnosti Deutsche Bahn pokračují ve stávce za vyšší mzdy - ta má podle ohlášeného záměru trvat do 2.hodiny v noci z dneška na zítřek, a tak se cestující i během dneška, stejně jako už včera, museli vypořádat s výpadky některých vlakových spojů mezi Spolkovou republikou a Českem.

Vydatné deště v Krkonoších

Jako o extrémních srážkách mluví meteorologové o dešti, který z pondělí na dnešek zasáhl Krkonoše. Na hřebenech hor za čtyřiadvacet hodin místy napršelo až 113 litrů vody na čtvereční metr.

Antigenní testy míří do škol

Více než 4 miliony antigenních testů zamířily ze skladů ke krajským hasičům. Ti je následně rozvezou do obcí s rozšířenou působností, kde si sady vyzvednou zástupci škol. Testování žáků a studentů začne hned 1. září.

Ředitelé plzeňských škol čekají na antigenní testy

Ředitelé plzeňských škol zatím čekají na antigenní testy pro své žáky, kteří musejí být testováni od 1. do 9. září. Odběrové sady si budou moci vyzvednout na magistrátu ke konci tohoto týdne.

Testování ve školách

Testování ve školách začalo letos 12. dubna s návratem prvních dětí do lavic, do té doby výuka probíhala hlavně na dálku. Podle údajů Ministerstva zdravotnictví bylo za tu dobu provedeno 11,5 milionu testů žáků a zaměstnanců škol.

Sedlec propojila nová lávka pro chodce

Sedlec u Českých Budějovic 50 let rozděluje na dvě části hlavní silnice z krajského města do Písku. Teď konečně tam bude bezpečněji - obě části vesnice propojila lávka pro chodce i cyklisty.

Budějovické očkovací centrum dočasně zavírá

Po dobu konání zemědělské výstavy Země Živitelka bude na Výstavišti v Českých Budějovicích dočasně zavřené tamní očkovací centrum - největší v jižních Čechách.

Odložené závěrečné zkoušky učňů začínají

Na některých učilištích začaly odložené závěrečné zkoušky. V době, kdy kvůli omezením v covidové pandemii mohla fungovat jen distanční výuka, na mnoha školách nebylo možné zajistit praktický odborný výcvik, a tak se někde potřebné dovednosti snažili dohnat během léta.

Dokončení kostela v Pilníkově se nestihne

V podkrkonošském Pilníkově se ani po 14 letech nedaří dokončit rekonstrukci památkově chráněného kostela Nejsvětější trojice. Jeho statiku narušila silná kamionová doprava, která vede místní památkovou zónou. Aspoň provizorně zachránit se ji snaží ocelová lana a 6 kilometrů lešenářských trubek. Peněz na ni ale není dost a už je jasné, že termín se nestihne.

Poslední prázdninové doučovací kempy

Děti dnes nastoupily do posledních prázdninových doučovacích kempů - týdenní bezplatný tábor jim má pomoci alespoň částečně dohnat zameškané znalosti, zvyknout si na kolektiv a zapojit se do pohybových aktivit.

Kůrovec ohrožuje populace mravenců

Kůrovcová kalamita ohrožuje i populace lesních mravenců. Upozorňují na to odborníci na Vysočině. Ta vždy platila za území, kde se mravencům dařilo. Jenže právě tam se kácením mění lesy, a tím se zhoršují podmínky pro tento hmyz. Typická hnízda v podobě kupek jehličí tam teď rychle mizí.

Šumavský hotel horizont začal jako první ubytovací zařízení v Česku používat robotické servírky

Jejich pomocí se snaží ulehčit práci zaměstnancům. Těch je v období pandemie koronaviru v gastronomii nedostatek. Roboti se stali oblíbenou atrakcí turistů. Stroje na ně totiž mluví a reagují i na dotyk.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD